Сега е точно : Aприл 19th, 2024, 1:21 am

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]




Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ]  Оди на страна Предходна  1 ... 14, 15, 16, 17, 18  Следна
Автор Порака
 Наслов на мислењето: Re: DNS Ekipa
ТемаИспратено: Октомври 15th, 2009, 1:35 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Јули 5th, 2008, 6:33 pm
Мислења: 360
Локација: East Coast
Ige Напиша:
antifa Напиша:
prv del branko dobar e
vtor del duhot izgleda kako da go zamenuva onaj od hrana i vino :)
refren veke viden kadar i kaj nas i vo stranstvo ovaj mafta so race pozadi nego luge go podrzuvaat
3 del nlo stara slika so toa novinarite demak ova ona i posle nasive ne gledale mtv pozzzzzzz


А чек...необично сакаш..кај нас ова е највисок стандард...неаме амерички услови..а и да наликува на амерички спот...значи напредуваме..одиме кон поквалитетен статус на рапот кај нас...се на се...одличен спот е ова...кај нас најдобар до сеа...ги покачи стандардите...па барем подржете...сакате ова да глеате...или слаткар како оди во шопинг..??? :D :D :D


Ige - Antifa 1:0 :P


_________________
Слика


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: DNS Ekipa
ТемаИспратено: Октомври 16th, 2009, 1:09 am 
Отсутен

Регистриран: Февруари 24th, 2009, 6:33 pm
Мислења: 57
Локација: f kafana
hahahah me iznasme sega slatkar i soping ?! :)
decko sigurno rap ne slusas fazla od 3 god pa zatoa oladi
jas kazav moe mislejne a ti tvoje ne se podrzuva nekogo so sedejne pred monitor
jas moite luge sum gi podrzal na moj nacin ... edno e da imas od nekogo strav a drugoe da imas pocit .. taka da nema so da se zamaram nit mi se dopagal stilot na taa ekipa nit ke mise dopaga
so cest na isklucoci i izgubeno vreme od nad dve decenii vo rapot pozzzz
ps ne sum tuka za da se disuvam so nekogo i nesakam nikoj da mi pisuva rezultati :mrgreen: :mrgreen:

_________________
epa vaka :
na ti go prvo sredniov prst
pa posle zemija cela raka


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: DNS Ekipa
ТемаИспратено: Октомври 16th, 2009, 3:15 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Јули 5th, 2008, 6:33 pm
Мислења: 360
Локација: East Coast
antifa Напиша:
hahahah me iznasme sega slatkar i soping ?! :)
decko sigurno rap ne slusas fazla od 3 god pa zatoa oladi
jas kazav moe mislejne a ti tvoje ne se podrzuva nekogo so sedejne pred monitor
jas moite luge sum gi podrzal na moj nacin ... edno e da imas od nekogo strav a drugoe da imas pocit .. taka da nema so da se zamaram nit mi se dopagal stilot na taa ekipa nit ke mise dopaga
so cest na isklucoci i izgubeno vreme od nad dve decenii vo rapot pozzzz
ps ne sum tuka za da se disuvam so nekogo i nesakam nikoj da mi pisuva rezultati :mrgreen: :mrgreen:

од прв ред па надоле:

1. Иге ти даде добар пример за Шопинг, спотот е изрежиран од страна на Јованов, додека пак спотот "Рецензија" е направен како шо им се сакало на оние кои се во него..
- Бранко си го фура тоа шо му се сака, тоа и одсекогаш бил.
- Духот си го фура месар, можда тоа работи, можда тоа е...
- НЛО си фура подземно типче кое не се ебава со новинари и со комерцијални изјави као Слаткар (у прв ред сме)
2. Неможеш преку две постирања да процениш некој на колкава возраст почнал да слуша рап, и ја можам гаранција да ти дадам дека Иге е пововеден и поедицуран на тема РАП него ти. Ти си тој што се појавува во 2009та на официјалниот форум за Македонски Underground Рап.
3. Никој не ја поддржува Долината со седење пред монитор, сите барем еднаш сме биле на нивни настап (трета дезинформација без аргумент).
4. КОИ СЕ ТВОИТЕ ЛУЃЕ БЕ БРАТ ??? Ако правиме муабет за ејлиенс па ние неможеме да ги видиме, тогаш е оправдано. И неможеш ти да слушаш некого од страв, туку го избираш со својот стил, со твојот начин на сфаќање на рапот.
5. НАД 2 ДЕЦЕНИИ ИЗГУБЕНО ВРЕМЕ ВО РАПОВ ??? Не си бил пред 2 децении присутен затоа незнаеш кој успех бил тогашниот рап кој го правел Аго и како влијаел врз оние кои го слушале... Неможеш трака од 89та да ја слушаш во 2009та и да кажеш дека е срање. Нормално дека ќе е срање кога ја компарираш со друга од истиот артист направена во 2009та. Каде била технологијата тогаш, знаеш ли како се снима песна сега, а како се снимала тогаш?
6. Никој со никого не се дисува, само ти објаснуваме некои работи кои мислиш дека ги знаеш, а уствари немаш врска! Стил си е стил, избор си е избор. Слушај го и Врчак ако сакаш, али неможеш да го споредуваш со ДНС... И да кажеш дека СПОТОТ РЕЦЕНЗИЈА НЕМАЛ ВРСКА !!!

