Сега е точно : Септември 19th, 2019, 5:37 pm

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2
Автор Порака
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jуни 16th, 2008, 7:21 pm 
Отсутен
Модератор

Регистриран: Авдуст 13th, 2005, 12:32 pm
Мислења: 3275
Локација: Битола
nikola Напиша:
a zs starata tema e u "kanta "ne razbiram ako e zaradi karanicite ok
ama ako e za drugo stvarno ne razbiram_________________
Поет ..


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jуни 17th, 2008, 1:20 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 3rd, 2005, 4:48 pm
Мислења: 1567
Локација: "...I appear everywhere and nowhere at once..." - Veles
za kavgite e, da

_________________
"...to speak the truth it takes bravery,
and no man could stop my flow
because i know what i speak, and i speak what i know..."The RZA


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jуни 18th, 2008, 2:26 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Aприл 7th, 2007, 6:34 pm
Мислења: 341
nikola Напиша:
a zs starata tema e u "kanta "ne razbiram ako e zaradi karanicite ok
ama ako e za drugo stvarno ne razbiram

Еве ќе ти одговорам..Да, за караниците е..Рапот не знае за вера, националност и раса...

_________________
Слика


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: kaljus
ТемаИспратено: Jуни 21st, 2008, 11:31 pm 
Отсутен

Регистриран: Септември 5th, 2004, 10:32 pm
Мислења: 4
ej zdravo za site toa sto pravim jas neje komercijal rap to je rap amatorski pevam so mo mojata grupa mnogu vreme i imam kontakt so dobri luge sto znat da pravat dobar rap fala sto slusavte mojata muzika pisss cao cao

_________________
kaljus-man


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jуни 25th, 2008, 9:42 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Ноември 2nd, 2007, 9:16 pm
Мислења: 347
Локација: keramidnica,skopje
OK :D :D :D :D :D

_________________
Senkata MC 4 Life


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jуни 25th, 2008, 9:43 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Ноември 2nd, 2007, 9:16 pm
Мислења: 347
Локација: keramidnica,skopje
OK :D :D :D :D :D

_________________
Senkata MC 4 Life


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Јули 4th, 2008, 12:57 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jуни 18th, 2007, 2:32 pm
Мислења: 26
Локација: Skopje
Мене многу ми се допаѓа ромскиот рап а особено групата мерцедес како и ферари,бмв и џеват и бексо :oops:
мислам дека тоа е тоа...тоа е црнечки живот бе брат.

_________________
Kupe


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Јули 4th, 2008, 6:08 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 3rd, 2005, 4:48 pm
Мислења: 1567
Локација: "...I appear everywhere and nowhere at once..." - Veles
^ivana^ Напиша:
...тоа е црнечки живот бе брат.

????????

_________________
"...to speak the truth it takes bravery,
and no man could stop my flow
because i know what i speak, and i speak what i know..."The RZA


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Јули 8th, 2008, 6:55 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Јули 5th, 2008, 6:33 pm
Мислења: 360
Локација: East Coast
pa mozhebi zwuchi dobro, ali ipak e ROMSKI !!!
mozhe da se otwori forumche RomRap.com.mk, pa ke se shiri atmosfera..
owa e isto ko topic za Shiptarski Rap da otworime, neli?

КАЈ Е ДЕЧКОТО СО КАТАНЦИТЕ ?
или тој со кантата :D

_________________
Слика


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Romski rap!
ТемаИспратено: Jaнуари 5th, 2010, 5:47 pm 
Отсутен

Регистриран: Jaнуари 5th, 2010, 5:27 pm
Мислења: 22
Браво... ми се свиѓа :) Само подобро ќе биде без тоа пукањето, ladies and gentleman, пукањето и такви работи, но секако не разбирам што збори па... :D

Браво.

_________________
Hip Hop Elements:
[Graffiti] [Rap] [Breakdance] [Beatbox] [Scratching / DJ]


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 3 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
Copyright © 2004-2009 Македонски Рап