Сега е точно : Maрт 29th, 2024, 4:14 am

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]




Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ]  Оди на страна Предходна  1 ... 21, 22, 23, 24, 25  Следна
Автор Порака
 Наслов на мислењето: Re: zEnSkiOt RaP!!!
ТемаИспратено: Октомври 13th, 2009, 11:46 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Авдуст 30th, 2009, 3:25 pm
Мислења: 12
THE_LADY_D Напиша:
Грешка си. Чупињата шо слушат „рап“ од типот на Слаткар, Тони Зен и Врчак воопшто не знат шо значи зборот фејкер и не го употребват. Всушност тие не се ни замарат за потценвање дека не знат ништо за рапот освен Слаткар и неговите хитчиња. Кога некој ќе му го навреди нивниот миленик, тогаш се бунат, но не ради песните, него ради убавината негова. Има разлика..

Никаде не го спомнав Слаткар, потценување зборував од типот дека не знам што е квалитетна музика, рапов не е ништо повеќе освен пцуење и слични работи,коментари од типот РНС е тиња, САФ ќе станеле комерцијала и какви се не глупости слушам.
А,за Слаткар не ни сакам да го коментирам воопшто. Неспоредлива е публиката на Хип-Хоп фест во Охрид и настап на Слаткар(све wanna be раперки,кои немаа појма од Мистер Комплекс-посебно делон од Џака Накот).
Ако "Шопинг,Топ и Спушти се доле" те прави рапер, ондак 90% се рапери -.-



Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: zEnSkiOt RaP!!!
ТемаИспратено: Октомври 13th, 2009, 11:55 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Октомври 2nd, 2008, 9:53 pm
Мислења: 753
Локација: Кисела Вода, Скопје, Македонија
HardMind Напиша:
THE_LADY_D Напиша:
Грешка си. Чупињата шо слушат „рап“ од типот на Слаткар, Тони Зен и Врчак воопшто не знат шо значи зборот фејкер и не го употребват. Всушност тие не се ни замарат за потценвање дека не знат ништо за рапот освен Слаткар и неговите хитчиња. Кога некој ќе му го навреди нивниот миленик, тогаш се бунат, но не ради песните, него ради убавината негова. Има разлика..

Никаде не го спомнав Слаткар, потценување зборував од типот дека не знам што е квалитетна музика, рапов не е ништо повеќе освен пцуење и слични работи,коментари од типот РНС е тиња, САФ ќе станеле комерцијала и какви се не глупости слушам.
А,за Слаткар не ни сакам да го коментирам воопшто. Неспоредлива е публиката на Хип-Хоп фест во Охрид и настап на Слаткар(све wanna be раперки,кои немаа појма од Мистер Комплекс-посебно делон од Џака Накот).
Ако "Шопинг,Топ и Спушти се доле" те прави рапер, ондак 90% се рапери -.-


Е тука негде во право си...така не гледаат нас...сите луѓе потценуваат според изгледот...така да...ке мора да се навикнеме на тоа... :) :) :)

_________________
Hip-Hop nije fraza koja se pise. Hip-Hop je razlog radi koj ja disem. Rap is what we do. Hip-hop is how we live!!!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: zEnSkiOt RaP!!!
ТемаИспратено: Октомври 13th, 2009, 12:44 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 3rd, 2005, 4:48 pm
Мислења: 1567
Локација: "...I appear everywhere and nowhere at once..." - Veles
Епа да го ебам ако се замараме уште со луѓе што ги проценуваат другите според облека или останата материјална имовина...Уште у прво одделение не учеа дека тоа е грешен поглед на светот околу нас, па до сега кој не сфатил, алал нека му е.
А за женскиот рап, баталете го слаткар, баталете кој шо слуша, коментирајте женски артисти, коментирајте женски рап, коментирајте ги сфаќањата на женските за рапот воопшто. Според мене, тоа е "женски рап". Не е која шо слуша, туку која шо мисли за културава, која како ја сфаќа културава.
Тоа што вие го коментирате е исто како јас да коментирам некој дечко шо се запалил по цицките на тамара и по цел ден ми бае дека сака да ја ебе, а не ми кажал дека му е добра како музичарка. Исто е и тука, не значи дека ако некое девојче го слуша, на пример, Пеше и сега е раперка...може сака само да се ебе со него, може го слуша од шо и е убав и е занесена малку по него. Исто ко шо некои луѓе слушаат (читај: гледаат) MTV само за да им стане курот кога ќе ја видат риана или шо знам таму...имам неколку познаници кои воппшто не слушаат рап, ама знаат што е хардкор, знаат што значи РАП, што е хип хоп, само едноставно не се пронашле во тоа, и си тераат друг филм. Па тие луѓе ми се повеќе рапери од некои широконосци шо на снимка ќе ми вика НИГА!?
п.с.: само да се надоврзам на муабетот околу гардеробата, девојче во широко (класично рап гардероба), да нема шминка, па и ако носи капче ме пали повеќе од шо и да е на планетава :oops: :oops: :oops: :)
почит
мир!

