Сега е точно : Септември 19th, 2019, 4:35 pm

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна Предходна  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Следна
Автор Порака
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 9th, 2008, 1:03 pm 
Отсутен
Модератор

Регистриран: Авдуст 13th, 2005, 12:32 pm
Мислења: 3275
Локација: Битола
1.Клај ги песните од албумот во фолдер , десен клик адд то "New folder.rar".
2.Одиш на www.rapidshare.com и го аплодираш албумот. ( имаш опција Browse , преку неа го одбираш местото кај шо ти е сместен рар фолдерот во компјутерот ) и аплод.
Или пак ако имаш Рапид шер Менаџер , го отвораш одиш на Add file , се аплодира , ќе ти се појави линк за данлоад и линк за бришење , го копираш данлоад линкот пастираш кај шо сакаш .. :)


_________________
Поет ..


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 9th, 2008, 3:15 pm 
Отсутен

Регистриран: Септември 2nd, 2005, 1:18 am
Мислења: 56
Локација: ПРИЛЕП ЕБАГО ! ! !
за ова имаш пиво од мене..
фала многу


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 9th, 2008, 3:34 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 3rd, 2005, 4:48 pm
Мислења: 1567
Локација: "...I appear everywhere and nowhere at once..." - Veles
дајте линк да слушнам бе нешто од луѓево...
сакам да слушнам како рокаат прилепчани, освен мамли друго не сум чул...

_________________
"...to speak the truth it takes bravery,
and no man could stop my flow
because i know what i speak, and i speak what i know..."The RZA


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 9th, 2008, 8:39 pm 
Отсутен
Модератор

Регистриран: Авдуст 13th, 2005, 12:32 pm
Мислења: 3275
Локација: Битола
palavio UDARNA Напиша:
за ова имаш пиво од мене..
фала многу


Нема проблем :)

_________________
Поет ..


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 10th, 2008, 2:15 pm 
Отсутен

Регистриран: Септември 2nd, 2005, 1:18 am
Мислења: 56
Локација: ПРИЛЕП ЕБАГО ! ! !
У Д А Р Н А Ф О Р М А Ц И Ј А - В О 1 Д Е Н (АЛБУМ)

Д А У Н Л О А Д Л И Н К

http://rapidshare.com/files/171979930/U ... Album_.zip


Продукција - ИКС ЕЛ - Прилеп

Година - 2007

Издадено за - СЕНАТОР РЕКОРДС - (али еве ви можност да го имате ФОР ФРИ) :D

Уживајте во добра музика, и чекам ваше мислење !


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 10th, 2008, 2:24 pm 
Отсутен

Регистриран: Септември 2nd, 2005, 1:18 am
Мислења: 56
Локација: ПРИЛЕП ЕБАГО ! ! !
уште една информација...албумот го носи насловот ВО 1 ДЕН затоа шо целиот албум, сите песни се снимени
во ИСТ ДЕН...значи, одкога се' се спреми за сниманје, се влезе во студио едно сабајле и се излзе од него
вечерта :D

дет ис ХОТ :D :D :D

поздрав


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 10th, 2008, 10:27 pm 
Отсутен
Модератор

Регистриран: Авдуст 13th, 2005, 12:32 pm
Мислења: 3275
Локација: Битола
Не го преслушав албумот , само онака по матрици прелистав.
Од интернет ви се матриците ?
На - Имаме визија - инструменталот е употребен и од Бфх предходно мислам, а и на - Нашата визија - ми е многу позната.

_________________
Поет ..


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 10th, 2008, 11:46 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Maрт 26th, 2005, 4:17 pm
Мислења: 2628
Локација: ваму таму
RaP-RiVaL Напиша:
Не го преслушав албумот , само онака по матрици прелистав.
Од интернет ви се матриците ?
На - Имаме визија - инструменталот е употребен и од Бфх предходно мислам, а и на - Нашата визија - ми е многу позната.


Ти што мислиш, зошто им требаше само 1 ден за снимање? :)

Ќе дадам мислење во друга прилика :wink:
Поздрав

_________________
http://www.myspace.com/SpeciaListMK

„Или ќе чекориме заедно, или ќе умреме како робови“ АГО


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 11th, 2008, 6:17 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maј 14th, 2006, 5:02 pm
Мислења: 148
Локација: Prilep-Centar
za razlika od vas mcina na net, nie pravime za hip hop -ot da cveta da sfatat ljugeto sto e ovaa muzika i da se prifati ovaa kultura, da da matricite se na shadowville produkcija , i vidi deka albumot e 100% originalno raboten od strana na prfofesionalni mc-ina be! sto e ajde pravete da ve vidam nesto samo gomna da se jadelo..... ne sne od vcera na scenava mali!! ako ti se slusas arno ako ne aj u kurac sine be!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 11th, 2008, 8:12 pm 
Отсутен
Модератор

Регистриран: Авдуст 13th, 2005, 12:32 pm
Мислења: 3275
Локација: Битола
Realness Напиша:
za razlika od vas mcina na net, nie pravime za hip hop -ot da cveta da sfatat ljugeto sto e ovaa muzika i da se prifati ovaa kultura, da da matricite se na shadowville produkcija , i vidi deka albumot e 100% originalno raboten od strana na prfofesionalni mc-ina be! sto e ajde pravete da ve vidam nesto samo gomna da se jadelo..... ne sne od vcera na scenava mali!! ako ti se slusas arno ako ne aj u kurac sine be!


И шо ти беше муабетот ?
Реков јас нешто лошо ? Серев ?
Никој ништо лошо не рече за албумот , ниту пак зборав со иронија.
Така да доста глупости , никој не те осуди за матриците од интернет и никој не сереше.

_________________
Поет ..


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна Предходна  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Следна

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 2 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2009 Македонски Рап