Сега е точно : Maрт 29th, 2024, 5:05 pm

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]




Испрати нова тема Оваа тема е заклучека не може повеќе да давате мислења или да ја менувате  [ � теми ]  Оди на страна 1, 2  Следна
Автор Порака
 Наслов на мислењето: PP_CREW ft.LEGIJA -VS- VALI.R ft.RAP-RIVAL
ТемаИспратено: Јули 25th, 2005, 2:45 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jaнуари 16th, 2005, 1:31 pm
Мислења: 1356
<valireality> saka sam
[13:39] <valireality> sam neka bide
[13:40] <[RaP]-r|vAL> epa nikako da po4ni
[13:40] <valireality> sto ti kazuvam
[13:40] <valireality> sprema vo tetratka
RaP]-r|vAL> mozda
<PP_CREW> auuuuuuuuu/jas pravam ar ti mjau/se sobraa 2ca mc/glupiranti gi prakame na santi/ajde bre cekaj be/ne se brzaj be/pelagonija/roka pelagonija/na vasite zurki ne skoka/bev ohrid se ispekov ko rak/so rap i marko krale/so ajs dare/ebi cvare/ebate/dali go sakate stilov ili ne/ako licemerite ebete se/iva rece e gola/toa e vo moda/si brici noga/a ti kazuvas kako dilas droga/a gola voda si ti/mc/ostaj go legija/bil vo stanica/sedel do 5sabajle se naprajl drvo/epa prvo/sam ke bidam/sam ke ve masakriram/samo ke si redam rimi/picka kako tebe lesno se kini/ej legija ova ne e za tebe/aj dosta vali koj te ebe.../i nesto fs ne mi se mava/rap parada/protiv pickite mc/gi melime i niv/i melime kafe i tutun rekov i picki mc/rap rival dojdi i ti vali dojdi i ti ke ja ebime majka ti

<[RaP]-r|vAL> braos
[13:44] <valireality> kako prvo nema so majki i sajki moze?
[13:44] <PP_CREW> ok
[13:47] <BOBAN> E SO ZA KOMSIVKITE KE GIBA A?
[13:47] <BOBAN> MAJTAP
[13:47] <BOBAN> :))))
[13:48] <[RaP]-r|vAL> ajde valirealiti
[13:48] <[RaP]-r|vAL> pisi
[13:48] <[RaP]-r|vAL> rimi
[13:48] <[RaP]-r|vAL> bratko
[13:50] <BOBAN> se strami be

<PP_CREW> ok nema/nema i trema/ima marko krale i ritam po koj picka kako tebe tesko vozi/gledam vo tvoite oci solzi/na zemja mc polzi/bidi brz na tastatura/vikaj ura ura/reci yo/abe ne si bro ne si mc/sto si ti picka/rap rival/od negde rimi sobral/vie ste 2ca jas eden/dali si spremen/da ti kazam isrekno ne mi se mava fs/ama za inaet ke mavam/kako vo dilema te stavam/ej kako e boban/hah/imam eden slogan za site vas/PELAGONIJA MAVA VO OVOJ CAS/gledav na forum sliki od big e/jako bese zarem ne/i ke odi mislam vo amsterdam/ke pravi bam bam/hahaha/malku sala/malku ozbilno nesto/vesto/ajde bratko kade si/sto napravi/zemi gi site tvoi testovi i stavi gi tuka/a ti baci mi ruka;))/od maka pukas/i ti e krivo/a jas so marko krale/pivo

<valireality> ti si 15,jas 21/jas sum dosega nacitan a ti uste beden/ kolku i da si vreden/ resen/smrto resen/ da me zemes/ sine ke se pokaes/rabotava ja rabotam od tvojata 14 godina/ pa sega i 6 gofina mi mina/pa za toa za tebe sum nauka/citaj me, ti predizvikuvam bika/ ti mala neuka/znaes samo da ebes/ toes da seres/se kladam deka ni picka kade e neznaes/mal si pa zemi da ucis/ za da dojdes fo mene ti treba cela biblija da ja naucis

<valireality> slabo mi odi
<valireality> :|

<valireality> nie dvajca/ a ti eden zosto ni koj ne te saka/mnogu seres,mnogu si glasen/od veterot si ponesen, na gresen teren donesen, od rimi ve ,veruvaj ,raznesen/pa redno e da zakutis/veke da ne se bunis/ti rekov godini razlika e vo prasanje/mozam kako tatko da ti dadam ponasanje/sine