_________________
"...to speak the truth it takes bravery,
and no man could stop my flow
because i know what i speak, and i speak what i know..."The RZA


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: zEnSkiOt RaP!!!
ТемаИспратено: Октомври 13th, 2009, 12:52 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Октомври 2nd, 2008, 9:53 pm
Мислења: 753
Локација: Кисела Вода, Скопје, Македонија
c-sativa Напиша:
Епа да го ебам ако се замараме уште со луѓе што ги проценуваат другите според облека или останата материјална имовина...Уште у прво одделение не учеа дека тоа е грешен поглед на светот околу нас, па до сега кој не сфатил, алал нека му е.
А за женскиот рап, баталете го слаткар, баталете кој шо слуша, коментирајте женски артисти, коментирајте женски рап, коментирајте ги сфаќањата на женските за рапот воопшто. Според мене, тоа е "женски рап". Не е која шо слуша, туку која шо мисли за културава, која како ја сфаќа културава.
Тоа што вие го коментирате е исто како јас да коментирам некој дечко шо се запалил по цицките на тамара и по цел ден ми бае дека сака да ја ебе, а не ми кажал дека му е добра како музичарка. Исто е и тука, не значи дека ако некое девојче го слуша, на пример, Пеше и сега е раперка...може сака само да се ебе со него, може го слуша од шо и е убав и е занесена малку по него. Исто ко шо некои луѓе слушаат (читај: гледаат) MTV само за да им стане курот кога ќе ја видат риана или шо знам таму...имам неколку познаници кои воппшто не слушаат рап, ама знаат што е хардкор, знаат што значи РАП, што е хип хоп, само едноставно не се пронашле во тоа, и си тераат друг филм. Па тие луѓе ми се повеќе рапери од некои широконосци шо на снимка ќе ми вика НИГА!?
п.с.: само да се надоврзам на муабетот околу гардеробата, девојче во широко (класично рап гардероба), да нема шминка, па и ако носи капче ме пали повеќе од шо и да е на планетава :oops: :oops: :oops: :)
почит
мир!


Браво Ќурин...поштуем пост..али не мораше детално објаснување... :D :D :D

_________________
Hip-Hop nije fraza koja se pise. Hip-Hop je razlog radi koj ja disem. Rap is what we do. Hip-hop is how we live!!!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: zEnSkiOt RaP!!!
ТемаИспратено: Октомври 14th, 2009, 12:59 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 3rd, 2005, 4:48 pm
Мислења: 1567
Локација: "...I appear everywhere and nowhere at once..." - Veles
Ige Напиша:
Браво Ќурин...поштуем пост..али не мораше детално објаснување... :D :D :D
Ок улаф, ќе знам за друК паД :twisted:
почит
мир!

_________________
"...to speak the truth it takes bravery,
and no man could stop my flow
because i know what i speak, and i speak what i know..."The RZA


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: zEnSkiOt RaP!!!
ТемаИспратено: Октомври 17th, 2009, 1:33 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maрт 2nd, 2008, 3:20 pm
Мислења: 1012
Локација: Ljubljana, Slovenia
HardMind Напиша:
кај женскиов пол можам слободно да кажам дека 90% од wanna be раперките не слушнале ништо подалеку од албумон на Слаткар т.е. Спушти се доле,Топ и Шопинг.


Ради ова коментирав за Слаткар. Нема везе, глупо е да се замара чоек со него.

RaP-RiVaL Напиша:
Сигурно живејш Словенија а? Се зезаМ. :)
Поздрав другарке.


Не бе, кај е то? Негде на Марс? :)
Да те потсетам, ми должиш муабет. :)


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: zEnSkiOt RaP!!!
ТемаИспратено: Октомври 17th, 2009, 3:23 pm 
Отсутен
Модератор

Регистриран: Авдуст 13th, 2005, 12:32 pm
Мислења: 3275
Локација: Битола
Појави се на мсн, па ќе се одборчам. :)

_________________
Поет ..


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: zEnSkiOt RaP!!!
ТемаИспратено: Декември 11th, 2009, 2:03 pm 
Отсутен

Регистриран: Декември 11th, 2009, 1:56 pm
Мислења: 1
eve rap za zenski

http://www.youtube.com/watch?v=3sH36HE1qqs


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: zEnSkiOt RaP!!!
ТемаИспратено: Декември 11th, 2009, 8:45 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maрт 2nd, 2008, 3:20 pm
Мислења: 1012
Локација: Ljubljana, Slovenia
Темата е за девојки шо снимат/прават рап, не рап во кој се збора за девојки.


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: zEnSkiOt RaP!!!
ТемаИспратено: Декември 14th, 2009, 6:04 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 3rd, 2005, 4:48 pm
Мислења: 1567
Локација: "...I appear everywhere and nowhere at once..." - Veles
THE_LADY_D Напиша:
Темата е за девојки шо снимат/прават рап, не рап во кој се збора за девојки.
браво бе лејди не знаев дека е потребно и овакво објаснување на темата...макар да, не си морала да се гњавиш, тој шо сфанал, сфанал, останатите...
п.с. извини за емсенето, бев заспал...баш ми е криво ќе се читкавме пичку матер никако а се начекаме :evil:
почит
мир!

_________________
"...to speak the truth it takes bravery,
and no man could stop my flow
because i know what i speak, and i speak what i know..."The RZA


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ]  Оди на страна Предходна  1 ... 21, 22, 23, 24, 25  Следна

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 10 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2023 Македонски Рап