Сега е точно : Aприл 19th, 2024, 8:05 am

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]




Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ]  Оди на страна Предходна  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25  Следна
Автор Порака
 Наслов на мислењето: Re: zEnSkiOt RaP!!!
ТемаИспратено: Јули 31st, 2009, 1:30 am 
Отсутен

Регистриран: Maрт 3rd, 2008, 12:31 am
Мислења: 50
Локација: Doma
малку женски има во мкд кои стварно знаат за рап а не само за слаткар и како со кажа едниот за легија и толку. повеќето од женски раперки ги поштовам оние кои знаат за рапот и не ги слушаат артистите само според надворешниот изглед :D , туку да ценат за реал хип хоп , па дури и да прават нешто , и да се искажат на секој начин, и нормално да бидат сфатени. Би сакала да има, да се организира барем нешто и да се видат вистинските, и како Mc, Dj, Graffiti доколку има некои вакви , да се даде шанса на сите :)

peace

почит


_________________
And you cant trust nobody (nobody)
No one (no one)
Im the scorpion


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: zEnSkiOt RaP!!!
ТемаИспратено: Авдуст 5th, 2009, 7:52 pm 
Отсутен

Регистриран: Јули 14th, 2008, 3:34 pm
Мислења: 90
неам слушнато женски рап од македонија ако има некој линк од некоја станица нека дај :P :P :P :P :P :P

_________________
Prilep
Ulicen Tim
http://ulicentim.blogspot.com/
http://rap.com.mk/forum/viewtopic.php?t=4928


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: zEnSkiOt RaP!!!
ТемаИспратено: Авдуст 7th, 2009, 1:39 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 3rd, 2005, 4:48 pm
Мислења: 1567
Локација: "...I appear everywhere and nowhere at once..." - Veles
BigMc Напиша:
неам слушнато женски рап од македонија ако има некој линк од некоја станица нека дај :P :P :P :P :P :P
ја имам линк од железничка станица :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
заебанција :lol:

_________________
"...to speak the truth it takes bravery,
and no man could stop my flow
because i know what i speak, and i speak what i know..."The RZA


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: zEnSkiOt RaP!!!
ТемаИспратено: Октомври 11th, 2009, 10:25 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Авдуст 30th, 2009, 3:25 pm
Мислења: 12
Женски рап досега не сум имала можност да слушнам. А за облеката, хмм па облеката не те прави рапер воопшто. Напротив,кај женскиов пол можам слободно да кажам дека 90% од wanna be раперките не слушнале ништо подалеку од албумон на Слаткар т.е. Спушти се доле,Топ и Шопинг.


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: zEnSkiOt RaP!!!
ТемаИспратено: Октомври 11th, 2009, 1:14 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 3rd, 2005, 4:48 pm
Мислења: 1567
Локација: "...I appear everywhere and nowhere at once..." - Veles
HardMind Напиша:
Женски рап досега не сум имала можност да слушнам. А за облеката, хмм па облеката не те прави рапер воопшто. Напротив,кај женскиов пол можам слободно да кажам дека 90% од wanna be раперките не слушнале ништо подалеку од албумон на Слаткар т.е. Спушти се доле,Топ и Шопинг.

сосема се слагам...само да те корегирам, они не се wannabe раперки, туку "wannabe something, but i don't know what" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
брејјј дефиниција вадење... :twisted:
а за женски рап, ако се потрудиш малку ќе ги најдеш бисерчињата, малку се, ама квалитетни...а има и овакви, од овие другиве 8) ко и сегде :evil:
бај да веј :lol: , ти не твориш?
почит
мир!

_________________
"...to speak the truth it takes bravery,
and no man could stop my flow
because i know what i speak, and i speak what i know..."The RZA


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: zEnSkiOt RaP!!!
ТемаИспратено: Октомври 11th, 2009, 1:53 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Авдуст 30th, 2009, 3:25 pm
Мислења: 12
c-sativa Напиша:
сосема се слагам...само да те корегирам, они не се wannabe раперки, туку "wannabe something, but i don't know what" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
брејјј дефиниција вадење... :twisted:
а за женски рап, ако се потрудиш малку ќе ги најдеш бисерчињата, малку се, ама квалитетни...а има и овакви, од овие другиве 8) ко и сегде :evil:
бај да веј :lol: , ти не твориш?
почит
мир!

Па гледај тие фураат стил на раперки, а како шо кажав немаат ништо подалеку слушнато од Слаткар(зборувам за околинава шо ме опркужува,за во другите градови незнам како е).
Сепак тука факт е дека кога женско слуша рап(зборувам пак за околинава во која што живеам) го гледаат со потценување,фејкер или чоек шо не знае шо е музика. Си слушам колку за моја душа, иако нема многу такви забави и слично.
А инаку за тоа дали творам, хм нишо посебно само две-три песни од занимација имам напишано онака,недовршени..


