Сега е точно : Aприл 19th, 2024, 7:30 pm

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]




Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 17  Следна
Автор Порака
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Октомври 28th, 2008, 4:32 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jуни 27th, 2006, 3:10 pm
Мислења: 1490
Локација: Велес
Crash Mc Напиша:
Уште ова Ронин ме интересира, зошто викате Легија Зa Децата ?
И зошто ако сте HC и Underground се појавуете у Жолта Штампа кај веќе комерцијалниот Слаткар?


Подрав



_________________
www.myspace.com/crashmc1
www.myspace.com/ulicnaumetnost


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Октомври 28th, 2008, 4:47 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jaнуари 23rd, 2008, 2:25 pm
Мислења: 654
Локација: skopje, avtokomanda
А ЗОШТО да не биде за децата?? ако не го слушаат децата рапов што ќе биде после ?- нема рап у мк..
а за тоа у спотот што се појавиле да те прашам сеа ШТО ако се појавиле ?? комерцијала станале ??

_________________
<º))))><.·´¯`·.ãÞŠöļūť.·´¯`·.¸><((((º>
`''' 水갇務最햰 水갇務最햰‘싋섟縹近曜


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Октомври 28th, 2008, 4:51 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jуни 27th, 2006, 3:10 pm
Мислења: 1490
Локација: Велес
4u4u Напиша:
А ЗОШТО да не биде за децата?? ако не го слушаат децата рапов што ќе биде после ?- нема рап у мк..
а за тоа у спотот што се појавиле да те прашам сеа ШТО ако се појавиле ?? комерцијала станале ??


Мали ти ли си Ронин да ми одговориш..?

_________________
www.myspace.com/crashmc1
www.myspace.com/ulicnaumetnost


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Октомври 28th, 2008, 5:02 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jaнуари 23rd, 2008, 2:25 pm
Мислења: 654
Локација: skopje, avtokomanda
добро бе Голем олади..

_________________
<º))))><.·´¯`·.ãÞŠöļūť.·´¯`·.¸><((((º>
`''' 水갇務最햰 水갇務最햰‘싋섟縹近曜


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Октомври 28th, 2008, 5:38 pm 
Отсутен

Регистриран: Jaнуари 21st, 2005, 3:22 pm
Мислења: 403
Crash Mc Напиша:
Crash Mc Напиша:
Уште ова Ронин ме интересира, зошто викате Легија Зa Децата ?
И зошто ако сте HC и Underground се појавуете у Жолта Штампа кај веќе комерцијалниот Слаткар?


Подрав


:D:D:D:D:D:D:D:D:D Lele be zasho me terate da objasnuvam vakvi raboti,sami se brukate so samoto toa sho prashuvate,i sho sve ste svatile BUKVALNO!!:D:D:D:D:D

LEGIJA ZA DECATA e edna nasha mala shala i zaebancija spored eden klip kade sto Ol Dirty Bastard od Wu Tang se izbacuva na bina na dodeluvanje na GRAMMY nagradi i kade sto ja prekinuva ceremonijata i se zali zasto Puff Daddy dobil nagrada a ne Wu Tang,i vo celiot toj ske4 kazhuva izjava WU TANG IS FOR THE CHILDREN!!I zatoa onaka parodi4no kao ske4 i interesna zaebancija inspirirano od toa go koristime ponekad od shala!!Zna4i BRAVO deka si/ste svatile BUKVALNO,nemozam da vi se izna4udam po nekad!!Kako i da e pozdrav i se nadevam ubavo ti razjasniv!!I ve molam NEMOJTE vo idnina za vakvi smeshni raboti da se objasnuvam,nezgodno mi e duri!:):):)


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Октомври 28th, 2008, 5:46 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jуни 27th, 2006, 3:10 pm
Мислења: 1490
Локација: Велес
Ronin```` Напиша:
Crash Mc Напиша:
Crash Mc Напиша:
Уште ова Ронин ме интересира, зошто викате Легија Зa Децата ?
И зошто ако сте HC и Underground се појавуете у Жолта Штампа кај веќе комерцијалниот Слаткар?


Подрав


:D:D:D:D:D:D:D:D:D Lele be zasho me terate da objasnuvam vakvi raboti,sami se brukate so samoto toa sho prashuvate,i sho sve ste svatile BUKVALNO!!:D:D:D:D:D

LEGIJA ZA DECATA e edna nasha mala shala i zaebancija spored eden klip kade sto Ol Dirty Bastard od Wu Tang se izbacuva na bina na dodeluvanje na GRAMMY nagradi i kade sto ja prekinuva ceremonijata i se zali zasto Puff Daddy dobil nagrada a ne Wu Tang,i vo celiot toj ske4 kazhuva izjava WU TANG IS FOR THE CHILDREN!!I zatoa onaka parodi4no kao ske4 i interesna zaebancija inspirirano od toa go koristime ponekad od shala!!Zna4i BRAVO deka si/ste svatile BUKVALNO,nemozam da vi se izna4udam po nekad!!Kako i da e pozdrav i se nadevam ubavo ti razjasniv!!I ve molam NEMOJTE vo idnina za vakvi smeshni raboti da se objasnuvam,nezgodno mi e duri!:):):)



