Сега е точно : Септември 19th, 2019, 4:35 pm

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна Предходна  1 ... 19, 20, 21, 22, 23
Автор Порака
 Наслов на мислењето: Безвезе
ТемаИспратено: Јули 21st, 2008, 2:18 am 
Отсутен

Регистриран: Јули 12th, 2008, 2:22 am
Мислења: 5
Мое мислење.....Темава немало потреба да се отвори.Зошто секој за себе мисли дека е најдобар + имам направено една трака токму за конкуренција во рапот.Позз и без навреди


_________________
Revolt
Against
Police


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Јули 21st, 2008, 2:48 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Jуни 14th, 2004, 12:31 am
Мислења: 894
Локација: Tetovo , Brooklyn
Темава е на одлично место и за правилни луѓе , т.е слушатели а не е работата секој втор рапер е (прае музика) и да не треба ради тоа да се отвори ваква тема...не те сваќам..Незнам дали ми ја сваќаш мене поентата на постов.Не е финтата секој втор во државава да прави рап , најбитно е да има слушатели и луѓе кои ќе исполнуваат рап настани.Тој што се смета себеси за најдобар дебело се мафта , најлесно е да се потпадне на сопствено его.се смета за најдобар коај нема благе везе...да не забегуем...сите што слушаат мак.рап имаат право овде да си ги стават нивните топ20 артисти. Значи не е битно дали имаш трака за конкуренцијата , туку битно е да пишеш кој се твоите 20 рап артисти/групи во Македонија.


Поздра
nyx
модс тим

_________________
I'll be Brooklyn till i die!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: TOP 20 рапери/групи во Македонија
ТемаИспратено: Jaнуари 5th, 2010, 5:37 pm 
Отсутен

Регистриран: Jaнуари 5th, 2010, 5:27 pm
Мислења: 22
1) Чиста Околина
2) Tonyo San
3) SAF
4) LD Pistolero и Џака Накот (неможам да кажам кој е подобар)

За понатамошните не ме интересира, сите срање се.

_________________
Hip Hop Elements:
[Graffiti] [Rap] [Breakdance] [Beatbox] [Scratching / DJ]


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: TOP 20 рапери/групи во Македонија
ТемаИспратено: Jaнуари 28th, 2010, 5:53 pm 
Отсутен

Регистриран: Февруари 24th, 2009, 6:33 pm
Мислења: 57
Локација: f kafana
1. cista okolina
2. saf
3.legijata
4.temnata strana
5.udarna formacija
6. svp
7.klan istok
8.g.m.funk
9.hiphopletika
10.marijaci
11.sigi
12.tute
13.ice&gajaka
14. bobihjuz/t.e/murgo
15.narco mc
16 dudo
17 krtot
18 kemp od
19 stihoven kalibar
20.nafal


znaci od 1do 5 mesto gi podrediv spored kvalitetot a nadolu kako so mi teknuvaja gi pisuvav pozz :evil: :arrow: :mrgreen:

_________________
epa vaka :
na ti go prvo sredniov prst
pa posle zemija cela raka


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна Предходна  1 ... 19, 20, 21, 22, 23

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 2 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2009 Македонски Рап