Сега е точно : Aприл 26th, 2024, 12:22 am

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]




Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ]  Оди на страна 1, 2  Следна
Автор Порака
 Наслов на мислењето: Doktor_ Mesija Empi
ТемаИспратено: Maрт 14th, 2005, 10:28 am 
Отсутен
Администратор
Членски аватор

Регистриран: Февруари 5th, 1987, 7:54 pm
Мислења: 1467
Локација: Скопје
[22:03] <@Doktor_> nema scena, nema luge, nitu HC raperi / samo luge bolni, vistinski ulicari / mrtvi kako politicari, krem do krem, ista gletka / prskaat mozocnite kletki, i odma spletka / vo besoznanie ve stavam, no toa mi e profesija / za vas i vasata lazna bagra, opsesija / dojdete kaj mene na uste edna rap sesija / kako raketa da se lansiram, vo mozok da te pukam / da me vidis kako vecerva na Fs ke te plukam /
[22:06] <@Mesija> toa go cenam koga dobivam poddrska od moite lugje na scena//koga go zemame majkot odma atmosverata se krena//nema da ne soborat laznite od nasata teritorija//rapot e naseto mesto na zivot,nasa istorija//i ne vi prodavam lazna ideologija//i ne propovedam fejkerska parodija//tuku stojam cvrsto za mojata rapsodija//koga go zedov majkot kuckite se razodija
[22:07] <@[-Emp1-]> za kremcite sum rekol na glas/ koga bev na bina im kazav 2% ne ve ebam vas/ preko kur ste mi site kremci ne se zamaram / ali sepak ke plukam po vas i ke ve samaram / nemate pojma od rapot a za rapot mi zborite/ sto se zamisluvate pocit mi davate za edno zdravo se molite/ da vi ebam toa serkovci ne vredite za kurshum/ djabolebari kremci nasekade so mojata ekipa vi pravime bum bum!!
[22:09] <@Mesija> ne podnesuvame lazni vo nasata profesija//ako si lazen gazicata doma odnesija//zoso kje ti ja napleskam i kje te boli//kako dedo mi svinjata koga ja koli//kje pla4is kje vristish//da te pustam na sloboda kje pistish//no nema da pominesh lesno koga kje te fatam kako lav so svoite shepi//ve lupam kako da ste sekjerni repi//ne mozete protiv nas so vasata smesna muzika fejkerijada//ve rasturam na site na rap balkanijada
[22:10] <@Doktor_> podrskata ja nemam, zatoa majkot vo raka go zemam / da tvoram, nema pricina i cel / stanav propadnata dusa od pekolot del / imam udel so toa sto go pravam na bina / napagam kako uraganska uluja i plima / za krem, i slatkarski recepti nejkam zbor da cujam / tolinata se custvuuva, ko zmej ke blujam / omraza vo sebe si nosam, i so toa ziveam / za edna cel, da recitiram / da propagaat vo ziv pesok / nikogas da ne go vidat zivotniot blesok
[22:11] <@Mesija> se mislis deka se naogjas vo Amerika no gresish//koga gledas doma MTV na kolite i na 50cent se tesish//no da te potsetam se naogjame vo Makedonija na ovoj BALKAN//onoj sto e lazen ako te fatam kje ti go ebam gazot valkan//zoso ovde samo vistinskite gi priznavame//a laznite gi ebime koga nie gi doznavame
[22:16] <@Doktor_> pocit da mi davate, na qr da mi se klanjate / i posle vo mojata tinja da se banjate / sakas tekst, i po nego da me cenish / stom me cues, pocnuvas da se penish / vo iluzija, son koj vo zivotot te vodi / vistinata koja ja kazuvam, bolno te bodi / pa ajde sea da si dademe otcit / na site "vistinski" ljubov i pocit / mojot gnev za vas neresliva matematika / udarov vo tvojot gz ti se pika / i nekoj vo pozadina mi rika ...
[22:16] <@Mesija> lanci na vrat,sukanici, se mislish deka si glaven//koga vrvish po ulica mislish deka si slaven//a do dusha imash dupka vo gazot posiroka i od ozonskata//od so go prodavash za da dobiesh poddrska i pari od zenskata//ufilman si se mislish deka od tebe se plasime i begame//i se mislish deka koga doagjas ti nie palcite gi stegame//
[22:16] <@[-Emp1-]> koga e gusto begate kaj vasite drugari/ sonuvate za slava i pari ama znaj od nas ke imate koshmari/ zosto nema sala so nas udarame jako nema da prezivees/ pravite rap bez vrska a treba prvin da go dozivees/ ic kur ne me boli za vas sakate da bidete najdobri / mislite deka ste postignale nesto ali od nas gazite na bombi/ nemozam da trpam nekoj koga za rapot ke sere / pazete sto zborite znaj empi ke ve odere/ slusate neli i se pravite kurnazi / a ustvari ne ste nisto osven mamini mazi
