Сега е точно : Авдуст 21st, 2019, 7:46 am

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна Предходна  1 ... 12, 13, 14, 15, 16

Зашто Македонскиот Рап се назадува наместо да оди напред?
Не го бива , секој е его-трипер. 42%  42%  [ 27 ]
Ќе го биде само овој статус кво период да престане. 50%  50%  [ 32 ]
Не ме интересира рапот , ме интересира само сопствениот Гз. 3%  3%  [ 2 ]
Не идам на туѓа журка освен на моите од маало! 5%  5%  [ 3 ]
Вкупно гласови : 64
Автор Порака
 Наслов на мислењето: Re: Зашто во МК рапот умира?
ТемаИспратено: Јули 27th, 2010, 5:52 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 3rd, 2005, 4:48 pm
Мислења: 1567
Локација: "...I appear everywhere and nowhere at once..." - Veles
Chronic Напиша:
Chronic over and out!
само овоа требаше да го пишеш брат...не знам колку си стар и колку време поштуеш рап музика и хип хоп култура, ама наврати се на поранешните постови у темава и ваљда ќе сфатиш каде и што грешно си разбрал за целата таа работа...


_________________
"...to speak the truth it takes bravery,
and no man could stop my flow
because i know what i speak, and i speak what i know..."The RZA


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Зашто во МК рапот умира?
ТемаИспратено: Јули 28th, 2010, 1:31 am 
Отсутен

Регистриран: Јули 26th, 2010, 1:03 pm
Мислења: 8
Локација: Радовиш
c-sativa Напиша:
Chronic Напиша:
Chronic over and out!
само овоа требаше да го пишеш брат...не знам колку си стар и колку време поштуеш рап музика и хип хоп култура, ама наврати се на поранешните постови у темава и ваљда ќе сфатиш каде и што грешно си разбрал за целата таа работа...


Брат, годините немат веза, а тоа што го напишав е за старите постови за некои шо велеа дека нешто Underground Rap, ово оно, што се фураа, мислам дека напишав дека гледам некои велат за Underground Rap. Лошо ме разбра. А тоа со години, ама ич си нема веза... 15 години сум, важно е тоа? Поздрав и мир.

Chronic over and out!

_________________
There is no place like CHROME!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Зашто во МК рапот умира?
ТемаИспратено: Јули 28th, 2010, 7:49 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 3rd, 2005, 4:48 pm
Мислења: 1567
Локација: "...I appear everywhere and nowhere at once..." - Veles
Chronic Напиша:
Брат, годините немат веза, а тоа што го напишав е за старите постови за некои шо велеа дека нешто Underground Rap, ово оно, што се фураа, мислам дека напишав дека гледам некои велат за Underground Rap. Лошо ме разбра. А тоа со години, ама ич си нема веза... 15 години сум, важно е тоа? Поздрав и мир.

Chronic over and out!

Братче, нормално дека нема врска возраста, само сакав да ти кажам, дека некој пишува безвеза работи од шо е постар и не му раѓа црпката, а некој од шо е помал и не стасал да научи. Првото е катастрофално, второто е нормално.
А во врска со безвеза напишано, може лошо се изразив, ама сакав да ти посочам дека андерграунд рап со продажба на албуми на интернет нема врска. Ако сме андерграунд значи ли дека не си го цениме трудот? Значи ли дека не треба да се испромовираме? Има тука муабет бааги, ама направен е во претходните постови, затоа и пишав, да ги прочиташ, за да не се повторува некој од нас кој веќе коментирал на слични мислења како твоето.
поздрав, се надевам се разбираме

_________________
"...to speak the truth it takes bravery,
and no man could stop my flow
because i know what i speak, and i speak what i know..."The RZA


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Зашто во МК рапот умира?
ТемаИспратено: Авдуст 9th, 2010, 9:09 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Авдуст 9th, 2010, 8:59 pm
Мислења: 10
Локација: West Side
море народе со кои песни растевме ние, а со кои расте младинава денес???? Ме мрзи да пишувам сеа, али надам се ќе го присоберите ѓубрево од малите главчиња и ќе почете да праите РАП ко шо треба и да ја расејувате ХИП ХОП културата на реален начин!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Зашто во МК рапот умира?
ТемаИспратено: Ноември 25th, 2010, 7:11 pm 
Отсутен

Регистриран: Ноември 21st, 2010, 11:43 pm
Мислења: 2
Јас ќе ти кажам зошто...
1. Публиката на размислува оптимистички, тие се држат до следниот став: дека постои само Легија и никој друг...и башка секој си е за своите...нема голема информираност, а има голема незаинтересираност итн итн...пробај сфати ме другар...ќе разбереш што ти кажувам...

2. Песни, албуми, цдиња почнуваат да прават деца уште на 15 год. е ова не ми се допаѓа...плус, не е проблемот во пари ти ако знаеш да ја оставиш публиката без водушки ке си набавиш продукција и се тоа, за 5 мин без свој труд да вложуваш во тоа...а и башка денешниве рашери го носат во погрешна патека рапот, тоа пробајте сфатете го во нивните песни, во нивниот текст итн итн...јас колку што знам најдобриот наичин за да привлечеш внимание е преку фристајл битки, абе све ви е пред очи само кој има мозок тој ќе види се...нема волја, нема талент, нема мозок...епа нема македонски рап нормално е тоа...
за втората точка има многу да се кажува...и тука пробај разбериме...ако сакаш на подолго да си дискутираме пиши ми ќе прајме муабет...ајде поздрав јас бегам од тука...


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Зашто во МК рапот умира?
ТемаИспратено: Декември 23rd, 2010, 1:00 pm 
Отсутен
Модератор

Регистриран: Авдуст 13th, 2005, 12:32 pm
Мислења: 3275
Локација: Битола
И шо со муабетот?
Нема шо да се дискутира. Добар дел од се шо наведовме во предходните муабети се нешта над кој не можиме да имаме влијание. Ниту можам да му објаснам на некој дека е антиталент или му е прерано за текст, песна, албум.. Ниту пак да разубедам толпа луѓе кој звук треба да биди примамлив за ушите нивни. Така да, генерално празни муабети. Снимајте си индивидуално или со групата, делувај локално на својот поблизок круг, пријатели и чувај ја разбудена својата свест и то е појќе од доволно.

_________________
Поет ..


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re:
ТемаИспратено: Jaнуари 16th, 2011, 3:44 am 
Отсутен

Регистриран: Jaнуари 16th, 2011, 2:57 am
Мислења: 9
THE_LADY_D Напиша:
Пример ви е темата шо ја сјебаа во журки..
Ете како е со раперите.
Нема почит!!!
Зато ќе нема ни рап.


Респекта. се си кажа


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Зашто во МК рапот умира?
ТемаИспратено: Декември 27th, 2011, 10:50 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Декември 27th, 2011, 9:54 pm
Мислења: 6
Локација: Matsue-shi, Shimane, Japan
Не повеќе... :)

_________________
Слика


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Зашто во МК рапот умира?
ТемаИспратено: Aприл 10th, 2013, 3:11 pm 
Отсутен

Регистриран: Aприл 10th, 2013, 3:02 pm
Мислења: 7
Dojdete na mojo youtube chanel
http://www.youtube.com/user/KlibreVokal/featured

Ace Klv rap na francuski !
Pozdrav


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна Предходна  1 ... 12, 13, 14, 15, 16

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Majestic-12 [Bot] and 2 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2009 Македонски Рап