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: zEnSkiOt RaP!!!
ТемаИспратено: Октомври 12th, 2009, 4:05 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 3rd, 2005, 4:48 pm
Мислења: 1567
Локација: "...I appear everywhere and nowhere at once..." - Veles
HardMind Напиша:
Па гледај тие фураат стил на раперки, а како шо кажав немаат ништо подалеку слушнато од Слаткар(зборувам за околинава шо ме опркужува,за во другите градови незнам како е).
Сепак тука факт е дека кога женско слуша рап(зборувам пак за околинава во која што живеам) го гледаат со потценување,фејкер или чоек шо не знае шо е музика. Си слушам колку за моја душа, иако нема многу такви забави и слично.
А инаку за тоа дали творам, хм нишо посебно само две-три песни од занимација имам напишано онака,недовршени..

епа така де...реков дека се слагам со тебе :wink:
околу творењето: не прави ништо на сила или само колку да се направи...биди искрена, прави го тоа што ти лежи, ако е тоа творење, твори, ако не, остани си верен слушател...добар слушател вреди колку и творецот :wink:
а ако креираш нешто, сподели го со нас, радо би критикувале 8)
почит
мир!
п.с. а од каде си? (ме интересира која е поточно "околината која те опкружува" :) )

_________________
"...to speak the truth it takes bravery,
and no man could stop my flow
because i know what i speak, and i speak what i know..."The RZA


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: zEnSkiOt RaP!!!
ТемаИспратено: Октомври 13th, 2009, 12:23 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maрт 2nd, 2008, 3:20 pm
Мислења: 1012
Локација: Ljubljana, Slovenia
Цитат:
Сепак тука факт е дека кога женско слуша рап(зборувам пак за околинава во која што живеам) го гледаат со потценување,фејкер или чоек шо не знае шо е музика.


Грешка си. Чупињата шо слушат „рап“ од типот на Слаткар, Тони Зен и Врчак воопшто не знат шо значи зборот фејкер и не го употребват. Всушност тие не се ни замарат за потценвање дека не знат ништо за рапот освен Слаткар и неговите хитчиња. Кога некој ќе му го навреди нивниот миленик, тогаш се бунат, но не ради песните, него ради убавината негова. Има разлика..


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: zEnSkiOt RaP!!!
ТемаИспратено: Октомври 13th, 2009, 12:47 am 
Отсутен
Модератор

Регистриран: Авдуст 13th, 2005, 12:32 pm
Мислења: 3275
Локација: Битола
Сигурно живејш Словенија а? Се зезаМ. :)
Поздрав другарке.

_________________
Поет ..


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: zEnSkiOt RaP!!!
ТемаИспратено: Октомври 13th, 2009, 10:38 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Октомври 2nd, 2008, 9:53 pm
Мислења: 753
Локација: Кисела Вода, Скопје, Македонија
Female motherfuckers а...??? Па ги има...а тие што ги има добри се..и тоа ми е доволно...но немам ништо против...би сакал да се развива и женскиот аспект на културата....И јас имам позитивно мислење коа ке забележам женско...како напредува во кој било аспект од урбаната култура...мене не ми е битно дали е во широко...облеката не го прави човекот..него делата...иам другарка...слуша метал и панк...но црта графити...а тие се дел од нашата култура зарем не...?! Имам и другарки што се во тесно нон-стоп...но слушаат музика од типот на Big Pun, ODB, Nas, Wu Tang, Big L, KRS - One итн...што значи дека поентава на муабетов ми е...не е битно дали си во широко или тесно...не е битно која музика ја слушаш...ако напредуваш во било кој дел од хип-хопот...вредиш...за мене бар...и луѓето коа ке видат девојче во широко...даваат негативни мислење бидејќи не се навикнати да гледаат женско во тој стил...па дури и јас...јаас на пример...ми се свиѓа девојче во широко...но сакам и коа некад ке се среди...со убаво фармерче...малце шминка...тоа не ми пречи...и толку иам да кажам у муабетов...почит до сите female артисти...графити артисти...b - girls...итн итн...фурајте си филм...и давајте придонес за нашата култура...поздрав...

_________________
Hip-Hop nije fraza koja se pise. Hip-Hop je razlog radi koj ja disem. Rap is what we do. Hip-hop is how we live!!!


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ]  Оди на страна Предходна  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25  Следна

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 11 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2023 Македонски Рап