Сега е точно : Декември 13th, 2018, 2:35 am

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1, 2, 3  Следна
Автор Порака
 Наслов на мислењето: ПОМОШ, ВЕ МОЛАМ :(
ТемаИспратено: Јули 18th, 2009, 6:43 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jaнуари 16th, 2008, 7:00 pm
Мислења: 922
Ве молам ако некој може да ми каже каде можам да најдам, КВАЛИТЕТНИ, карти за играње, поточно за трикови правење :)

Почнав пред 2 месеци и вежбам секој ден, барам од интернет туторијали, и се вежбам, и веќе почнав да правам некои посериозни трикови. Се е во ред тоа, ама проблем ми е неможам да најдам квалитетни карти, НИКАДЕ! Сум барал во гтц, рамстор, дури и во гоблин немаат, сум барал по книжари, и на пазар. Нигде нема освен во матица имало (имало :? одма ги купуваат) и на пазар, ама тие на пазар се неквалитетни, или се тврди или се меки, одма се оштетуваат и излижуваат, за нигде се!

Затоа ве МОЛАМ ако знае некој каде ги има нека каже, цена не ми е битна, и 500 денари да се ќе ги купам. Ова ми е последна надеж, ако не ми кажете ке морам да нарачувам онлајн од странство :( или ќе морам да идам до грција до џамбо.

2 месеци барам, не најдов ни знак од Bicycle, Arcco, Bee или бил кои други.

БЛАГОДАРАМ ОДНАПРЕД ;)

Иначе темава ја стаив на 50 дена, до тогаш ако знае сигурно некој ќе каже (ако има добра волја) Поздрав


_________________
Слика

2+2=5 √


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: ПОМОШ, ВЕ МОЛАМ :(
ТемаИспратено: Јули 18th, 2009, 7:18 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Maрт 26th, 2005, 4:17 pm
Мислења: 2628
Локација: ваму таму
Стапи во контакт со човекот Дудо :)
[email protected] (MSN или емаил)

Сигурно може да ти помогне. Поздрав :)

_________________
http://www.myspace.com/SpeciaListMK

„Или ќе чекориме заедно, или ќе умреме како робови“ АГО


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: ПОМОШ, ВЕ МОЛАМ :(
ТемаИспратено: Јули 18th, 2009, 7:46 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jaнуари 16th, 2008, 7:00 pm
Мислења: 922
_SpeciaList_ Напиша:
Стапи во контакт со човекот Дудо :)
[email protected] (MSN или емаил)

Сигурно може да ти помогне. Поздрав :)Сум ретардиран, хахахахахахах!

па да одма после постирање на темава го прашав на јутјуб, па сеа чекам одговор :)

А темава ја утворив зашо сеа коа сум дома на распуст неам многу шо да праам освен да вежбам или да цртам или нешо на дискавери да глеам, па ми треба итно некој да ми каже кај да набавам

Или пак ако некој има бајсикл или арко или бии или нешо такво а не му требаат баш, да се договориме да ги купам :) (звучи очајно нели :) ) и така.

Иначе фала што се потруди :wink: , поздрав

_________________
Слика

2+2=5 √


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: ПОМОШ, ВЕ МОЛАМ :(
ТемаИспратено: Јули 19th, 2009, 12:37 pm 
Отсутен
Модератор

Регистриран: Авдуст 13th, 2005, 12:32 pm
Мислења: 3275
Локација: Битола
И јас почнав пред некое време со обични Пиатник карти од 100 ден ( пазарски ),
така да истото и мене ме интересира.А дудо мислам ги купи картите од странство ( али не сум сигурен ), ќе си кажи тој. :)

_________________
Поет ..


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: ПОМОШ, ВЕ МОЛАМ :(
ТемаИспратено: Јули 19th, 2009, 5:55 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jaнуари 4th, 2008, 5:38 pm
Мислења: 201
Локација: Скопје, Капиштец
Абе вие рапери или магионичари сте??? :? :? :?

_________________
Кога си сам(а) никој не може да те остави!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: ПОМОШ, ВЕ МОЛАМ :(
ТемаИспратено: Јули 19th, 2009, 9:55 pm 
Отсутен
Модератор

Регистриран: Авдуст 13th, 2005, 12:32 pm
Мислења: 3275
Локација: Битола
и двете, само второто во почетничка фаза. :)

_________________
Поет ..


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: ПОМОШ, ВЕ МОЛАМ :(
ТемаИспратено: Јули 19th, 2009, 11:30 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jaнуари 4th, 2008, 5:38 pm
Мислења: 201
Локација: Скопје, Капиштец
ахааа хахахахахахахахахахахахаха неможам да ве замислам: Рапери али баш рапери така облечени што знам... си се собирате некаде и почнувате да си гледате на карти хахахахахахахахахахахахахахахахахахахаха уствари трикови да си разменувате хахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахаха и во позадина слушате некоја песна од....врчак, тони зен, слаткар и ред други "рапери" хахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахаха :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
Кога си сам(а) никој не може да те остави!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: ПОМОШ, ВЕ МОЛАМ :(
ТемаИспратено: Јули 20th, 2009, 12:49 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Maрт 26th, 2005, 4:17 pm
Мислења: 2628
Локација: ваму таму
Anita Напиша:
ахааа хахахахахахахахахахахахаха неможам да ве замислам: Рапери али баш рапери така облечени што знам... си се собирате некаде и почнувате да си гледате на карти хахахахахахахахахахахахахахахахахахахаха уствари трикови да си разменувате хахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахаха и во позадина слушате некоја песна од....врчак, тони зен, слаткар и ред други "рапери" хахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахаха :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


се скина од смеа :)
инаку јас не правам трикови и не сум рапер.... обичен човек сум :)
правам чуда! :twisted:

_________________
http://www.myspace.com/SpeciaListMK

„Или ќе чекориме заедно, или ќе умреме како робови“ АГО


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: ПОМОШ, ВЕ МОЛАМ :(
ТемаИспратено: Јули 20th, 2009, 12:52 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jуни 27th, 2006, 3:10 pm
Мислења: 1490
Локација: Велес
Aнита нема нишо лошо да плешиш карти среде парк :)

Иначе Дудо е ѕвер со картите и триковите

_________________
www.myspace.com/crashmc1
www.myspace.com/ulicnaumetnost


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: ПОМОШ, ВЕ МОЛАМ :(
ТемаИспратено: Јули 20th, 2009, 2:51 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jaнуари 4th, 2008, 5:38 pm
Мислења: 201
Локација: Скопје, Капиштец
Абе знам дека нема ништо лошо во тоа само смешно ми падна :lol: :lol: :lol: _SpeciaList_ па и раперите, магионичарите и други си се обични луѓе само размислуваат на свој начин и на тој начин се однесуваат, облекуваат и така натака... :) Според мене сите луѓе се обични само некој се потрудиле малку повеќе за да се покажат (истакнат), некој помалку а некој па ич али тоа не ги прави понеобични од другите затоа што сите се исти можеби не по надворешниот изглед и психата туку во душата... Малку забегав од темава али ај..., :) него да ве прашам нешто: Ви успеваат триковите со картите? :D :D :D

_________________
Кога си сам(а) никој не може да те остави!


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1, 2, 3  Следна

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 4 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
Copyright © 2004-2009 Македонски Рап