[22:18] <@Mesija> no dlaboko se lazes kje te proteram ovaa e nasa igra i nas mikrofon//lke te porazime tebe isto kako da te mavnal grom//se prasuvas koi sme nie??//nie ne sme ku4ki kako tebe koja solzi lie//nie ziveeme i umirame za hip hopot//na laznite im go kopame grobot//
[22:20] <@Doktor_> marami na glava, lanec do kolena / prava slika gledam, kako lepa brena / plagijati, samo nesto da ukradete / vase e, pred site da si kazete / ke izlazete no za vas toa ne e problem / no za vakvi udari ti treba armor i slem / na mojot trem gazis, so prljavi obrazi / nemozete da gi pretrpite zivotnite porazi / no toa go krasi vasiot stil i stava / uff samo da znaete sea kolku mi se mava / za serkovci bolni za pari i slava / so picka plava..
[22:21] <@Mesija> zosto se vrtish i gledash dali sme tuka // mislish deka jas kje bidam na tvojata fejkerska zabava so racete da shluka??//tuka e tvojata greska so mislish deka imas poddrska//zosto koga doagjeme nie kje molite za rap proshka//nie sme silni isto kako zemjotres od 10 stepeni//jaki tvoeto gazence na milion parcinja da go razroni//ziveesh kako krem a se pravish deka si od podzemjeto//koga kje te dofatime site trojca kje ti go ebime mameto//zost
[22:24] <@Doktor_> univerzumat mal, za vas da ve opisam / no sakam od sloboda da ve lisham / i uste ova ke go pisham, krajot sam ke sig o stavam / dzabe vreme i zborovi za vas da davam / poplavi ke pravam, so rimi pobrojni od virusi smrtonosni / za vas kisel, a vie presni i posni / grizam kako tigar na plen / serkovci za vas sum ajkula, a vie klen / pa seri me ako mozes i mojata ekipa / spremni sme za vas, da vidime koj za kogo ke ripa /
[22:26] <@Mesija> Doktor&Empi se moite brakja koi kje gi po4ituvam do krajot na mojot vek//a ako si protiv niv vednash kje ti pronajdam lek//zosto ako go dopresh mojot brat isto kako da si me doprel mene//kje bidesh kako na snegot rozata sto vene//nikogash nema da naucite sto znaci zborot pocit i lojalnost//vie ste ku4ki sto se plasite od samata stvarnost//ljubomorite,dvolicni ste no nozite da se spravite so nas//pa mislite vo toa sto kje ni se pridruzite s
[22:28] <@Mesija> Sega si lishen od slobodata sto dosega ja imashe//ja nemash poddrskata od drugite koja ja primashe//zatoa sto beshe lazen vo ovaa vistinska igra//kje ve proterame tebe i tvojata bagra//ne se pridrzuvate do rap pravilata i zakonite//nemozete da gi izdrzite rap naponite//zakonot na rap selekcija zapocnuva da funkcionira//i nikoj lazen vo igra na rapot ne tolerira//
[22:30] <@[-Emp1-]> i sega se stanuva jasno ona sto go pravite za rapot e lazno / djabe vi e se koga ne go mislite ona sto go pisuvate/ tuku samo go pravite da se pofalite i da se raduvate / dvolicni stanuvate rapot go slusate od inat / otkazete se na vreme zosto zrtvi ke ginat/ se ke pomine ne ve mrazam vi kazuvam kako na brat/ rapot ne e za vas rapot e za onie sto ne se falsifikat !
[22:31] <@Doktor_> vekot si pominuva, no vie seuste ste tuka / sekoja greska ke ti se vrati, nad glava ke ti lupa / gigant koj ve gleda na lupa, pa ve gazi / begajte doaga Doktor, zosto Doktor_ nikogas ne lazi / samo od "drugari" nelojalni se pazi, kako esktazi / temen vo sekoj pogled od vasata ideologija sovrshena / vasata era uste odmna e zavrshena / ova FS go posvetuvam za lugeto koj sekogas gresat / i so lagite postojano se tesat /
[22:32] <@Mesija> vistinskite kje izlezat kako sungjeri na povrshina//koga ne gledash odma mozoceto ti se shina//i ne ostana nisto od vas samo ebena prashina//koga ve fakjame so nasata furiozna mashina//taa e narecena mikrofon i toa e nashata gordost//nas trofej vasha slabost//sega sakam edno da vi kazam da bideme na cisto//nikogash nema da bide kako denes isto//vo rapot kje ima samo vistinski nema da ima lazni//nema da ima ima vistinski lica tazni/
[22:34] <@[-Emp1-]> koga sme vo akcija jas Doktor_ i Mesija/ podobro kuti i traj ke padnes vo depresija/ ke te naterame da se ubies od maka/ zosto nikoj ne te saka site te plukaat zosto si eban krem/ dont fuck with us zosto ke ostanes bremen

