Сега е точно : Maрт 28th, 2024, 5:49 pm

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]




Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2, 3, 4, 5  Следна
Автор Порака
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jaнуари 13th, 2008, 7:41 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maрт 12th, 2006, 7:38 pm
Мислења: 514
Локација: Багдат
abe ako gledash taka sto treba da kazes za nekoj po kvalitetni grupi ? ! ? da ne spomnuvam iminja sega ,nikoj nit se nosi vo siroko ni pa sledi hip hop kulturi ,zatoa ne tresete a gi slushate :)



Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jaнуари 24th, 2008, 1:01 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Aприл 7th, 2007, 6:34 pm
Мислења: 341
himen Напиша:
abe ako gledash taka sto treba da kazes za nekoj po kvalitetni grupi ? ! ? da ne spomnuvam iminja sega ,nikoj nit se nosi vo siroko ni pa sledi hip hop kulturi ,zatoa ne tresete a gi slushate :)
"Odi po patot levo desno se klati, posle odi doma ishijas fati"Ago

Koga go slushnav ova se skinav od smeenje...Realna..Ne mora da nosish spushteni pantaloni za da bidesh raper..RunDmc!!!

_________________
Слика


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Февруари 7th, 2008, 3:25 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Февруари 2nd, 2008, 6:47 pm
Мислења: 136
Локација: metropola-skopje
poveketo luge sto imaat nekoi tehnicki greski vo toa mozocite ili pak se pravat so sila glupi vikaat:"kakov raper si ti ako ne nosis siroko ili pak spusteni(trener.farmer. int) ; ili pak nekoi ako te vidat so spusteni ili so siroka obleka odma jadat burek deka: "abe gleaj kakov si" , " kako posran do pozadi " int....
imam videno na stari spotovi onie nositelite na rapot vistiskite mc deka bas naprotiv ne se oblekuvale so siroka ,spustena obleka,lanci za kucnja itn.na niv ne im bilo bitno kako se oblekuvaat tuku toa sto go zboruvaat i sto sakaat da go prenesat preku ovaa kultura.
I za kraj: ne se sudi za nekoj spored oblekata,od kaj znaes pod oblekata kaokv e.
heheh

_________________
ne se lae,kon nekoj so ne se znae :)
Okolu mene gusta temnina,kade i da gazam se pojavuva svetlina.


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Февруари 7th, 2008, 9:25 pm 
Отсутен
Модератор

Регистриран: Авдуст 13th, 2005, 12:32 pm
Мислења: 3275
Локација: Битола
Облеката е само симбол.Ништо појќе..Ти како сакаш носи се - битно е срцето и умот.Јас се носам одамна широко , али то не ме прај рапер.
Рапер те прај она шо го прајш ти за рапот.Дали се трудиш да го издигниш , да едуцираш помали ( кај нас - да сериш помали , со мали искљу4оци. ) ,
и да му објасниш на тие шо се интересират шо е вистинската смисла за рапот.Најмногу ме нервира Македонскиот филм со амери4ко сценарио..
Кој кур многумина си мислат дека за да си рапер треба да носиш само широко , да се тепаш , да не у4иш , да крадиш и не знам шо..Рапот е сосема друго .Рапот е животот твој да го пресликаш на хартија и на песна зад матрица.Или на било кој друг на4ин шо е дел од Хип Хоп културата.

_________________
Поет ..


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Февруари 26th, 2008, 3:05 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jaнуари 16th, 2008, 7:00 pm
Мислења: 922
HIP-HOP 4EVA

_________________
Слика

2+2=5 √


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maрт 13th, 2008, 5:25 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maрт 6th, 2008, 11:48 am
Мислења: 85
Локација: nekade na ulica

Ziveam u Gostivar NAJSELJA4KI GRAD, tuka samo ozboruvaat kako babi a mene me gledaat kako Ludak i Prosta Kurva...
vo ovoj grad hip-hop ziveat nekoi muslimani i jas...
se nosam siroko, si ja po4ituvam mojata kultura a ako nekoj e protiv toa dobiva Kotek, Gi prifakam site luge kakvi so se, bez razlika na boja vera nacionalnost i bla bla bla...
PRIZNAVAM NEMAM DRUGARI
i ke mi re4ete so ne zamines od toj grad eve gi pri4inite:
1. Golem sum inaet
2. ne se zamaram sto mislat drugite za mene
3. SAKAM DA JA RASIRAM TUKA HIP-HOP KULTURATA[/b]

_________________
Рапот Верно Го Чува ДнС Екипа...(една љубов)


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maрт 13th, 2008, 5:25 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maрт 6th, 2008, 11:48 am
Мислења: 85
Локација: nekade na ulica

