Сега е точно : Maрт 28th, 2024, 11:39 am

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]




Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ]  Оди на страна Предходна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Автор Порака
 Наслов на мислењето: Re: Американски Рап
ТемаИспратено: Ноември 3rd, 2009, 1:32 am 
Отсутен

Регистриран: Ноември 3rd, 2009, 12:49 am
Мислења: 3
Spored mene od West Coast najdobri se Tupac (R.I.P.) i Dr. Dre a pak od East Coast najdobri se Biggie (R.I.P.) i Wu Tang Clan a od nekoi koi ne se od bregovive :) mislam deka najdobar i podobar od site zivi i mrtvi raperi e Eminem!!!



Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Американски Рап
ТемаИспратено: Декември 15th, 2009, 4:54 am 
Отсутен

Регистриран: Jaнуари 22nd, 2009, 8:19 am
Мислења: 4
знае се оникс фредро старр

_________________
Грофот од Монте Кристо


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Американски Рап
ТемаИспратено: Декември 26th, 2009, 12:59 am 
Отсутен

Регистриран: Декември 26th, 2009, 12:32 am
Мислења: 2
Za mene naj madher faker allbumi do sega mi se
Onyx bacdafucup
Onyx all we got is us
Cypress hill Temple of boom
Gang Starr Hard to earn i Moment of truth
Deliquent habits Deliquent habits
psycho realm the psycho realm i war storyy i drugi ama ovia se begining i krajot


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Американски Рап
ТемаИспратено: Декември 27th, 2009, 3:21 am 
Отсутен

Регистриран: Авдуст 9th, 2009, 1:35 pm
Мислења: 2
Thug Life - Thug Life Vol.1!Klasika!A isto taka omileni mi se i Snoop Dogg - Doggystyle,N.W.A. - Doggystyle & Warren G - Regulate...G Funk Era.


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Американски Рап
ТемаИспратено: Јули 26th, 2010, 1:28 pm 
Отсутен

Регистриран: Јули 26th, 2010, 1:03 pm
Мислења: 8
Локација: Радовиш
Е вака, нешо барав овде па ја видов темата и се регистрирав да го кажам моето мислење за рапот. Значи јас слушам стрикно Underground Rap, но секако ги слушам и легендите на рапот. Најомилени ми се :

Underground Rap : Afu Ra, Atma, Apathy, Amos The Ancient Prophet, Alucard, Celph Titled, Komrade, Stripes, The Odd Couple, Canibus, Presto, Beast1333, Killah Priest, Necro, CheenaBlack, Sicksince, Rage against the Machines, Damo, Ill Bill, Dr. iLL, Mark Deez, Imperial Skillz Empera, Si-Klon, The Aztext, Jedi Mind Tricks ( Особено Vinnie Paz и Outerspace ), La Coka Nostra, Menteroja, Zu Ninjaz, Unknown Prophets, Cunninlynguist, Prop Dylan, The Ambassador, Big Jess, X-Cutioners, Fatt Snak, KRS-ONE, Angry Mic, Lil Wyte, Three Six Mafia ( Project Pat & Frayser Boy ), Lord Infamous, DAS EFX ( Ако ги сметате за Underground артисти ), Immortal Technique, Conspiracy Of Mind, M.O.P. ( Можда и не толку Underground ) и уште многу.

Од легендите на рапот најмногу ги поштувам : 2Pac, Biggie aka The Notorious B.I.G., Big L, Cypress Hill, Too $hort, Run DMC, NWA, Wu Tang Clan, Bone Thugz N Harmony и Big Pun.

Овие се мои омилени и ги слушам многу одамна, иако иам само 15 години али тоа нема веза..
П.С Ова се го имам дома и сите ги имам преслушано, а ако сакате нешто од горе наведените артисти, само кажете ми, ќе ви дадам линк од нивни албуми.

Chronic over and out!

_________________
There is no place like CHROME!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Американски Рап
ТемаИспратено: Aприл 13th, 2011, 11:40 am 
Отсутен

Регистриран: Aприл 12th, 2011, 6:14 pm
Мислења: 6
Локација: Позади тебе
Y-society сигурно првпат ги слушате ...Дечкиве стварно праат партали , нивниот единствен албум од 2007 е феноменален ,едноставно се талентирани и се одвојуваат од денешниве ФЕЈК РАПЕРИ ,албумот е полн со олд скул битови,полн со скречови , лирики :)

Во траките “This is An Introduction“, “Good Communication“,”Scientist“ и “Dizzy” ги покажуваат своите скилови, покажуваат што знаат и што умеат. Енергични песни и супер забава во нив. Исто така имаат песна каде што е опишана економската состојба кај секој човек (“Hole In Your Pocket” и “On and On”) и сивилото во Светот. Опишана е и онаа политичката страна, секојдневните пороци кои се наоѓаат на улиците, потребите за пари, коли, жени...



Вреди да го симнете :)

http://rapidshare.com/files/455552079/Y ... _2007_.rar

_________________
Слика


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ]  Оди на страна Предходна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 3 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2023 Македонски Рап