<PP_CREW> ajde be/mi se zdosadi sam vaka/15 imam te pravam parcinja/vo celiot hiphop ogan ste mali zarcina/hhaa/madafaka/sega ke napadnat od istok i zapad/a im ostanuva kurot da go klatat/jas ke si pisuvam/ajde braka/ajde be/hahahah me nasmea be vali/tvoite rimi se sali/nisto ne ti pali/razmisli/kaj e rap rival da ne saka da se predomisli

Joins: [freestyler] ([email protected])
*[freestyler]* kaj si bro
PP_CREW slaps [freestyler] around a bit with a large trout

<PP_CREW> ajdeee ajde/nova tura na rimi/legija/marsira i ke ve skini/ej vali mn ne se fali/znes da ti kazuvam koj slusam od koga slusam e glupo i ne gusam/ajde fs/ako si za sloboden stil/slusam na bina si bil/eve go i mojot covek freestyler/gazi kako bulduzer:))

<[RaP]-r|vAL> valireality ubo kaza nikoj ne izlaza/re4e si ponesen od veterot/eterot/samiot se boris/protiv dvajca no se e fer/samiot si barase samiot si dobi/ne se rodi nikoj so ke porazi dvajca/fatimi se za jajca/ako se bodris so rima dve/hip hop mi e se/sakam da rokam/mojot zivot moja sudbina moja inspiracija/moja idnina moe minato/legija marsiral/e kaj e da go vidam/kaj se negovite rimi/a?Kaj e?Ne e tuka si ojde negde...tivko kraj tebe ke projde/

<valireality> triot sega dojde, pivce so ne go si ponese/kako zastita od calami/mnogu si gresen!no ne se zasrami?/pa aj dojdi i potfati/crevo golemo kolku sto sonuvas/"jas ke bidam vali",toa sam si go popuvas/

[freestyler]> kako siviot volk vleguvam an okolu e molk.koga puka pelaGONIJA I KOSTA E TUKA ZAEDNO SO KIKO UDIRAM KAKO BIKO..SIVI DOM KAKO GROM NASEKADE E LOM DOBIVATE NERVEN SLOM OD NASAT GRUPACIJA ZA SITE LAZNI LIKVIDACIJA..NA STIHOVI KRAECIJA ..RIMI PREZENTACIJA..BITOLSKA DESTINACIJA OD SIV DOM GRUPACIJA


<PP_CREW> koj e tim/a ti si slim shady/ne mi seri/sega slusnav novost/siv dom se obedinija/rimite ne se smirija/koj e tvojata sudbina rap rival/dremis na irc/i sudbina si krois/hahaha/i veke ne mi e interesno so vas/ej spomna nesto protiv legija/abe rival/ama si rival/a jades gomna uste si mal/nikogas ne sum sakal da bidam kako tebe/pa da fantaziram/more ebi se/sredi se/so zboruvas/samo isti rimi povtoruvas

<LEGIJA> rap rival dosta fukas prazna slama/ako ne prestanes ce ti ebam mama/na naejzinata putka ce mackam margrain RAMA/na kogo ti toa zboris dosta vece cimolis/ ti za legija nemas pravo da zboris/ako ti e do zborenje ce mmoras da go zamolis/i stopati ti kazav mene da ne me mesas/zatoa sto ako zamavnam po grbot ce se cesas/

<valireality> lele pp sprem na list cela pesnicka/ ceka samo sansa da ja ispee kako lastoviska/na nekoe drvce/ne mu davaj te pivce/moze da padne/kur vo usta da lapne/pa da rece "dobar mic"/ah kolku si pogrtesen tip/


<[RaP]-r|vAL> si misli deka e kreativen/a stanva ko starec senilen/a jas sum fatalen/ne ko legija banalen/dosta reklamiras/i rimi detoniras/a koj za tebe zboral?PP_Crew daj sedi nastrana/rapot mene mi e hrana/vistina zboram/za hip hop goram/


<PP_CREW> da da/freestyler vo kuka/siv dom vo kuka/a site picki mc kako vali nadvor od kuka/vali slusam da snimis pesna/igras vo striptis bar/sketik vika si car/hahaha/ama saka/ostaj go legija drugar/ne se pravi mudar/vo sudar si so pp crew/porazot e na tvoja strana/jas nema da sedam na strana/jas na mojot stil imam brana/ti ostana sama/picka mc/toa si ti


