Сега е точно : Aприл 19th, 2024, 8:47 pm

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]




Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ]  Оди на страна Предходна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следна
Автор Порака
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Февруари 8th, 2008, 4:21 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Февруари 7th, 2006, 5:17 pm
Мислења: 473
Другари - мал град тука се знеме сите така да однапред знеш кој би можел да те заебе имам среќа што у друштвото не ни се погоди никој таков...

Женски - И за тоа знаеш тука кои какви се ама кога си пијан те боли кур нели :) а за стално нема се моментално имаше една одевме 7месеци ама баталивме пошо ептен бевме различни

Семејство - Супер родители татко ми е проф. мајка ми правник (не дека некој го занима :) ) ама јбг такво ни е општеството само татко ми е вработен и се крпе крај со крај некако не се жалам... ок си е

Опкружување - Мирна средина да бирам дек да се родам па би избрал тука...


_________________
Слика

Too many mc's not enough mic's
www.myspace.com/undergroundbrothers
www.myspace.com/spinin1
www.soundclick.com/underrb


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Aприл 18th, 2008, 8:13 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maрт 2nd, 2008, 3:20 pm
Мислења: 1012
Локација: Ljubljana, Slovenia
eve i jas da kazam nesto..
Drugari(ki) imam drustvo so 7 drugarki..od tie samo so edna sum celo vreme zs dvete sme isto vo rapot (Vrel Efekt-grupacija)...na nea mozam apsolutno sve da i kazam..Ostanatite se shabanki i demek se pravat drugarki pa sea neznam..Za edna ZNAM deka e GOLEMA licemerka i deka sesto ima iznazboruvano pozad grb..(a ona ne znai deka jas se znam :D)...koga se razminuvame u skolo (deka ne sum ist klas-site sme razlicen a generacija prva god gimnazja) ni zdr ne mi vika..a koga i trebam trca po mene..imam dr ekipa so koja sme istomislenici (za rap zboram) i maski i zenski i se druzam so niv naj cesto-skoro sekoj den...na skolo na geto ova ona,fs,pienje i taka
Imam nekolku skolski na koi mozam VISTINSKI da im veruvam..ama vo ovaa denesnica sekoj si gleda za sebe....jebiga
Skolo ne mi se uci IC ama teram nekako i odlicna sum
Decko nemam..sumimala vrski ama ete nedostig na zaednicki raboti ocigledno..PA SEUSTE GO BARAM VISTINSKIOT..
Familija se slozuvam vo mn raboti so moite i blagodarna sum i mn za se sto se trudat okolu mene..ne deka mn me gledaat doma...edinstvenoto nesto zaradi koe se karam so niv e skitanjeto moe i rapot...osobeno rapot-od koza gi vadi...ama znaat deka nema da mozat da me predomislat..
Zaklucok ima sekakvi momenti i srekni i tazni..sum se smeela m do sega ama i se imam iznaplaceno...jebiga takov e zivoto..ama pa da nema losi momenti nema da mozeme da raspoznavame dobrite i se ke ni bide isto..ajt


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Aприл 24th, 2008, 4:35 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jaнуари 16th, 2008, 7:00 pm
Мислења: 922
VAKA ja imam drugar, sho znae da mi nabroi samo 11 grupi vo cel SVET!!!

ejjj

i toa ne rap grupi, tuku bilo kakvi grupi vo sveet

i plus neznaeshe sho e toa punk muzika!!!!!!

bog da 4uva i da brani kakvi deca ima vo svetov!!!

uff

_________________
Слика

2+2=5 √


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Aприл 24th, 2008, 5:50 pm 
Отсутен
Модератор

Регистриран: Авдуст 13th, 2005, 12:32 pm
Мислења: 3275
Локација: Битола
а шо другар ти е ко го оговараш и сериш ?

_________________
Поет ..


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maј 4th, 2008, 11:01 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Декември 30th, 2007, 10:35 pm
Мислења: 732
Локација: Чаир
Aj i ja da kazam nesto za mene.

