Сега е точно : Aприл 20th, 2024, 6:57 am

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]




Испрати нова тема Оваа тема е заклучека не може повеќе да давате мислења или да ја менувате  [ � теми ]  Оди на страна 1, 2, 3, 4  Следна
Автор Порака
 Наслов на мислењето: RAP FONDACIJA
ТемаИспратено: Јули 24th, 2005, 5:57 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maрт 20th, 2005, 1:52 am
Мислења: 45
Локација: kaj tretiot semafor na peshachkiot
imam ideja so koja bi se olesnila edinstvenata maka na makedonskite raperi-----finansii----zamislata mi e da otvorime fondacija vo kj bi se zbiralo pari za snimanje vo kvalitetno studio , izdavanje na albumi i ostanati raboti ---neka ima vo makedonija barem 1000 sovesni dushi koi bi odvoile po ebeni 10 denari koi nisto nema da im smenat u zivotot a sepak kje pridonesta mnogu ako soberete kolku se 1000 * 10 ete ti pari za album i slichno razmislete pa kazete sho mislite okolu ova....pozdrav


_________________
Fuck you and your motherfuckin' mama


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Јули 24th, 2005, 6:12 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Maрт 26th, 2005, 4:17 pm
Мислења: 2628
Локација: ваму таму
ideata e mnogu dobra, znaci okolu 170 evra bi bilo potrebno za equipment da se snimi rap album...
jas licno mozam i 100 den. da odvoam... pa ako sakas moze i da se najdeme negde vo SK da ti gi dam.
imas idei za kvalitetno studio??
pozdrav


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Јули 24th, 2005, 6:47 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Јули 14th, 2005, 1:19 pm
Мислења: 1493
Локација: Bitola (Arnaut Maala)
Ova e dobra ideja , no neznam dali bi mozela da ima realizacija zatoa sto bi mozelo da nastanat kavgi,koj ke ja vodi fondacijata,i koi grupi ke mozat da snimat album.Vo Makedonija nema eden raper sto saka da snimi album,mislam deka tuka tesko bi bilo da se najde zaednicki dogovor.


Jas bi se slozil no ne sum samo jas...Kolku poveke raperi tolku poveke
razlicni stavovi,pocna da bide taka,postoi mnogu omraza,sekoj e protiv sekoj,ne mi se veruva,no toa e toa.


Bas bi sakal da vidam dali ova bi uspealo.


Pozdrav 8)


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Јули 24th, 2005, 7:56 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maј 26th, 2004, 6:08 pm
Мислења: 266
RZT bese daja takvu ıdeju vıde se koj sto mıslı ja kako ı tga ı sga kazuju IDEJA E SUPER.samo koj ce se nafatı

_________________
RAPTOR


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Јули 24th, 2005, 8:38 pm 
Отсутен

Регистриран: Maј 27th, 2004, 8:46 pm
Мислења: 357
Локација: Tetovo-Ajducko Maalo
Gang Man e vo pravo.Site bi sakale da snimaat album i site bi se ispokarale.
i bi se karale za koj ce ja vodi taa fondacija!!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Јули 24th, 2005, 11:23 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Maрт 26th, 2005, 4:17 pm
Мислења: 2628
Локација: ваму таму
vo sekoja rap ekipa/klan ima eden glaven, odgovoren covek za negovite lugje...ako ima nekoj od tie glavnite lugje dovolno iskustvo i zelba da se bavi so takvi raboti i vo sekoj slucaj podrshka od raperite, bi nemalo da ima problem...znaci treba da se izbere nekoj...


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Јули 25th, 2005, 1:04 am 
Отсутен

Регистриран: Февруари 10th, 2005, 7:56 pm
Мислења: 1959
Ama koj???


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Јули 25th, 2005, 2:17 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Јули 14th, 2005, 1:19 pm
Мислења: 1493
Локација: Bitola (Arnaut Maala)
Nekoj koj ima golemo rap iskustvo,mozebi Ago...Dzaka ili nekoj drug,no mislam deka bi bilo tesko zatoa sto rekov nema eden raper,sigurno bi imalo i nekoj koj ke se buni,ili ke saka da bide toj na celo.

Rekov ova mislam deka ke bide tesko.


Inaku mnogu bi sakal da uspee




Pozdrav 8)


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Јули 25th, 2005, 6:27 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maј 29th, 2004, 12:41 am
Мислења: 237
Хмм .. абе Ганг Ман , ова со Аго или Џака воопшто не ти беше реално , кажи ми зошто Аго би се нафатил коа тој си има студио , си има продукција и све , а Џака , пффф ..
Втора работа 1000 души по 10 ден = 10000ден/61=164евра, шо може да се постигне со 164 евра ??
Трета работа , 1000 души , во Македонија болест не дават а камоли 10 ден , и коа ке даат , глуп пример ке земам , еден дава 100 денари и сеа главен станва , јас дадов толку ти толку , јас подобро рецитирам прв треба , дека ке има проблеми то е неизбежно.
Четврта работа ништо не ми е јасно :)

_________________
!! Bombing 4 Peace IS Like Fucking 4 Virginity !!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Јули 26th, 2005, 12:10 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maј 25th, 2004, 10:21 pm
Мислења: 73
Локација: nema
Vo makedonija teshko ova fondacija tuka coek ako ne napraish se sam nikoj nema da ti pomogne imashe neshto slicna tema ama nishto taka da nishto i od ova tema iako e dobra nema dovolno ozbilni lugje tuka vo mk za vakva rabota ke ima ama koga koj znae sega dojde vreme koga sekoj gleda samo za sebe pa tebe koj te ebe toa sekoj ke ti go kaze ako sakash tvoj album ke si shtedish pari sam i sam ke si go napraish kako toa ti treba da znaesh ako sakash i ako imash ljubov vo toa shto go praish sam pa kako znam taka e najdobro nema kavgi nema nishto tvoe se si e taka dosta od mene pozdrav i ako neshto se smenilo ke bide temava ama kako nekoj shto ke kazje: nishto ne se smeni nema ni da se smeni

_________________
I m BACK and I m not Hapy !!!


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Оваа тема е заклучека не може повеќе да давате мислења или да ја менувате  [ � теми ]  Оди на страна 1, 2, 3, 4  Следна

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 19 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2023 Македонски Рап