Сега е точно : Maрт 28th, 2024, 10:23 pm

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]




Испрати нова тема Одговори на тема  [ 1на тема ] 
Автор Порака
 Наслов на мислењето: Рнс ft Бунтовникот Стегни Ги Врвките
ТемаИспратено: Maрт 6th, 2012, 12:03 am 
Отсутен

Регистриран: Maрт 4th, 2012, 4:03 pm
Мислења: 1
Бунтовникот:
Од сите страни торшоци со мисла дека пари нема,сега сум на местото со цел,
дрога да средам ,мала количина не е битно , ќе продавам на ситно,
немам излез парите ми требаат под итно,имам лошо предчуство за целава работа
цела недела гледам во мала Полиција можеби се филмам само уште малку имам
само уште 2-3 дена и цело страње ќе го шитнам!
Моментално сум пред зграда во спротива кај паркот пратам ситуација додека
седам јас во мракот се е мирно во нормала , некои луѓе во паркот ми застана здивот
цивили во напад и под фенери ме бараат ! Нема друг во зграда сите се совесни граѓани
во мене е потерата,мислата ми застана не знам кој ме изгасна од секад имам фобија од
шпиуни и робија! Каде е дрогата ми текана ја скрив на сигурно сигурно имаат налог да прават
претрес во станот! Од еднаш светлина во очи слушам СТОЈ ПОЛИЦИЈА НЕ МРДАЈ ЌЕ ПУКАМ РАЦЕ ГОРЕ ДА ТЕ ПРЕТРЕСАМ! Џандарот на десет метри веќе почнувам да бега преку улица ме следат
темни мисли ми се редат побрзо да трчам почнаа куршуми да фрчат бегство во свое гето
Чаир го знам го џебов не го губам своето его не губам оптимизам не застанувам на кучињата
по една улица се движам што пука ______ го чуствувам џандарот блиску со резил замавна пред
да го извади својот пиштол падна на земја крвав по кратка престелка продолжувам со спринт
на сигурно да избегам ! Изгубив кондиција ! Но сега на сигурно се наоѓам во подрумот на еден
другар тука ќе преноќам.А ноќта помина брзо време дома да се вратам 11 саатот си викам тони ќе
го барам него ќе му кажам ќе му раскажам за вчера, вртам телефон крева кажувам кажува дека бега уз муабет минута зема до крајот стигнавме кога ќе движиш наваму подобро СТЕГНИ ГИ ВРВКИТЕ !

2хРефрен:
Биди подготвен за градот е непредвидлив во ставот имај си го спринтот ако си сомнителен во мракот безчуствителен во знакот најбрз на асфалтот стегни си ги врвките не врти се по патот
Биди подготвен за градот е непредвидлив во ставот имај си го спринтот само за да си го спасиш
братот Стегни си ги врвките најако Но ако тој позади тебе падне брат не враќај се по братот!


Рнс :
Да бидам спремен мора да си ги спремам врвките ќе има трчање а нема време ги чуствувам
фрките во школски двор и ако сме слегол во гаќи гледаш ли право ене ги ! Трчај со полна сила за да не те фати непријателот сите на разни страни кој низ паркови кој накај пруги јас трчам накај стари згради бегам во влез по скали накај врвот таму на кровот стои мостот направен од дрво
што поврзува можам да пребацам на друга зграда, од таму штрафта надоле тие по мене желни да ме фатат не смеам сега да запрам блиску се светат со ламба трчам преку клупи рипајќи само да не паднам ! Стигам на улица на ќошот има такси влагам полн со параноја, Шефе вози накаја чаир
гледам позади здивнувајќи што се спасив сепак како ли ќе платам такси кога немам пари ?
кројам планови на црвено да избегам,таксистот не трга поглед од мене 100% се сомнева,
очи во очи преку ретровизор нон-сто под надзор гледа во мене вртам поглед надвор тесни
темни улички го знае чаир колку језив е! Му викам запри мајсторе овдека добро е, тој
знаеше дека ќе киднам подготвен за да ме фати ја срушивме тишината со лупање на врати ,
јас прв тој по мене пцуејќи ! Но јас го знам на памет малово трчајќи накај подрумот криејќи
се во ходникот бришам пот од челото конечно тргам дома безбедно не чуствувајќи си го телото
чукам на врата мајка ми отвора никогаш не спие кога сум надвор будна е мислејќи ме ги соблакам патиките од асвалтот изгорени легнувам со мислите што ако ВРВКИТЕ БЕА ОДВРЗАНИ!

2хРефрен:
Биди подготвен за градот е непредвидлив во ставот имај си го спринтот ако си сомнителен во мракот безчуствителен во знакот најбрз на асфалтот стегни си ги врвките не врти се по патот
Биди подготвен за градот е непредвидлив во ставот имај си го спринтот само за да си го спасиш
братот Стегни си ги врвките најако Но ако тој позади тебе падне брат не враќај се по братот!



Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ 1на тема ] 

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 7 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2023 Македонски Рап