И за крај... Поенот на Иге не му го дадов јас, сам си го доби! :wink:

peaceout!

_________________
Слика


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: DNS Ekipa
ТемаИспратено: Октомври 16th, 2009, 10:10 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Октомври 2nd, 2008, 9:53 pm
Мислења: 753
Локација: Кисела Вода, Скопје, Македонија
MC Напиша:
antifa Напиша:
hahahah me iznasme sega slatkar i soping ?! :)
decko sigurno rap ne slusas fazla od 3 god pa zatoa oladi
jas kazav moe mislejne a ti tvoje ne se podrzuva nekogo so sedejne pred monitor
jas moite luge sum gi podrzal na moj nacin ... edno e da imas od nekogo strav a drugoe da imas pocit .. taka da nema so da se zamaram nit mi se dopagal stilot na taa ekipa nit ke mise dopaga
so cest na isklucoci i izgubeno vreme od nad dve decenii vo rapot pozzzz
ps ne sum tuka za da se disuvam so nekogo i nesakam nikoj da mi pisuva rezultati :mrgreen: :mrgreen:

од прв ред па надоле:

1. Иге ти даде добар пример за Шопинг, спотот е изрежиран од страна на Јованов, додека пак спотот "Рецензија" е направен како шо им се сакало на оние кои се во него..
- Бранко си го фура тоа шо му се сака, тоа и одсекогаш бил.
- Духот си го фура месар, можда тоа работи, можда тоа е...
- НЛО си фура подземно типче кое не се ебава со новинари и со комерцијални изјави као Слаткар (у прв ред сме)
2. Неможеш преку две постирања да процениш некој на колкава возраст почнал да слуша рап, и ја можам гаранција да ти дадам дека Иге е пововеден и поедицуран на тема РАП него ти. Ти си тој што се појавува во 2009та на официјалниот форум за Македонски Underground Рап.
3. Никој не ја поддржува Долината со седење пред монитор, сите барем еднаш сме биле на нивни настап (трета дезинформација без аргумент).
4. КОИ СЕ ТВОИТЕ ЛУЃЕ БЕ БРАТ ??? Ако правиме муабет за ејлиенс па ние неможеме да ги видиме, тогаш е оправдано. И неможеш ти да слушаш некого од страв, туку го избираш со својот стил, со твојот начин на сфаќање на рапот.
5. НАД 2 ДЕЦЕНИИ ИЗГУБЕНО ВРЕМЕ ВО РАПОВ ??? Не си бил пред 2 децении присутен затоа незнаеш кој успех бил тогашниот рап кој го правел Аго и како влијаел врз оние кои го слушале... Неможеш трака од 89та да ја слушаш во 2009та и да кажеш дека е срање. Нормално дека ќе е срање кога ја компарираш со друга од истиот артист направена во 2009та. Каде била технологијата тогаш, знаеш ли како се снима песна сега, а како се снимала тогаш?
6. Никој со никого не се дисува, само ти објаснуваме некои работи кои мислиш дека ги знаеш, а уствари немаш врска! Стил си е стил, избор си е избор. Слушај го и Врчак ако сакаш, али неможеш да го споредуваш со ДНС... И да кажеш дека СПОТОТ РЕЦЕНЗИЈА НЕМАЛ ВРСКА !!!

И за крај... Поенот на Иге не му го дадов јас, сам си го доби! :wink:

peaceout!


