Сега е точно : Септември 19th, 2019, 4:37 pm

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1, 2, 3, 4, 5 ... 23  Следна
Автор Порака
 Наслов на мислењето: TOP 20 рапери/групи во Македонија
ТемаИспратено: Maрт 17th, 2005, 8:22 pm 
Отсутен
Администратор
Членски аватор

Регистриран: Февруари 5th, 1987, 7:54 pm
Мислења: 1467
Локација: Скопје
Еве.. темава е отворена по барање на T3-Rulez .. Epa ајде кажете според вас кои би ги ставиле на топ20 листа.. (од Македонските рапери) ..

Поздрав и почит.


_________________
You get fucked up by the world you live in,
You get fucked up by the people you believe in.


Последна промена од Mitko на Maрт 5th, 2007, 1:08 am, променето е 1 пати

Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maрт 18th, 2005, 12:02 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maрт 6th, 2005, 3:20 pm
Мислења: 28
Локација: T3t[0]vO
Eve zosto bese moja ideja eve prviot post neka bide od mene

Temnata Strana (sk)
N.R.G (sk)
S.V.P (sk)
The Kameni Most (sk)
Dzaka (sk)
R.N.S (sk)
S.T.R (sk)
Ekipata (te)
T-Clan (te)
Podzemjeto (te)
Genocid (te)
Nick (sk)
Smederevka Crew (sk)
Urbana Dimenzija (sk)
Simpo (sk)
Psiho Tim (st)
Neprijatelot (?)
Caldisani (st)
PP Crew (pp)
Bit School (bt)P.S: Artistite (grupete) NE sa podredeni po red, i nekoi sa staeni samo da se popolni spisokot ne mi teknuese podobri


Последна промена од T3-Rulez на Maрт 25th, 2005, 9:56 pm, променето е 1 пати

Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maрт 18th, 2005, 12:55 pm 
Отсутен

Регистриран: Maј 27th, 2004, 9:03 pm
Мислења: 69
Локација: B YELLOW STYLE
TEMNATA STRANA
DZAKA NAKOT
KLAN ISTOK
STR2
KAMENI MOST
DA BE DA
S.V.P.
SPIRT
R.N.S
PODZEMJETO


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maрт 19th, 2005, 2:07 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jуни 21st, 2004, 2:04 pm
Мислења: 495
Локација: TETOBO
T3-Rulez Ovde Martin daj kazi koj si ziti sve

_________________
www.myspace.com/ekipata
www.myspace.com/mefki
OPASNO PO ZIVOT!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maрт 19th, 2005, 2:20 am 
Отсутен
Администратор
Членски аватор

Регистриран: Февруари 5th, 1987, 7:54 pm
Мислења: 1467
Локација: Скопје
Според мене најдобра група и артист на тероторијава на Македонија е:

AGO - TEMNATA STRANA (skopje)

Понатака:

N.R.G. CLAN (skopje)
S.V.P. (skopje)
KAMENI MOST (skopje)
KLAN ISTOK (skopje)
S.T.R.2 (skopje)
NIZOK UDAR (skopje)
PARADOX (skopje)
KA KLAN (skopje)
SAF (skopje)
NOV POREDOK (skopje)
Edinstvena Opcija (skopje)
PODZEMJETO (tetovo)
GENOCID (tetovo)
BITOLA CREW (bitola)
LUGE U BELO (shtip)
DA BE DA (shtip)
NO EXIT (shtip)
Triple S (strumica)
Raptori (kumanovo)

И уште многу други што не ги спомнав а направиле нешто за рапот (групите не се по ред како ми текнуваа ги пишував) Едноставно почит до сите !

_________________
You get fucked up by the world you live in,
You get fucked up by the people you believe in.


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maрт 19th, 2005, 2:47 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maрт 19th, 2005, 2:36 pm
Мислења: 5
А кој е тој Џака Наков? Ја не сум чул дека некој го има презиме Наков? Од кај е тој? Шкип Ли е? Ја слушнав едно група, Темната Страна се викаа и се најдобри, ама Саф се подобри.


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maрт 19th, 2005, 7:58 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jaнуари 16th, 2005, 1:31 pm
Мислења: 1356
DJAKA NAKOV :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
Ova e Funky ( Dj Pozitiv Remix ) 2008 Video

http://www.youtube.com/watch?v=dRBEh73jNjE


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maрт 19th, 2005, 11:06 pm 
Temnata Strana(Ago na prvo mesto kako i sekogash)
Dzaka Nakot
Saf
Klan Istok
BT CREW
Paradoxx
N.R.G.
Luge U Belo
Raptori
...................................................
ZAKON!! I Pocit do site koj ja davaat dushata z razvitokot na rapot vo Makedonija, a koi ne se spomenati


Кон врв
  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maрт 20th, 2005, 9:54 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Јули 29th, 2004, 12:26 am
Мислења: 583
Локација: И да ме најдеш , што ?
Темната Страна ,
НРГ ,
Парадокс ,
Клан Исток ,
Bitola Crew ,

ме мрзи како и секогаш

ајт :D

_________________
www.myspace.com/faceandslipi
www.phoboss.orgfree.com
Слика
Fear Denies Faith!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maрт 21st, 2005, 7:06 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Maј 25th, 2004, 10:28 pm
Мислења: 1048
Локација: Silitus - The Power od Divinity
Temnata Strana (sk)
Kameni Most (sk)
Bitola Crew (bt)
Skipi (sk)
S.V.P. (sk)
S.T.R. (sk)
Luge vo Belo (shtip)
No Exit (stip)
Raptori (ku)
Paradox (sk)
Urabana Dimenzija (sk)

..... i drugi, ako nemam nekoj staeno ... mi e gajle ... : )

_________________
Nokniot Cuvar na Denovnata Psiha - samo Edna Bolno Izduvana Psihoptska Rastroena Licnost


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1, 2, 3, 4, 5 ... 23  Следна

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 4 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2009 Македонски Рап