Сега е точно : Maрт 28th, 2024, 11:25 am

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]




Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2, 3  Следна
Автор Порака
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Јули 26th, 2008, 6:31 pm 
Отсутен

Регистриран: Jaнуари 23rd, 2006, 10:52 am
Мислења: 1255
Локација: Vlae grada
ima li nekoj sto saglam se bavi so krump i break vo skopje????????????????!!!


_________________
If you feel I disrespected you, good, I meant to!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Јули 26th, 2008, 7:09 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Јули 6th, 2006, 6:42 pm
Мислења: 576
Локација: bair
a zaso ne si prasal u makedonija nego prasuvas u sk samo? :D

_________________
R.I.P. souls..


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Јули 27th, 2008, 7:36 pm 
Отсутен

Регистриран: Јули 7th, 2005, 9:54 pm
Мислења: 288
Мене ме интересира нешто трето. Ако е брејкденсот алката што недостига, а не би требало, зошто никој не се труди да ја спои...Мене ми е голема желба да научам брејкденс, ама ајде, каде, со кого, нема...Нема интерес. И ако веќе сакаме да изградиме хип хоп култура во ВИСТИНСКАТА смисла на зборот, со сите елементи, да почнеме да работиме на тоа...Али тоа е само моја идеа...


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Јули 27th, 2008, 7:36 pm 
Отсутен

Регистриран: Јули 7th, 2005, 9:54 pm
Мислења: 288
Мене ме интересира нешто трето. Ако е брејкденсот алката што недостига, а не би требало, зошто никој не се труди да ја спои...Мене ми е голема желба да научам брејкденс, ама ајде, каде, со кого, нема...Нема интерес. И ако веќе сакаме да изградиме хип хоп култура во ВИСТИНСКАТА смисла на зборот, со сите елементи, да почнеме да работиме на тоа...Али тоа е само моја идеа...


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Јули 27th, 2008, 7:50 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Декември 30th, 2007, 10:35 pm
Мислења: 732
Локација: Чаир
ja iskreno tesko da po4nam nekad brejkdens oti me mrzi da otidam do kujanata da si zeam za jadenje ne pa da igram,inaku pred edna ako znaev za ova pred godina kje po4nev valjda bidejki togas se zanimavav aktivno so sportovi

_________________
Неам потпис...


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Септември 30th, 2008, 7:51 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Авдуст 24th, 2008, 9:43 pm
Мислења: 43
Локација: Природна =)
сАКАМ само едно да напоменам тука,Има мн талентирани луѓе за Браке Данце,али проблемо е шо не се организират групи или некој да држи 4асови,Јас еве ли4но јас мн сакам да играм браке данце.Порано кога бев основно се карав со директорката да не пушти за да изведуваме..Знам како е.Тое не да е мал,тоа е ептен голем недостаток у мк..По филмови се глеа шо се праи,оној пат глеав натпревар у Лондон по Браке Данце.леле леле како ги глеав леле..Срцето ми стана кикиритка..А тоа шо не мрзи да идеме до кујната,тоа е нешо друго,мене ме мрзи да дишам ама пак дишам,не од шо сакам,туку од шо мора :D :D :D

_________________
Moжеби се загина,можеби тоа време стварно мина,можеби стварно се ми висеше на конец од пајажина,но јас сум таа што сум,јас сум таа Мартина..


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Јули 3rd, 2009, 3:09 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Јули 2nd, 2009, 8:54 pm
Мислења: 20
Локација: Гостивар
Абе еве јас сум еден од ти е со го сакаат бд. Ама јбг мн е тешко да се почне. Прво во Македонија нема ниедна школа па јас пробав од клипчиња да учам ама мн тешко , еве више 2-3 месеца учам ама џабе тешко ми оди . Научив неколку трикови ама слабо. Плус како што кажавте во мк нема забави на кој можеш да играш . Ако почнеш в диско да играш фрик ке те направат.

_________________
Речите и не на дрогата .
Say no to drugs .


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Јули 6th, 2009, 6:36 am 
Отсутен

Регистриран: Jaнуари 23rd, 2006, 10:52 am
Мислења: 1255
Локација: Vlae grada
HipHopLady Напиша:
сАКАМ само едно да напоменам тука,Има мн талентирани луѓе за Браке Данце,али проблемо е шо не се организират групи или некој да држи 4асови,Јас еве ли4но јас мн сакам да играм браке данце.Порано кога бев основно се карав со директорката да не пушти за да изведуваме..Знам како е.Тое не да е мал,тоа е ептен голем недостаток у мк..По филмови се глеа шо се праи,оној пат глеав натпревар у Лондон по Браке Данце.леле леле како ги глеав леле..Срцето ми стана кикиритка..А тоа шо не мрзи да идеме до кујната,тоа е нешо друго,мене ме мрзи да дишам ама пак дишам,не од шо сакам,туку од шо мора :D :D :D
Извини, а инструктори од кај ке најдеме? Ги глеам овие брејк а лег(вака и го пишуваат), се плеткаат во нешто што не ги бива и од такви нема надеж...

_________________
If you feel I disrespected you, good, I meant to!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: breakdance u mk (alkata sho nedostasue)
ТемаИспратено: Авдуст 19th, 2009, 2:47 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Јули 5th, 2006, 9:22 pm
Мислења: 186
Локација: negotino
мое мислење е дека стварно треба да има некој шо ке работат на некој таков проект
шо ќе има и БД. у нашата земја
барем тоа е мое мислење
а шо викате ви ?????

_________________
ne me cepkaj ke ti ja izvadam FACATA


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: breakdance u mk (alkata sho nedostasue)
ТемаИспратено: Ноември 4th, 2009, 12:05 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Ноември 1st, 2009, 3:45 pm
Мислења: 11
Локација: Kratovo
Se vikam Aleksandar aka Bboy Adflicto i treniram breakdance veke 1 godina,i sum povise po stilot.Doagam od Kratovo i mislam deka sum edinstveniot sto se zanimava so breakdance vo gradot.Znam deka bboy kulturata e mnogu malce razviena vo Makedonia,ama toa ke se promeni 1-2 godini.Ucam vo Srednoto uciliste Mitko Pendjukliski i sum 4 godina,i mislam da igram breakdance na patronatot na skoloto ovaa godina,dodeka edni moi drugari ke ja pejat Frekvencii od Green Out.Fakultet izglea ke ucam vo Skopje,i ako imam moznost ke otvoram kurs za koj saka da nauci breakdance.

Ako nekoj saka da me kontaktira adnete me na msn: [email protected]

Pozz do site na ovoj forum. Peace out!

_________________
Practise makes perfect.


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2, 3  Следна

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 10 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2023 Македонски Рап