Сега е точно : Декември 13th, 2018, 12:58 am

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ] 
Автор Порака
 Наслов на мислењето: Читате ли стрипови ? :)
ТемаИспратено: Aприл 9th, 2010, 7:27 pm 
Отсутен

Регистриран: Aприл 6th, 2008, 1:18 pm
Мислења: 900
Конзумирате ли од овој порок ? Стрипови ? Ениуан ???!!!! Да се гребнам по некое бројче ?!!?!?! :mrgreen:
Не, озбилно..Ако има некој нешто, отворен за преговори сум :)
( посебно Алан Форд, Загор, Дилан Дог )Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Читате ли стрипови ? :)
ТемаИспратено: Maј 2nd, 2010, 7:35 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Декември 30th, 2007, 10:35 pm
Мислења: 732
Локација: Чаир
Само манги.....али океј се и другиве

_________________
Неам потпис...


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Читате ли стрипови ? :)
ТемаИспратено: Maј 4th, 2010, 10:16 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Октомври 2nd, 2008, 9:53 pm
Мислења: 753
Локација: Кисела Вода, Скопје, Македонија
Ја Загор читам..премногу..колекција домче има.. :D

_________________
Hip-Hop nije fraza koja se pise. Hip-Hop je razlog radi koj ja disem. Rap is what we do. Hip-hop is how we live!!!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Читате ли стрипови ? :)
ТемаИспратено: Авдуст 10th, 2010, 2:05 am 
Отсутен

Регистриран: Aприл 6th, 2008, 1:18 pm
Мислења: 900
Ige Напиша:
Ја Загор читам..премногу..колекција домче има.. :D


од кој до кој број ги имаш, малце каснам на темава, али да прашам ипак.. It's the love baby :)


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Читате ли стрипови ? :)
ТемаИспратено: Авдуст 10th, 2010, 12:45 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Октомври 2nd, 2008, 9:53 pm
Мислења: 753
Локација: Кисела Вода, Скопје, Македонија
dzole Напиша:
Ige Напиша:
Ја Загор читам..премногу..колекција домче има.. :D


од кој до кој број ги имаш, малце каснам на темава, али да прашам ипак.. It's the love baby :)


Oу брат..имав негде од 1 до 174-5...и нз кај ги иам кренато..да ѕирнам и ке ти пишам да доеш да земеш..:D !

_________________
Hip-Hop nije fraza koja se pise. Hip-Hop je razlog radi koj ja disem. Rap is what we do. Hip-hop is how we live!!!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Читате ли стрипови ? :)
ТемаИспратено: Авдуст 10th, 2010, 1:24 pm 
Отсутен

Регистриран: Aприл 6th, 2008, 1:18 pm
Мислења: 900
Ige Напиша:
dzole Напиша:
Ige Напиша:
Ја Загор читам..премногу..колекција домче има.. :D


од кој до кој број ги имаш, малце каснам на темава, али да прашам ипак.. It's the love baby :)


Oу брат..имав негде од 1 до 174-5...и нз кај ги иам кренато..да ѕирнам и ке ти пишам да доеш да земеш..:D !


ајде океј, ќе чекам.. немој да те дочекам :twisted:


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ] 

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 6 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
Copyright © 2004-2009 Македонски Рап