Okolu drugarite,iam dvajca drugari sto bi mozel da gi izdvojam kako najdobri,na site rap zurki zaedno odime,rokame FS zaedno,ako ima pienje pieme zaedno itn.,a za ostanatite ne mozam mnogu da recam,ima sekakvi,od najlos do...kazav najdobri,site drugari sto bea sabani sea popoleka ostavaat taa muzika,drugite sto se raperi,interesna sema vodime,a neam mnogu drugari sto licemerat,skoro ic neam,i za toa sum sreken,i aj dosta za drugari.

Okolu skoloto,idam poradi dve pricini,da se zaebavame so drugari,i moite mi vikaat ajde u skolo,nemozam da se protivam,mnogu dobar sum,ne se zamaram mnogu so profesorite,ic Qr ne me boli sto mislat za mene,itn...

Okolu pari,ne velam deka neam,ali i ne velam deka iam premnogu,dovolno za ubav zivot,iako ponekad sum svorc,itn...

Sto se tice familija,najvise ja postuem majka mi,dedo mi i baba mi,a za tatko mi neam komentari,ako nekoj me stai na prav pat toa e majka mi iako ponekogas znae da nervira,podrazbirlivo e deka site mrazat oblakanje u siroko(mislev za tie sto ne se raperi),isto i moite,ali se vari toa nekako.

Okolu devojki,interesno mi e samo na muvanje,koj ke se zamara so vrski itn...

I toa bese mojata prikazna.ajt sea...

_________________
Неам потпис...


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maј 4th, 2008, 11:19 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Октомври 1st, 2007, 10:21 pm
Мислења: 66
Локација: najgolemata bruka vo mojot zivot
aj i jas da se isfalam hehe zezam se:)
pa drustvo,familija okolina se vo ist kos:) katastrofa definituivno ne sum za tuka jas nekoj ima napraveno greska :evil: Drugarkite so da ti kazuvam nemam nisto sli4no samo edno piene kafe ili da ima so nekoj da si kazes dva tri zbora! Familija ne e tolku loso a za okolina ni da ne zboram epten katastrofa malo mesto znae se sekoj so sekoj ali neprosetan narod i ako ne si kako drugite KLONOVI togas uff se si im vo ustai da bi trebalo pak tuka da se rodam poarno ne se ni ragam :evil:

E edinstvenoto dobro nesto vo mojot eban zivot e DECKO mi :roll: hehehe licnost so me saka, so mi dava podrska vo se i sto misli skoro kako mene :) i najvazno sto me saka:) pa mi vredi poeke i od familija i od drugarki i so se:)
lol ako go procita voa:)) hehe

_________________
Слика


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maј 5th, 2008, 12:11 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Декември 30th, 2007, 10:35 pm
Мислења: 732
Локација: Чаир
Ako go procita ova ke pocne da place os sreka,i od toa deka poise go postues od familijata :D .ajt sea...

_________________
Неам потпис...


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maј 5th, 2008, 12:17 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jaнуари 16th, 2008, 7:00 pm
Мислења: 922
RaP-RiVaL Напиша:
а шо другар ти е ко го оговараш и сериш ?


vaka, jas mnogu go po4ituvam toa dete i sme dobri drugari, samo deteto ne e muzi4ki obrazovano i ne go seram tuku kazuvam fakti, primeri...

_________________
Слика

2+2=5 √


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maј 5th, 2008, 6:15 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Октомври 1st, 2007, 10:21 pm
Мислења: 66
Локација: najgolemata bruka vo mojot zivot
aleksandar blazevski Напиша:
Ako go procita ova ke pocne da place os sreka,i od toa deka poise go postues od familijata :D .ajt sea...

lol NO SANSE hehe

_________________
Слика


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maј 5th, 2008, 8:32 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Декември 30th, 2007, 10:35 pm
Мислења: 732
Локација: Чаир
zasto ne.Ako ja bi imal takva devojka.....ustvari toa sto vikas,ne bi placel. :D

_________________
Неам потпис...


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ]  Оди на страна Предходна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следна

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Google [Bot] and 13 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2023 Македонски Рап