Сега е точно : Септември 19th, 2019, 4:34 pm

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Следна
Автор Порака
 Наслов на мислењето: Софија Манева - Лигав тип
ТемаИспратено: Декември 2nd, 2009, 9:07 pm 
Отсутен

Регистриран: Maј 18th, 2008, 10:39 pm
Мислења: 230
Локација: karposh III
http://www.youtube.com/watch?v=Pv4k9lfbez4


софија манева а.к.а дефицит на интелегенција

се појавува како гром од ведро небо,освежување на сцената..
ги плука вулгарните рапери,низ текст каков што ретко се гледа на овие простори
ви покажа каде ви е местото
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock:


[size=85]п.с da да и го истурам в грло,можда ќе пропее поубаво [/size]Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Софија Манева - Лигав тип
ТемаИспратено: Декември 3rd, 2009, 5:13 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maрт 2nd, 2008, 3:20 pm
Мислења: 1012
Локација: Ljubljana, Slovenia
Се надевав дека никој нема да ја клај песната овде.
Срање, нема потреба од нејзе.


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Софија Манева - Лигав тип
ТемаИспратено: Декември 3rd, 2009, 8:21 pm 
Отсутен

Регистриран: Jуни 23rd, 2006, 1:45 am
Мислења: 259
Локација: The Fucked Up World
неуспешен обид да се лансира кариера на уште една НЕталентирана пеачка знаејќи дека хипхоп е најпопуларна музика сега и само на хипхоп журки одат луѓево никад не сум чул еј идам на Елвир на настап така? Сеедно девојкава нема харизма ни во текстот спомнува рапер ни со метафора нема спомнато го утнала текстописецот тоа го вика само да ја промовира песната


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Софија Манева - Лигав тип
ТемаИспратено: Декември 3rd, 2009, 9:21 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jуни 14th, 2008, 5:05 am
Мислења: 184
Локација: право па лево
Морам да признаам дека песнава страшно позитивно ме изненади - се згазив од смеење :D Пробала женскава да направи дис трака за мак-рапериве ама испадна се издисса самата себе си. Какви моменти има песнава хахах ч-ка-па ч-ка-па не ми се верува уште. Хахаха, легенда!

Песнава не успеала, ама го поздравувам тој што на успешен начин ќе ја издиса мак-рап естрадата. Фали такво нешто.

_________________
Фрлам шурикени како да се пенкала!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Софија Манева - Лигав тип
ТемаИспратено: Декември 4th, 2009, 2:08 pm 
Отсутен
Модератор

Регистриран: Авдуст 13th, 2005, 12:32 pm
Мислења: 3275
Локација: Битола
Ако изјавила негде дека е анти-раперска песна, океј, а во песната ниедна допирна точка со рап не најдов.

_________________
Поет ..


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Софија Манева - Лигав тип
ТемаИспратено: Декември 4th, 2009, 4:16 pm 
Отсутен

Регистриран: Aприл 6th, 2008, 1:18 pm
Мислења: 900
Мислам дека од игнорирање на вакви типки и типци се стигна до оваа точка - секој втор да е пејач и со (ДЕМЕК ) ,, дисање ,, да крене рејтинг .Нормално е , кога имаш кеш,зашто да не пљукаш и да си кренеш сам рејтинг ? Нема сам да се издигне да го ебам :) Само што типкава е доста ,,ч-ка-па ,, креативна и и текнало да направи песница за лигави типци ( не слушам ништо у песната поврзано со репери ,реперство,реперизам :) :) ,а тоа како си ја промовирала и посветила песната на ексклузив е друга ствар,тоа е векје неписменост и недостаток од школо заради прекувремено гледање во огледало...да го ебам,и првооделенец дај му писмената по македонски,напиши му тема ,па кје се задржи на темата повекје од чупево ) ,за тоа колку е пичка ипол и сл..
значи нема ништо антираперско
поздрав


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Софија Манева - Лигав тип
ТемаИспратено: Декември 5th, 2009, 6:21 pm 
Отсутен

Регистриран: Maј 18th, 2008, 10:39 pm
Мислења: 230
Локација: karposh III
се слагам дека песнава како песна нема ништо допирно со рапот..

ама типкава имаше интервју на бекстејџ и тука изјави дека е против вулгарните рапери песнава,и дека рапот не бил музика
и то..


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Софија Манева - Лигав тип
ТемаИспратено: Декември 5th, 2009, 6:37 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Ноември 29th, 2008, 10:32 pm
Мислења: 122
Локација: Кисела Вода
значи разбирам оваа што напраила песна, нејзино право.
разбирам што зборела на ексклузив, колку и да нема врска со песната, може да збори што сака.
једино не разбирам зашто некој би потрошил дел од своето скапоцено време да ја стаи песнава на форум, и тоа под Македонски рап. Зашто се замарате? :roll:

_________________
шкљ.


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Софија Манева - Лигав тип
ТемаИспратено: Декември 5th, 2009, 6:56 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Октомври 2nd, 2008, 9:53 pm
Мислења: 753
Локација: Кисела Вода, Скопје, Македонија
HC girl=] Напиша:
значи разбирам оваа што напраила песна, нејзино право.
разбирам што зборела на ексклузив, колку и да нема врска со песната, може да збори што сака.
једино не разбирам зашто некој би потрошил дел од своето скапоцено време да ја стаи песнава на форум, и тоа под Македонски рап. Зашто се замарате? :roll:


ТоА е прашАњеТО... :D :D :D зАШТо уопште песнАва се НајДе туКа ?!?!?!

_________________
Hip-Hop nije fraza koja se pise. Hip-Hop je razlog radi koj ja disem. Rap is what we do. Hip-hop is how we live!!!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Софија Манева - Лигав тип
ТемаИспратено: Декември 5th, 2009, 9:21 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Maрт 26th, 2005, 4:17 pm
Мислења: 2628
Локација: ваму таму
Ви ги прочитав вашите коментари и се решив да не ја пуштам песната.
Поздрав и благодарам што ми одзедовте две минути од моето време :)

_________________
http://www.myspace.com/SpeciaListMK

„Или ќе чекориме заедно, или ќе умреме како робови“ АГО


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Следна

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови и 1 гостин


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2009 Македонски Рап