Сега е точно : Авдуст 21st, 2019, 6:36 am

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ] 
Автор Порака
 Наслов на мислењето: Страјк - Ангели и Демони
ТемаИспратено: Декември 28th, 2010, 8:27 pm 
Отсутен

Регистриран: Декември 28th, 2010, 8:24 pm
Мислења: 1
Хард Нели, хард теми што следи пак ?
дали Пак злото дома да се всели ?
е ти да бидеш дел од тие лоши вести
а се е релативно кога ќе се свестиш
е не спиј ! лажат сите, лаже тој весник
се поретки се луѓе чесни,материјална трка е за престиж
кешот е ко фетиш а моралот искинат е во конфети и е патетик
вредностите заменети со предмети друг прети, друг е луд да се сети
останатите се само проклети
Чекаат во мракот некој да ги просветли
е не битно какво зло ти си осетил
никој не им суди факт е дека има луѓе монструми
гледаш само костури, контури, празни, тажни глумат да ги сватиш
а големи се тие лаги ко да живеат во матрикс
се со ниски страсти ко за дете лош пастир
па веруј нема да се симнат тие маски....

Реф.
Ангели во тие луѓе,Па дали доброто и љубовта се од тие луѓе
убиство од тие луѓе, злобата од тие луѓе
сме демони од овој свет студен... х2

Се во заблуда,луда паѓаат ко карти кула
работите измешани се како мулад
Кој се во була се осеќаат ко ранет гулаб
па нема култура тогаш иде се у курац
ко во трет свет нема кеш плус бед тогаш сме двојна закана ко бајонет Ја!
а чудно е овој е град е гад, се повеќе се децата со капуљачите пред банкомат
со во џеб палат,а некој луѓе немаат па крадат
еј нека пазат, и нека се под радар пред да ги удават во река вардар
а никој не ти се замара народ е и бара
факт е дека луѓето ги прават голема будала
вистината е толку блиску за да биде лага мала
а само глеј се казнуваат корпус деј
а гревот е голем кога имаш луѓе само Фејк
ХЕЈ а животот е преспор ко во логори и е монотоно порок е за добар провод
а некој го кажуваат и тоа толку гордо а се губат самите во смислата на зборот...

Реф.
Ангели во тие луѓе,Па дали доброто и љубовта се од тие луѓе
убиство од тие луѓе, злобата од тие луѓе
сме демони од овој свет студен... х2


А некој луѓе кога треба ги нема, а сите се први кога треба да земат
а мразат да делат а зад секој човек стојат дела
па биди искрен велат, но и во никој да немаш верба
па губат лице и се е касно што не е јасно
правам да видат слика ко Пикасо
а успехот ко ќе им почне другите се со циничен потсмев
и нејќат да направиш поише а самите во гушат, дајте им боца
Дека ова тежи нешто како нотите на моцарт
само за момент музиката да направи да си подобар човек
само за вовед, дека допрва ни следи уште грдо
и дека слободен ќе бидеш ти само мртов....Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Страјк - Ангели и Демони
ТемаИспратено: Jaнуари 18th, 2011, 5:25 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Maрт 26th, 2005, 4:17 pm
Мислења: 2628
Локација: ваму таму
Genijalen tekst, prekrasno iskazano... Sto drugo da kazam?
Keep on my niggaz :)

_________________
http://www.myspace.com/SpeciaListMK

„Или ќе чекориме заедно, или ќе умреме како робови“ АГО


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Страјк - Ангели и Демони
ТемаИспратено: Декември 27th, 2011, 10:51 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Декември 27th, 2011, 9:54 pm
Мислења: 6
Локација: Matsue-shi, Shimane, Japan
dobublexl Напиша:
Хард Нели, хард теми што следи пак ?
дали Пак злото дома да се всели ?
е ти да бидеш дел од тие лоши вести
а се е релативно кога ќе се свестиш
е не спиј ! лажат сите, лаже тој весник
се поретки се луѓе чесни,материјална трка е за престиж
кешот е ко фетиш а моралот искинат е во конфети и е патетик
вредностите заменети со предмети друг прети, друг е луд да се сети
останатите се само проклети
Чекаат во мракот некој да ги просветли
е не битно какво зло ти си осетил
никој не им суди факт е дека има луѓе монструми
гледаш само костури, контури, празни, тажни глумат да ги сватиш
а големи се тие лаги ко да живеат во матрикс
се со ниски страсти ко за дете лош пастир
па веруј нема да се симнат тие маски....

Реф.
Ангели во тие луѓе,Па дали доброто и љубовта се од тие луѓе
убиство од тие луѓе, злобата од тие луѓе
сме демони од овој свет студен... х2

Се во заблуда,луда паѓаат ко карти кула
работите измешани се како мулад
Кој се во була се осеќаат ко ранет гулаб
па нема култура тогаш иде се у курац
ко во трет свет нема кеш плус бед тогаш сме двојна закана ко бајонет Ја!
а чудно е овој е град е гад, се повеќе се децата со капуљачите пред банкомат
со во џеб палат,а некој луѓе немаат па крадат
еј нека пазат, и нека се под радар пред да ги удават во река вардар
а никој не ти се замара народ е и бара
факт е дека луѓето ги прават голема будала
вистината е толку блиску за да биде лага мала
а само глеј се казнуваат корпус деј
а гревот е голем кога имаш луѓе само Фејк
ХЕЈ а животот е преспор ко во логори и е монотоно порок е за добар провод
а некој го кажуваат и тоа толку гордо а се губат самите во смислата на зборот...

Реф.
Ангели во тие луѓе,Па дали доброто и љубовта се од тие луѓе
убиство од тие луѓе, злобата од тие луѓе
сме демони од овој свет студен... х2


А некој луѓе кога треба ги нема, а сите се први кога треба да земат
а мразат да делат а зад секој човек стојат дела
па биди искрен велат, но и во никој да немаш верба
па губат лице и се е касно што не е јасно
правам да видат слика ко Пикасо
а успехот ко ќе им почне другите се со циничен потсмев
и нејќат да направиш поише а самите во гушат, дајте им боца
Дека ова тежи нешто како нотите на моцарт
само за момент музиката да направи да си подобар човек
само за вовед, дека допрва ни следи уште грдо
и дека слободен ќе бидеш ти само мртов....


Стихови што веќе долго време ми се вртат во глава.. :)

_________________
Слика


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Страјк - Ангели и Демони
ТемаИспратено: Ноември 30th, 2012, 1:35 pm 
Отсутен

Регистриран: Ноември 30th, 2012, 1:06 pm
Мислења: 1
ешот е ко фетиш а моралот искинат е во конфети и е патетик вредностите заменети со предмети друг прети, друг е луд да се сети останатите се само проклети???

_________________
http://www.braindumps.co/646-365.htm
https://www.isc2.org/
http://www.ox.ac.uk/
http://en.wikipedia.org/wiki/Albany_State_University


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ] 

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 2 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
Copyright © 2004-2009 Македонски Рап