Сега е точно : Авдуст 22nd, 2019, 2:11 am

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следна
Автор Порака
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jуни 6th, 2009, 6:00 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Maрт 26th, 2005, 4:17 pm
Мислења: 2628
Локација: ваму таму
Никогаш нема да се даваме! :)
Иначе и оваа година ќе има Хип Хоп Фест и тој ќе се одржи во Штип, како што разбрав :)
Добро, нема да биде од тој калибар како во 2007-ма , ама претпоставувам дека ќе се соберат многу луѓе...
Се надевам дека ќе биде така.

Слика


_________________
http://www.myspace.com/SpeciaListMK

„Или ќе чекориме заедно, или ќе умреме како робови“ АГО


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jуни 6th, 2009, 6:08 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Maрт 26th, 2005, 4:17 pm
Мислења: 2628
Локација: ваму таму
Иначе лесно ја најдов таа статија :)
Еднаш на гугл барав нешто потоа можеби напишав хип хоп фест, не знам точно... важно ја најдов... све се наоѓа ако се бара :)

_________________
http://www.myspace.com/SpeciaListMK

„Или ќе чекориме заедно, или ќе умреме како робови“ АГО


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jуни 6th, 2009, 8:49 pm 
Отсутен
Модератор

Регистриран: Авдуст 13th, 2005, 12:32 pm
Мислења: 3275
Локација: Битола
AceLAhc Напиша:
ниШо хип хопот умре више готово. И артистиве од голден ерата го имаат призвукот од ова модерново комјутеризирано срање. Сега само да чекаме некој нов правец у музиката


Точно дел од добриот стар подземен звук го нема и сето то е ок, се менват времињата, шо сакате вместо да тапкаме ?
Точно е и дека има примеси од електро звуци кај некој артисти, али ако то фино го средиш во бит, ќе биди прифатливо.
Без да се претера.Преферирам виолини, пијана и слично, али добро составен инструментал и со електро примеси не ми смета.
Хип хопот бил мртов..Како да не, баш во прогрес е.Се поприфатен е од луѓето.Подземно не значи да кукаш само и да пцуеш некој, а воедно и да го делиш рапот исток и запад во 500 квадрати земја.Рецитирај за жени ако го живејш то, битно е да го задржиш она шо си во текстот, без фарси и празни муабети.И не знам до кога ќе се дискутира напразно и по сто пати да се донесва истиот заклучок по истото прашање, а по два дена пак истото да се отвори со истиот исход.Ако ти смета некој не го слушај, дисувај го или откажи се од рап, ова се алтернативите.И то е то..

_________________
Поет ..


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Хип Хопот е МРТОВ! (Колумна)
ТемаИспратено: Авдуст 5th, 2009, 12:37 pm 
Отсутен

Регистриран: Јули 14th, 2008, 3:34 pm
Мислења: 90
јас кеви речам да не клавате вакви теми пошто се глупости сериозно хип хоп нее мртов и никош нема да биди дур не умри последнио шо слуша а тоа е ............................... (кој знај нека се ајви на претплатниот број 085 250 052)

_________________
Prilep
Ulicen Tim
http://ulicentim.blogspot.com/
http://rap.com.mk/forum/viewtopic.php?t=4928


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Хип Хопот е МРТОВ! (Колумна)
ТемаИспратено: Jaнуари 22nd, 2010, 12:33 pm 
Отсутен

Регистриран: Jaнуари 21st, 2010, 11:05 am
Мислења: 5
ke pocnu na kumanovski dali nekoj ke me razbere mene sve mi isto nesam covek sto drug ezik sere svak si ima svoj stil na muziku i svoj zarn od tuj muziku na pr.rap-HC valjda razbirate a tija sto samo sakav da vadiv pare od rap eve gi kur! ja nesam od tija sto traziv po 500 evra da se pojaviv u javnost tija takvi sa jadni gadni samo sto malko ga svakav tija takoj vikani novi raperi oni do icera neznaesva sto e rap sga slusav ness ke mi kazue sto e rap i tija takvi sto slusas rap otides kude njega on ness narodno zacepija rok pustija epa tija takvi mozev da mi lizev MUDA na mene i na RAP U MK!!!!!!!!!!!!! .!. (RESPECT ZA TIJA STO NE RAZBIRAV)+====++ ;)


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Хип Хопот е МРТОВ! (Колумна)
ТемаИспратено: Jaнуари 22nd, 2010, 12:34 pm 
Отсутен

Регистриран: Jaнуари 21st, 2010, 11:05 am
Мислења: 5
(RESPECT ZA TIJA STO ME RAZBIRAV) ;)
greska bese gore


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Хип Хопот е МРТОВ! (Колумна)
ТемаИспратено: Jaнуари 22nd, 2010, 12:41 pm 
Отсутен

Регистриран: Jaнуари 21st, 2010, 11:05 am
Мислења: 5
u pravo e devojce rap umira a sve drugo e za pare pa dajte be dignete se na noge rokajte HC od srce i dusu a ne za pare ne komercijalne gomnare nego da vi vikav bravo care slusajte ga t-ghost od kumanovo i ulicna akademija ke vi bide jasno za povise infomacie

[email protected]


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Хип Хопот е МРТОВ! (Колумна)
ТемаИспратено: Февруари 1st, 2010, 11:36 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maрт 2nd, 2005, 4:07 am
Мислења: 244
Локација: SKOPJE ,TOPANA GHETTO
Epa vaka hip hopot ne e mrtov
loso e da se gleda od edna gledna tocka
to so amerikanskiot hip hop stanuva mainstrim e druga rabota
inace ne samo amerikancite pravat hip hop
Tuka e Dj Premier i drr
no i evropa od polacite , francuzite , germancite i dr
do kanada , japonija,avstralija
LUGE Hip Hopot treba da se gleda na Globalno nivo

_________________
●/ You say Soulja Boy, I say Nas
/▌ You say Lil Wayne, i say B.I.G
/ \ You say DJ Khaled, I say DJ Premier


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Хип Хопот е МРТОВ! (Колумна)
ТемаИспратено: Авдуст 9th, 2010, 9:34 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Авдуст 9th, 2010, 8:59 pm
Мислења: 10
Локација: West Side
страи постови али јебеш га! ХИП ХО-от кај нас замре од како се појави искомерцијализираниот "рап". Дечките кои што ја ширеа хип хоп културата ги снема т.с. се свртеа кон паричките, лошо е тоа... бтв оние хц рецитатори се држат само за реепот и ниѓо повеќе, ја би им препорачала главите малку подолу и вратете се на она старото: mcing; djing; b-boying; скречување; брејкденс; фристајл; графити...
Зебете го дисањето, излезете на улица и започнете вистинска хип хоп револуција кај нас!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Хип Хопот е МРТОВ! (Колумна)
ТемаИспратено: Авдуст 9th, 2010, 9:36 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Авдуст 9th, 2010, 8:59 pm
Мислења: 10
Локација: West Side
.!. КАТААА Напиша:
стари постови али јебеш га! ХИП ХОП-от кај нас замре од како се појави искомерцијализираниот "рап". Дечките кои што ја ширеа хип хоп културата ги снема т.с. се свртеа кон паричките, лошо е тоа... бтв оние хц рецитатори се држат само за реепот и ниѓо повеќе, ја би им препорачала главите малку подолу и вратете се на она старото: mcing; djing; b-boying; скречување; брејкденс; фристајл; графити...
Зебете го дисањето, излезете на улица и започнете вистинска хип хоп револуција кај нас!


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следна

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови и 1 гостин


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2009 Македонски Рап