<PP_CREW> nema dosta/seute si so rima prosta/eve go kosta/eve go siviot dom/koga urida grom/toa sme nie/sala/nema sala/ej budala/vali/se ke napravis za pari/da snimas ke dades i gaz/da ti kacukam pras/ej vali soptovite ti se katastrova/da ti se mocam na niv/jas sum pelagoniski sin/nisto ne me unistuva/samo hip hopot me vozvisuva/i trudot na lugeto koi gi cenam/a drugite so rimi ke ve redam


[freestyler]> MORE VALI AD TI EBAM PROTEZITE GRDI
[14:22] *valireality* ME CITAS ILI SI KURNAZ
[14:22] <[freestyler]> DA
[14:22] <PP_CREW> :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
[14:22] <PP_CREW> hahahahhaha go zakopa

<[RaP]-r|vAL> ZA fucking FS se tepame?So ke prajme taka be a?SE ispotepavme za dzabe?Za sranja....koj bil od kade?So e to bitno?Site sme ista kulura be more

<PP_CREW> ja sum za pelagonija/site picki mc da padnat vo agonija/a jas si rokam i rokam i ke rokam/brat kosta edno mi e krivo/so ne go pretepavme vali vo januari vo kolonija na zabavata/se pravite za slavata/spotovi vali/glupaci/vaka"susstesvo vo mrakot"/ti si toj glupakot


<LEGIJA> nema dosta na site da vi go opne kosta/kaj si sega rap rival decak mal/na kurac mi stal/dosta pracas mirotvorni recenici vo boi/zosto ce te skrsam so rimive moi/rap rival se pravi vakov takov/ no koga ce udri pp_crew moze da mu go jadi karot/ajde sega kaj si be pi4e malo/na nekogo za tebe mu stalo/gledaj ja svojata rabota/za da ne tija ebam mamata/

<PP_CREW> najdi me na forum se vikam westside14/tuka prilep crew/more kopuk/legija tetovsko dete/ete/eve/ene/rimi na site strani/ve napravivme kako iskasani od pirani




<[RaP]-r|vAL> aj vrati unazad dve tri reda da vidis koj goko pcue
<[RaP]-r|vAL> jas tebe ne te mesam
<[RaP]-r|vAL> razbiras
<LEGIJA> aham
<[RaP]-r|vAL> samo so pp_Crew
<[RaP]-r|vAL> a so pp crew
<[RaP]-r|vAL> sekoj den prajme majtapi
<[RaP]-r|vAL> PP_CREW?Pravo zboram ili ne?
<[RaP]-r|vAL> a
<[RaP]-r|vAL> ?
<PP_CREW> ne go mavaj covekot/da te napravam ko dvopekot:)/samo so mene se cepka/go jadam kako cverka/rap rival/koga se mava fs nema majtapi/

* [RaP]-r|vAL slaps PP_CREW around a bit with a large trout

PP_CREW> ej ajde vali dojdi na zurka/da pravime sutka/da te pucame/na bina/hahahaahaaaha/mek si ko konec se skina

PP_CREW> zosto dosta e/koga vie fs baravte/slabo mavavte/pa vo gaki se pokakavte/na sala svakate/a vali sega se naluti/solzi roni/frlam rimi toni:)

valireality> pak prodolzuvas be mangar
<LEGIJA> sutra
<[RaP]-r|vAL> glej sea
<[RaP]-r|vAL> glej sea
<LEGIJA> so be
<[RaP]-r|vAL> vali
<LEGIJA> so sakas
<[RaP]-r|vAL> dosta e
<LEGIJA> oh crew
<[RaP]-r|vAL> vali prekini ti
<[RaP]-r|vAL> a boban se povle4e
<[RaP]-r|vAL> taka boban
<[RaP]-r|vAL> ?
<valireality> ok be
<[RaP]-r|vAL> se trgna
<[RaP]-r|vAL> a ne ko nie uste se pcueme


<PP_CREW> eve za kraj/baj baj/boom baj baj/znam ti si naj naj/nesto djek se pravi/treba prstot na glava da go stavi/mikrofonot go drzis/kako neiskusna kucka/ej yo ti si kratka slucka


_________________
Ova e Funky ( Dj Pozitiv Remix ) 2008 Video

http://www.youtube.com/watch?v=dRBEh73jNjE


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Јули 25th, 2005, 4:28 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maрт 19th, 2005, 6:31 pm
Мислења: 190
Локација: Sector 3
Mnogu e dolgo nemav vreme da go procitam cel no vo sekoj slucaj dobro e.I od dvete strani ne ste losi.Aj pozdrav.PEACE!!!