Ziveam u Gostivar NAJSELJA4KI GRAD, tuka samo ozboruvaat kako babi a mene me gledaat kako Ludak i Prosta Kurva...
vo ovoj grad hip-hop ziveat nekoi muslimani i jas...
se nosam siroko, si ja po4ituvam mojata kultura a ako nekoj e protiv toa dobiva Kotek, Gi prifakam site luge kakvi so se, bez razlika na boja vera nacionalnost i bla bla bla...
PRIZNAVAM NEMAM DRUGARI
i ke mi re4ete so ne zamines od toj grad eve gi pri4inite:
1. Golem sum inaet
2. ne se zamaram sto mislat drugite za mene
3. SAKAM DA JA RASIRAM TUKA HIP-HOP KULTURATA[/b]

_________________
Рапот Верно Го Чува ДнС Екипа...(една љубов)


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maј 13th, 2008, 10:26 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 14th, 2006, 3:43 pm
Мислења: 273
Локација: Makedonski Brod
gang-lady Напиша:
Ziveam u Gostivar NAJSELJA4KI GRAD, tuka samo ozboruvaat kako babi a mene me gledaat kako Ludak i Prosta Kurva...
vo ovoj grad hip-hop ziveat nekoi muslimani i jas...
se nosam siroko, si ja po4ituvam mojata kultura a ako nekoj e protiv toa dobiva Kotek, Gi prifakam site luge kakvi so se, bez razlika na boja vera nacionalnost i bla bla bla...
PRIZNAVAM NEMAM DRUGARI
i ke mi re4ete so ne zamines od toj grad eve gi pri4inite:
1. Golem sum inaet
2. ne se zamaram sto mislat drugite za mene
3. SAKAM DA JA RASIRAM TUKA HIP-HOP KULTURATA[/b]


Abe malo sigurna si deka si sama u gostivar i deka nema nikoj drug RAPER/KA vo tvojot grad ???? Mislam deka znaesh deka ne si sama a sepak sakash da izigravash nesho ali ne znam sho ti e filmot :D oladi malce .. i da site zaneme deneska se tepachi pazi ke ti zakacham kloca u jajca :D aj pozz i ne me svajkaj pogreshno .. site si zhiveeme sopstven film ... edno od frazite na AGO... NE ZNAM KOJ TI E FILMOT NO NAVIStiNA NE SI GO GLEDAL :D

_________________
i si bile dve muvi i se smuvale doshol bumbarot i gi izbumbaril

www.ridotna-smrtta.tk
www.myspace.com/ridot


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maј 16th, 2008, 12:12 am 
Отсутен

Регистриран: Јули 7th, 2005, 9:54 pm
Мислења: 288
Да, благодарам, кхм, многу ве сакам сите...Атентаторче, љубави, фала...Не е сама малата, ама ја многу голема па не се гледам. Ехееееее ја коа учев у „уличната гимназија“ беа тоа времиња. Мислам стварно беше на улица, онаа позади Гетрото, карши паркот...Не ми текиња на која улица е јбг. А градов наш насушен, таков е, заебан. И мене никој не ми рекол лудачка и курва. Ваљда им фали некоја даска на луѓево кај нас. Сите сме пореметени. Ама јебига. Да ја цитирам генг-лејди-ја не се замарам. Нити ја ширам културата у ГВ зашо нема кај да иде. Си ја чувам љубоморно и себично за мене. Зашо да ја давам на примитивни неандерталци? Не сум ли во право? Кажи Рики?


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maј 16th, 2008, 7:46 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 14th, 2006, 3:43 pm
Мислења: 273
Локација: Makedonski Brod
Cr|m|naL Напиша:
Да, благодарам, кхм, многу ве сакам сите...Атентаторче, љубави, фала...Не е сама малата, ама ја многу голема па не се гледам. Ехееееее ја коа учев у „уличната гимназија“ беа тоа времиња. Мислам стварно беше на улица, онаа позади Гетрото, карши паркот...Не ми текиња на која улица е јбг. А градов наш насушен, таков е, заебан. И мене никој не ми рекол лудачка и курва. Ваљда им фали некоја даска на луѓево кај нас. Сите сме пореметени. Ама јебига. Да ја цитирам генг-лејди-ја не се замарам. Нити ја ширам културата у ГВ зашо нема кај да иде. Си ја чувам љубоморно и себично за мене. Зашо да ја давам на примитивни неандерталци? Не сум ли во право? Кажи Рики?


Абе батали со деца маштеница не се срка :lol: а ти убаво си праиш .... е бре бре луд народ сме :lol: само ја се прашувам дали малата ганг ЛЕЈДИ се има доволно информирано прво за тоа схо ја опкрузхува неа во ГВ дали постои уште некој ... значи очигледно можеме да заклучиме дека:

1.Не знае како стои културата кај неа
2.како тогаш може да знае шо се случува кај другите :lol: :lol:

Позз од мене

_________________
i si bile dve muvi i se smuvale doshol bumbarot i gi izbumbaril

www.ridotna-smrtta.tk
www.myspace.com/ridot


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2, 3, 4, 5  Следна

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 4 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2023 Македонски Рап