Сега е точно : Септември 19th, 2019, 11:04 am

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2, 3, 4  Следна
Автор Порака
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Ноември 13th, 2006, 3:37 pm 
Отсутен
Администратор
Членски аватор

Регистриран: Maј 25th, 2004, 9:50 pm
Мислења: 738
Локација: Jurassic Park
old school komercijala :)

koj e toj Basbu?


_________________
RAPTOR


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Ноември 14th, 2006, 5:44 pm 
Отсутен

Регистриран: Jуни 25th, 2006, 8:57 pm
Мислења: 19
valjda basbu misli na bumbiks :). bumbiks bea zakon a respect za slave od mozaik... caki pozdravi go slave od mene ako go vidis


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Ноември 14th, 2006, 8:19 pm 
Отсутен
Модератор

Регистриран: Авдуст 13th, 2005, 12:32 pm
Мислења: 3275
Локација: Битола
Не знам многу за нив..За Ристо Бомбата знам..Нафилмано бате..Не знам друго шо да кажам..За Мозаик имам слушнато..Па и во МакРаП филмот го има Dj Славе и кажва за неговите по4етоци ова она...Добра Dj е. :)

_________________
Поет ..


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Ноември 21st, 2006, 1:17 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Февруари 3rd, 2006, 3:45 pm
Мислења: 238
Локација: OHRID
SHIT!

_________________
Слика
Nezapirlivata Ebola - "Bojno Pole"
H.C.G. - "Terorism"
----------------------
www.myspace.com/hcgod


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Ноември 21st, 2006, 1:31 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Септември 19th, 2006, 12:12 am
Мислења: 1003
Локација: Skopje Grada
inace DJ Slave porano barase pari za da skrecha kaj nekoj vo pesna, Tutori familija napravija pesna i bash go rugaa radi toa. Ako stvarno baral pari za skrec...NO COMMENT!!!

_________________
Hardcore Rap Will Never Die

MC VOJNIK
http://www.myspace.com/mc_vojnik

DNS PRODUKCIJA
http://www.dnsproduction.com
http://www.myspace.com/dolinata

Macedonian Hip Hop Festival
http://www.hiphopfest.com.mk


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Ноември 21st, 2006, 2:16 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Февруари 3rd, 2006, 3:45 pm
Мислења: 238
Локација: OHRID
Mу еб*м крмакот.
Штом е така, од денес, па натаму, барам по 50 денари за смајл у пвт, и 100 ден за да слушнам нечија трака.
Лелеле Боже што се има на светов.
Како не ги истребит Господ сите до еден.
И после раперана се прават.
Море...
"Базирана на вистината пред која мижат,
отворат ли уста, дај им го курот да го лижат"
-->АГО<--

_________________
Слика
Nezapirlivata Ebola - "Bojno Pole"
H.C.G. - "Terorism"
----------------------
www.myspace.com/hcgod


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Ноември 21st, 2006, 5:40 pm 
Отсутен
Модератор

Регистриран: Авдуст 13th, 2005, 12:32 pm
Мислења: 3275
Локација: Битола
Епа се согласвам со вас ко 4оек не 4ини..Али ко дј ми се 4ини добар е барем колку шо имам слушнато скре4ој ова она..

_________________
Поет ..


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Ноември 21st, 2006, 6:09 pm 
Отсутен

Регистриран: Jaнуари 21st, 2005, 3:22 pm
Мислења: 403
Ne zborete gluposti za chovek koj shto ne go poznavate,za mene Slave e eden od najdobrite i najfini luge so dobra dusha sho gi poznavam taka da ke ve molam vozdrzhete se od komentari,ako mozhete normalno :)

Pozdrav!!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Ноември 21st, 2006, 6:15 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Септември 19th, 2006, 12:12 am
Мислења: 1003
Локација: Skopje Grada
Pisuvam sto mi imaat Tutori familija kazano, cudno bi bilo da napravat cela pesna za toa kako bara pari za skrechanje ako ne e vistine...

_________________
Hardcore Rap Will Never Die

MC VOJNIK
http://www.myspace.com/mc_vojnik

DNS PRODUKCIJA
http://www.dnsproduction.com
http://www.myspace.com/dolinata

Macedonian Hip Hop Festival
http://www.hiphopfest.com.mk


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Ноември 21st, 2006, 10:32 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Jуни 14th, 2004, 12:31 am
Мислења: 894
Локација: Tetovo , Brooklyn
daleku od vistina , slave e mnogu super cuek go zapoznav i uopste ne delua kao takov ko so go napomenale....btw imashe 3 nastapi free vo tetovo .... ni pivo ne sakashe od sram da pobara:S kako i da e pochit do nego....

_________________
I'll be Brooklyn till i die!


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2, 3, 4  Следна

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 2 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2009 Македонски Рап