Фала шо ми објасни брат но некако не ти држи објаснувањето не знам оти ми се чини така....
Не дека иам нешо против вас али мои мислења си се тоа..
Позз

_________________
www.myspace.com/crashmc1
www.myspace.com/ulicnaumetnost


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Октомври 28th, 2008, 6:03 pm 
Отсутен

Регистриран: Jaнуари 21st, 2005, 3:22 pm
Мислења: 403
Crash Mc Напиша:
Ronin```` Напиша:
Crash Mc Напиша:
Crash Mc Напиша:
Уште ова Ронин ме интересира, зошто викате Легија Зa Децата ?
И зошто ако сте HC и Underground се појавуете у Жолта Штампа кај веќе комерцијалниот Слаткар?


Подрав


:D:D:D:D:D:D:D:D:D Lele be zasho me terate da objasnuvam vakvi raboti,sami se brukate so samoto toa sho prashuvate,i sho sve ste svatile BUKVALNO!!:D:D:D:D:D

LEGIJA ZA DECATA e edna nasha mala shala i zaebancija spored eden klip kade sto Ol Dirty Bastard od Wu Tang se izbacuva na bina na dodeluvanje na GRAMMY nagradi i kade sto ja prekinuva ceremonijata i se zali zasto Puff Daddy dobil nagrada a ne Wu Tang,i vo celiot toj ske4 kazhuva izjava WU TANG IS FOR THE CHILDREN!!I zatoa onaka parodi4no kao ske4 i interesna zaebancija inspirirano od toa go koristime ponekad od shala!!Zna4i BRAVO deka si/ste svatile BUKVALNO,nemozam da vi se izna4udam po nekad!!Kako i da e pozdrav i se nadevam ubavo ti razjasniv!!I ve molam NEMOJTE vo idnina za vakvi smeshni raboti da se objasnuvam,nezgodno mi e duri!:):):)



Фала шо ми објасни брат но некако не ти држи објаснувањето не знам оти ми се чини така....
Не дека иам нешо против вас али мои мислења си се тоа..
Позз


Ne znam sto te naveduva deka ne mi drzi objasnuvanjeto!!Ako mislish deka izmisluvam ili nesto,ondak se lazesh,dovolno sum star i zrel za da praam detski muabeti i da ti se vadam ili pravdam tebe neshto!!Ali kako i da e ako tebe mislenjeto ti e deka taa izjava e BUKVALNA,ondak neka ti ostane taka!!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Октомври 28th, 2008, 6:06 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maј 10th, 2005, 8:45 pm
Мислења: 237
Локација: Битола бабам Битола...
Мене искрено сега Легијата ми се допаѓа многу повеќе отколку порано... Од рецитал, текстови, продукција, инструменталки, се им е подобрено сто на сто ...
Порано песните беа во стил: "Мајката ваша аматерска, ве кршам ко трска, главата ви прска..." - Многу пониско ниво според мене отколку сега... Не викам дека беа лоши, туку само споредувам со сегашните...
Сеа доволно е само да ги слушните: Лош пат, Меѓу згради, Живеј го моментот, Свеста на непријателот, Кај сте сеа, и Чувство на Вина...
Не знам вие како ги осеќате овие песни, али јас осеќам дека секој стих е со чувства изрецитиран...

За другите работи не коментирам...

_________________
Слика


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Октомври 28th, 2008, 6:10 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jуни 27th, 2006, 3:10 pm
Мислења: 1490
Локација: Велес
Ronin```` Напиша:
Crash Mc Напиша:
Ronin```` Напиша:
Crash Mc Напиша:
Crash Mc Напиша:
Уште ова Ронин ме интересира, зошто викате Легија Зa Децата ?
И зошто ако сте HC и Underground се појавуете у Жолта Штампа кај веќе комерцијалниот Слаткар?


Подрав





Ај и ова одговори ми го ако сакаш, нека биде така како шо викаш :wink:

_________________
www.myspace.com/crashmc1
www.myspace.com/ulicnaumetnost


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Октомври 28th, 2008, 6:42 pm 
Отсутен

Регистриран: Jaнуари 21st, 2005, 3:22 pm
Мислења: 403
Crash Mc Напиша:
Ronin```` Напиша:
Crash Mc Напиша:
Ronin```` Напиша:
Crash Mc Напиша:
Crash Mc Напиша:
Уште ова Ронин ме интересира, зошто викате Легија Зa Децата ?
И зошто ако сте HC и Underground се појавуете у Жолта Штампа кај веќе комерцијалниот Слаткар?


Подрав





Ај и ова одговори ми го ако сакаш, нека биде така како шо викаш :wink:


So Slatkar i nekoi 4lenovi od TOXICOLOGIJA prijatelstvoto ni trae veke so GODINI UNAZAD!Toa dali Slatkar bil komercijala ili ne NE ME ZANIMA,bitno mi e kakov e ko 4OVEK,i kako sto mozesh da 4uesh vo pesnata dava respekt kon nas,taka da ne gledam pri4ina da ne mu se pojavime!!


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 17  Следна

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 13 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2023 Македонски Рап