Иге & MC vc. Antifa 2:0
:D :D :D

_________________
Hip-Hop nije fraza koja se pise. Hip-Hop je razlog radi koj ja disem. Rap is what we do. Hip-hop is how we live!!!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: DNS Ekipa
ТемаИспратено: Октомври 16th, 2009, 10:18 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Октомври 2nd, 2008, 9:53 pm
Мислења: 753
Локација: Кисела Вода, Скопје, Македонија
antifa Напиша:
hahahah me iznasme sega slatkar i soping ?! :)
decko sigurno rap ne slusas fazla od 3 god pa zatoa oladi
jas kazav moe mislejne a ti tvoje ne se podrzuva nekogo so sedejne pred monitor
jas moite luge sum gi podrzal na moj nacin ... edno e da imas od nekogo strav a drugoe da imas pocit .. taka da nema so da se zamaram nit mi se dopagal stilot na taa ekipa nit ke mise dopaga
so cest na isklucoci i izgubeno vreme od nad dve decenii vo rapot pozzzz
ps ne sum tuka za da se disuvam so nekogo i nesakam nikoj da mi pisuva rezultati :mrgreen: :mrgreen:


А вака сеа...јас да дадам реплика...За слаткар нема потреба се смееш..го кажав како пример...сакаш да кажеш дека овој спот не го бива а шопинг е ѕвер ?!?!?! Ако мислиш дека ова не го бива...а ова го крена нивото на рап спотови кај нас...да не беше овој спот...што ке гледавме а ?!?!? За рап слушање слушам од прво одделение..сестра ми ме науќи што е тоа рап...Имаш среќа што не ја викнав неа да се расправа...резултатот ќе беше 5:0 :D За подржување...јас одамна сум на фрумо..и сум присуствувал на журки...ти ис малце понова нели..па очигледно е кој подржува со монитор...но не брзам перд заклучоци...може и ти идеш на журки..тоа твое си е..само глеам според фактите...трето...спомна страв..од кој имаш страв...си му згрешила нешто на некој од ДНС па да имаш страв...имај почит..барем што се потрудиле да напраат спот за ние што слушаме прав рап да имаме што да гледаме...без спонзори...финансирано од нивна рака...од нивни џеб..барем за тоа имај почит...Изгубено време од 2 децении...за тебе тоа време е изгубено..да не беше тоа време...сеа врчак ќе беше рап шема низ градов...немаше да се знае што е рап а што не...квалитетот им бил послаб тогаш...но дури и сега..некои нивни траки од тоа време се подобри од некои аматерски денес...за тоа треба да се има почит...за дисување не се дисуваме...само си демантиарме мислења...разираш...и за крај...почит...од основна култура...слушаш рап..си го погледнала спотот...не ти се свиѓа ок...но почитувај што барем напраил...за луѓето да не го гледаат слаткар..тука да осетат прав рап...поздрав...

_________________
Hip-Hop nije fraza koja se pise. Hip-Hop je razlog radi koj ja disem. Rap is what we do. Hip-hop is how we live!!!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: DNS Ekipa
ТемаИспратено: Октомври 16th, 2009, 4:47 pm 
Отсутен

Регистриран: Февруари 24th, 2009, 6:33 pm
Мислења: 57
Локација: f kafana
hahhaha e sega duri me iznasmej da ne ti gi anbrojuvam userite sto mi gi banirale dosega od 2005 pa navamu :) eve na pr :bbboy,krste_PP,hronika,blagoja jordanoski , ima uste nekoi(zboruvam za ovaj forum) baska uste 4-5 useri banirani na dns forum na koj sigurno vie ne ste bile clenovi garantiram so glava togas ste ucele koj se soglaski akoj samoglaski :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ,,,,,
i toa za sto sekogas sum bil iskren inaku ne pisava tuka za da se kram so nekogo nego dadov svoe mislejne a toa deka e nekoj poeduciran od mene za rap ne me zanima ,.......
ps od deca kako vas umrea zurkite forumite a gledam poleka umira i ovovj :( :(
pa zatoa RIP TOSE ,RIP IGE,RIP MC , RIP http://WWW.RAP.COM
ZALOSNO NO VISTINITO ZATOA USTE EDNAS.
R.I.P R.I.P R.I.P R.I.P R.I.P :oops:

_________________
epa vaka :
na ti go prvo sredniov prst
pa posle zemija cela raka


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: DNS Ekipa
ТемаИспратено: Октомври 16th, 2009, 5:06 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Декември 30th, 2007, 10:35 pm
Мислења: 732
Локација: Чаир
antifa Напиша:
hahhaha e sega duri me iznasmej da ne ti gi anbrojuvam userite sto mi gi banirale dosega od 2005 pa navamu :) eve na pr :bbboy,krste_PP,hronika,blagoja jordanoski , ima uste nekoi(zboruvam za ovaj forum) baska uste 4-5 useri banirani na dns forum na koj sigurno vie ne ste bile clenovi garantiram so glava togas ste ucele koj se soglaski akoj samoglaski :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ,,,,,
i toa za sto sekogas sum bil iskren inaku ne pisava tuka za da se kram so nekogo nego dadov svoe mislejne a toa deka e nekoj poeduciran od mene za rap ne me zanima ,.......
ps od deca kako vas umrea zurkite forumite a gledam poleka umira i ovovj :( :(
pa zatoa RIP TOSE ,RIP IGE,RIP MC , RIP http://WWW.RAP.COM
ZALOSNO NO VISTINITO ZATOA USTE EDNAS.
R.I.P R.I.P R.I.P R.I.P R.I.P :oops:



R.I.P. antifa

_________________
Неам потпис...


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: DNS Ekipa
ТемаИспратено: Октомври 16th, 2009, 6:38 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Јули 5th, 2008, 6:33 pm
Мислења: 360
Локација: East Coast
antifa Напиша:
hahhaha e sega duri me iznasmej da ne ti gi anbrojuvam userite sto mi gi banirale dosega od 2005 pa navamu :) eve na pr :bbboy,krste_PP,hronika,blagoja jordanoski , ima uste nekoi(zboruvam za ovaj forum) baska uste 4-5 useri banirani na dns forum na koj sigurno vie ne ste bile clenovi garantiram so glava togas ste ucele koj se soglaski akoj samoglaski :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ,,,,,
i toa za sto sekogas sum bil iskren inaku ne pisava tuka za da se kram so nekogo nego dadov svoe mislejne a toa deka e nekoj poeduciran od mene za rap ne me zanima ,.......
ps od deca kako vas umrea zurkite forumite a gledam poleka umira i ovovj :( :(
pa zatoa RIP TOSE ,RIP IGE,RIP MC , RIP http://WWW.RAP.COM
ZALOSNO NO VISTINITO ZATOA USTE EDNAS.
R.I.P R.I.P R.I.P R.I.P R.I.P :oops:


R.I.P Антифа реперот што има јузери на рап форум од 98ма :(

_________________
Слика


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: DNS Ekipa
ТемаИспратено: Октомври 17th, 2009, 1:43 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maрт 2nd, 2008, 3:20 pm
Мислења: 1012
Локација: Ljubljana, Slovenia
-Ај бе па вие двајца шо се замарате??
Си кажа Антифа мислење, са ви се бендисвало или не, то е.
-МС неможиш да судиш кој колку слуша рап според то кога се пријавил на форум. Знам луѓе шо слушат оддамна, па ги нема овде.
- И многу недораснато од ваша страна то со Р.И.П.-овите.

Сите ве сакам :)
Поздрав.


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: DNS Ekipa
ТемаИспратено: Октомври 17th, 2009, 11:58 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Октомври 2nd, 2008, 9:53 pm
Мислења: 753
Локација: Кисела Вода, Скопје, Македонија
THE_LADY_D Напиша:
-Ај бе па вие двајца шо се замарате??
Си кажа Антифа мислење, са ви се бендисвало или не, то е.
-МС неможиш да судиш кој колку слуша рап според то кога се пријавил на форум. Знам луѓе шо слушат оддамна, па ги нема овде.
- И многу недораснато од ваша страна то со Р.И.П.-овите.

Сите ве сакам :)
Поздрав.


Ја не пишуев РИП - ови...јас си кажуев мислење...и сеа негде резултатот е 3:1...aвтогол си даовме ја и МС...али нема везе...е сеа едно прашање до антифа....тоа што го кажа дека имаш банирани user-и на форумов и на други форуми....тоа за тебе е пофалба...тоа значи дека повеќе луѓе мислат дека местото не ти е тука..разбираш...?

_________________
Hip-Hop nije fraza koja se pise. Hip-Hop je razlog radi koj ja disem. Rap is what we do. Hip-hop is how we live!!!


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ]  Оди на страна Предходна  1 ... 14, 15, 16, 17, 18  Следна

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 11 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2023 Македонски Рап