Сега е точно : Aприл 16th, 2024, 2:54 pm

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]




Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2, 3, 4  Следна
Автор Порака
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Септември 28th, 2008, 10:37 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Септември 28th, 2008, 3:21 am
Мислења: 6
Локација: Destination Unknown
Момците се закон и голем поздрав и респект до нив! А ти гангстер нег запрашај се само ви какви рапери имате...Викач Ем Си оф леле прашај го што значи ем си сигурен сум 213 посто дека нема да знае...Да не бегам многу од тема така да Ти бојс се знакон нека продолжат со добрата работа :wink:



Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Септември 28th, 2008, 11:08 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Септември 28th, 2008, 3:21 am
Мислења: 6
Локација: Destination Unknown
[23.09.2008 22:09:46] Overload says: brat ti ako znajs so znaci MC ja ce odam se obesam
[23.09.2008 22:09:47] Overload says: :)
[23.09.2008 22:10:11] vukac mc says: odi obesi se
[23.09.2008 22:10:16] vukac mc says: sto me pitas togas
[23.09.2008 22:10:22] Overload says: ?
[23.09.2008 22:10:22] Overload says: znajs li
[23.09.2008 22:10:34] vukac mc says: neznam

Знаев!!!!!!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Септември 29th, 2008, 12:22 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maрт 2nd, 2008, 3:20 pm
Мислења: 1012
Локација: Ljubljana, Slovenia
А кој рекол дека вукац го бива??? Рекол некој од неготино така???


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Септември 29th, 2008, 11:26 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Авдуст 11th, 2008, 5:12 pm
Мислења: 34
Локација: Некаде Далеку..
Лејди Д не знам дали рекол некој така од Неготино или не,ама пак ќе ПОВТОРАМ:Зошто вие од Неготино ги мразите сите оние кои прават рап во Кавадарци?Тоа сакав да го прашам Гангстер...
И да не бегам од темата,се знам лично со момците и стварно го пеат тоа што го живеат,супер се само напред.

Поздрав.

_________________
Everybody's at war with different things...I'm at war with my own heart sometimes !


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Септември 29th, 2008, 4:40 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maрт 2nd, 2008, 3:20 pm
Мислења: 1012
Локација: Ljubljana, Slovenia
Overload Напиша:
Лејди Д не знам дали рекол некој така од Неготино или не,ама пак ќе ПОВТОРАМ:Зошто вие од Неготино ги мразите сите оние кои прават рап во Кавадарци?Тоа сакав да го прашам Гангстер...
И да не бегам од темата,се знам лично со момците и стварно го пеат тоа што го живеат,супер се само напред.

Поздрав.


Ние никој не мразиме..И немој да викаш СИТЕ оти од Кавадарци се преставени само Синтетик и Т Бојс..Ако на гангстер не му се свиѓаат ти неможиш тука..


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Септември 29th, 2008, 7:44 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Авдуст 11th, 2008, 5:12 pm
Мислења: 34
Локација: Некаде Далеку..
THE_LADY_D Напиша:
Overload Напиша:
Лејди Д не знам дали рекол некој така од Неготино или не,ама пак ќе ПОВТОРАМ:Зошто вие од Неготино ги мразите сите оние кои прават рап во Кавадарци?Тоа сакав да го прашам Гангстер...
И да не бегам од темата,се знам лично со момците и стварно го пеат тоа што го живеат,супер се само напред.

Поздрав.


Ние никој не мразиме..И немој да викаш СИТЕ оти од Кавадарци се преставени само Синтетик и Т Бојс..Ако на гангстер не му се свиѓаат ти неможиш тука..


Знам дека не можам,ама и тој може да каже не ми се свиѓаат и готово а не...Инаку знам дека само тие се преставени ... :)

Ајт,Поздрав

_________________
Everybody's at war with different things...I'm at war with my own heart sometimes !


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Септември 29th, 2008, 7:59 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Декември 30th, 2007, 10:35 pm
Мислења: 732
Локација: Чаир
Overload Напиша:
gangster neg Напиша:
Spored mene T-Boys se sranje zosto u svoite pesni poeke se falat otkolku sto peat za svoi slucki,zivot i takvi raboti.I samo sakam da gi prasam niv koj uopste pravi underground rap u Kavadarci?

_____________________
Ebi gi site sto te mrazat !


Gangster Ја навистина не знам зошто на секоја тема каде се зборува за Кавадарчани ти се имаш нешто да додадеш,да искритикуваш па и тоа да е најдобрата трака некогаш снимена.И ова што велиш сакаш да прашаш кој уопште прави underground у Кавадарци,ќе ти кажам:
ВО КАВАДАРЦИ СЕ ПРАВИ UNDERGROUND МИЛИОН ПАТИ ПОВЕЌЕ ОТКОЛКУ КАЈ ВАС...
Го имате еден типичен СЕЛАК,Вукац ( Викач ) "MC" и се фалите Underground ...
Ma ајде те молам...
Не сакам ништо лошо да кажам,но зборот ми е .. зошто на секоја отворена тема ги критикуваш Кавадарчани ? Зашо се боље или ..?

Поздрав




Секој си има право на свое мислење,па и да му ги лижиш гаштите ,пак нема да го промени.....и ти си тој што ја усра темата,не пајо.......

_________________
Неам потпис...


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Септември 30th, 2008, 1:03 am 
Отсутен
Модератор

Регистриран: Авдуст 13th, 2005, 12:32 pm
Мислења: 3275
Локација: Битола
Добро споделивте мислења..Вратете се на темата сеа.

_________________
Поет ..


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Септември 30th, 2008, 1:13 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Авдуст 6th, 2007, 2:59 pm
Мислења: 595
Локација: Ulicite vo gradot...
Do Overload :

1.Za Kavadarcani mozam da ti kazam deka ne se zamaram...sranje se i gotovo...a toa so vikas deka recitiraat toa so go ziveat :shock: :shock: :shock: zaprasaj se.
2.Vukac MC go smetas za ung rap ??? Cel grad mu se smee na nego i ne znam so me mesas mene so nego.
3.Ti gi gledam mislenjata i mozam da vidam deka goris po tie Kavadarcani...idi lizi im gi chmarovite ako tolku gi sakas ok?
4.ZA KRAJ : Vo Kavadarci ne postoi ung rap i nema da postoi...kako po4nalo taka kje trae...


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Септември 30th, 2008, 1:51 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Авдуст 11th, 2008, 5:12 pm
Мислења: 34
Локација: Некаде Далеку..
gangster neg Напиша:
Do Overload :

1.Za Kavadarcani mozam da ti kazam deka ne se zamaram...sranje se i gotovo...a toa so vikas deka recitiraat toa so go ziveat :shock: :shock: :shock: zaprasaj se.
2.Vukac MC go smetas za ung rap ??? Cel grad mu se smee na nego i ne znam so me mesas mene so nego.
3.Ti gi gledam mislenjata i mozam da vidam deka goris po tie Kavadarcani...idi lizi im gi chmarovite ako tolku gi sakas ok?
4.ZA KRAJ : Vo Kavadarci ne postoi ung rap i nema da postoi...kako po4nalo taka kje trae...


Гангстер ја нема на никого ништо да лижам,ниту пак да се карам со некој :) .. Инаку за ова четвртото шо го кажа,твое мислење,ОК е не можам ниту јас ниту никој друг да ти наметнува мислење,тоа е твоја работа...

Ајт,Поздрав.

_________________
Everybody's at war with different things...I'm at war with my own heart sometimes !


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2, 3, 4  Следна

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 7 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2023 Македонски Рап