Сега е точно : Декември 13th, 2018, 2:13 am

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2, 3, 4  Следна
Автор Порака
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Јули 29th, 2007, 1:29 am 
Отсутен
Модератор

Регистриран: Авдуст 13th, 2005, 12:32 pm
Мислења: 3275
Локација: Битола
Сакам тешки книги , за да ги 4итам со внимание и највисок степен на концетрација..Али оби4но брзо губам концентрација..Дека немам работни навики .. :) Сакам книги али ме мрзи да 4итам..
али ај ќе ја победам мрзата ваљда. :)


_________________
Поет ..


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Јули 29th, 2007, 3:10 am 
Отсутен

Регистриран: Февруари 27th, 2005, 2:48 am
Мислења: 506
Momentalno, "Demijan" od Herman Hese.

_________________
When the devil wants to dance with you, you better say never
because the dance with the devil might last you forever - Immortal Technique


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jaнуари 8th, 2009, 1:37 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Ноември 4th, 2008, 12:42 pm
Мислења: 52
Локација: Битола, Ремо...
Книга.... Ог Мандино - Најголемиот Трговец На Светот.... :D

_________________
Think Twice Before Ya' Post Comment!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jaнуари 8th, 2009, 4:36 pm 
Отсутен

Регистриран: Jaнуари 23rd, 2006, 10:52 am
Мислења: 1255
Локација: Vlae grada
Па шо ќе читам ако не старката Агата кристи со "Убиство во ориент експрес" - деф бест крими писател е.
Следно планирам да биде Парфем.....филмот е страва па книгата чекам да ја добијам сигурно и таа ќе е 5ка

_________________
If you feel I disrespected you, good, I meant to!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jaнуари 8th, 2009, 4:38 pm 
Отсутен

Регистриран: Jaнуари 23rd, 2006, 10:52 am
Мислења: 1255
Локација: Vlae grada
maro Напиша:
Momentalno, "Demijan" od Herman Hese.
Маро ај давај ја ваму, ја на српски ја почнав и се препотив читајќи

_________________
If you feel I disrespected you, good, I meant to!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jaнуари 9th, 2009, 6:14 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jaнуари 8th, 2009, 6:03 pm
Мислења: 59
Локација: Berovo A.K.A. Bedrock
Моќта на потсвеста , Кодот на Да Винчи , Точка на измама ...

_________________
Commit suicide and i'll bring ya back to life...


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jaнуари 9th, 2009, 7:15 pm 
Отсутен

Регистриран: Февруари 27th, 2005, 2:48 am
Мислења: 506
gale Напиша:
maro Напиша:
Momentalno, "Demijan" od Herman Hese.
Ìàðî ༠äàâ༠¼à âàìó, ¼à íà ñðïñêè ¼à ïî÷íàâ è ñå ïðåïîòèâ ÷èòà¼

_________________
When the devil wants to dance with you, you better say never
because the dance with the devil might last you forever - Immortal Technique


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jaнуари 9th, 2009, 7:41 pm 
Отсутен
Модератор

Регистриран: Авдуст 13th, 2005, 12:32 pm
Мислења: 3275
Локација: Битола
100 Потези со Четка пред спиење - Мелиса

Порно книга , за сексуалните искуства на една девојка. :)

_________________
Поет ..


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jaнуари 9th, 2009, 10:48 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jaнуари 16th, 2008, 7:00 pm
Мислења: 922
z00mac Напиша:
Книга.... Ог Мандино - Најголемиот Трговец На Светот.... :D


ШАЈЛОК Е НАЈГОЛЕМИОТ ТРГОВЕЦ НА СВЕТОТ :D :D :D

и бај д веј јас би ви ги препорачал сите книги од серијалот ХАРИ ПОТЕР :) , може малце ви звучи децко, ама верувајте ми, после 3-от дел книгите се стварно хардкор :D

и Гоподарот на Прстените вреди да се прочита (мислам на целиот серијал, има вкупно 3 книги)

моментално ја почнав тарас буљба, ама ме мрзи да и посветам време :D

ЧИТАЈТЕ КНИГИ!!!

_________________
Слика

2+2=5 √


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jaнуари 10th, 2009, 12:59 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Октомври 2nd, 2008, 9:53 pm
Мислења: 753
Локација: Кисела Вода, Скопје, Македонија
The colour purple...Бојата на пурпурот од Алис Вокер....

_________________
Hip-Hop nije fraza koja se pise. Hip-Hop je razlog radi koj ja disem. Rap is what we do. Hip-hop is how we live!!!


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2, 3, 4  Следна

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 7 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
Copyright © 2004-2009 Македонски Рап