_________________
Nesto za mene?Nemam poim neka kazat drugi.
www.myspace.com/mcarsa
www.ku-rap.com


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Јули 25th, 2005, 8:24 pm 
Отсутен

Регистриран: Maј 27th, 2004, 8:46 pm
Мислења: 357
Локација: Tetovo-Ajducko Maalo
Interesanta rabota.... :D :D :D :D


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Јули 27th, 2005, 4:53 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maрт 6th, 2005, 3:20 pm
Мислења: 28
Локација: T3t[0]vO
auuuuuuuuu/jas pravam ar ti mjau <- Najzakon :) LoL


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Јули 29th, 2005, 5:29 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maрт 27th, 2005, 5:40 pm
Мислења: 72
Локација: STRUMICA
VALI :ti mala neuka/znaes samo da ebes/ toes da seres/se kladam deka ni picka kade e neznaes/mal si pa zemi da ucis/ za da dojdes fo mene ti treba cela biblija da ja naucis
Ufff resetenje a ... braos VALI


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Јули 29th, 2005, 5:48 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maрт 1st, 2005, 5:04 pm
Мислења: 201
Локација: Vodno, SK
kolku ne bese taka, celiot tekst e promenet, no toj sto go prikacil ova si dobil poveke poeni na negova strana od samiot sebesi, zatoa sto mnogu zdorovi na vali i rap rival se izvadeni, mnogu ne fer, realno gledano.
niska mu slava na toj.


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Јули 29th, 2005, 8:59 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jaнуари 16th, 2005, 1:31 pm
Мислења: 1356
DECKO KAZI KOJ NE SE STAVENI AJ

_________________
Ova e Funky ( Dj Pozitiv Remix ) 2008 Video

http://www.youtube.com/watch?v=dRBEh73jNjE


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Јули 30th, 2005, 5:41 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maрт 27th, 2005, 5:40 pm
Мислења: 72
Локација: STRUMICA
Istoto i jas go znam i tvrdam deka e taka , deka mnogu zborovi se izvadeni i toa ne e fer ... a i ne vredi da se zamarame so "majmuni" :)

_________________
www.myspace.com/keyskeenow


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Авдуст 9th, 2005, 8:02 pm 
Отсутен

Регистриран: Aприл 7th, 2005, 10:57 pm
Мислења: 55
OPA GLEDAM LEGIJA I PP_CREW STANAA HARDCORE,A?
SE SE SLU4UVA! OVA MORA DA E SON!
P.S.: NE GO BRANAM VALI, AMA NEMATE POJMA ( SE ODNESUVA NA PRVIOT "SMRTONOSEN" TANDEM)
OD HCG


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: PP_CREW ft.LEGIJA -VS- VALI.R ft.RAP-RIVAL
ТемаИспратено: Авдуст 10th, 2005, 5:14 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Maј 25th, 2004, 10:28 pm
Мислења: 1048
Локација: Silitus - The Power od Divinity
[[freestyler]> kako siviot volk vleguvam an okolu e molk.koga puka pelaGONIJA I KOSTA E TUKA ZAEDNO SO KIKO UDIRAM KAKO BIKO..SIVI DOM KAKO GROM NASEKADE E LOM DOBIVATE NERVEN SLOM OD NASAT GRUPACIJA ZA SITE LAZNI LIKVIDACIJA..NA STIHOVI KRAECIJA ..RIMI PREZENTACIJA..BITOLSKA DESTINACIJA OD SIV DOM GRUPACIJA


moram koment na ova ... mnogu mi e poznato do negde ... samo ne sum siguren dali e od nekoj drug FS ili od nekoja traka ... vazno ova so siv dom, lom, nerven slom veke ti e staro :))

p.s. bez licni navredi

_________________
Nokniot Cuvar na Denovnata Psiha - samo Edna Bolno Izduvana Psihoptska Rastroena Licnost


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Оваа тема е заклучека не може повеќе да давате мислења или да ја менувате  [ � теми ]  Оди на страна 1, 2  Следна

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 10 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2023 Македонски Рап