[22:42] <@Doktor_> nisto veke ne me zasega, sve mi e ravno / nemam motiv, zatoa mavam vaka bavno / no sepak imam sila i verba, ke pravam katastrofi / glevot ke si go ispukam vo nekolku strofi / kremci, transeri, rokeri i cela folk estrada / vecno od rapot ke strada / rimi poveke od vlakna na brada / zemi sprotistavi se na covekot od Skopje Grada /


_________________
You get fucked up by the world you live in,
You get fucked up by the people you believe in.


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maрт 15th, 2005, 12:13 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Јули 29th, 2004, 12:26 am
Мислења: 583
Локација: И да ме најдеш , што ?
И ова го прочитав цело, закон , многу почит до Емпи и Месија ...

ајт

_________________
www.myspace.com/faceandslipi
www.phoboss.orgfree.com
Слика
Fear Denies Faith!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maрт 21st, 2005, 11:34 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Maј 25th, 2004, 10:28 pm
Мислења: 1048
Локација: Silitus - The Power od Divinity
Mitko!!!!! drug pat da kazuvas ako stavas FSinja so mene :P :@

_________________
Nokniot Cuvar na Denovnata Psiha - samo Edna Bolno Izduvana Psihoptska Rastroena Licnost


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maрт 22nd, 2005, 10:16 am 
Отсутен
Администратор
Членски аватор

Регистриран: Февруари 5th, 1987, 7:54 pm
Мислења: 1467
Локација: Скопје
Ќути таму бе ова го стави Emp1 само го преместив :)
Немој да се срамиш ајде.. :lol:

_________________
You get fucked up by the world you live in,
You get fucked up by the people you believe in.


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Aприл 1st, 2005, 12:55 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Maј 25th, 2004, 10:28 pm
Мислења: 1048
Локација: Silitus - The Power od Divinity
more top, koa ke izvadam jas nekoj logovi od tvoi FSinja pa ti da se sramis.. :P :) ne se sekiraj, ne se sramam toa sto sum go napravil sum go napravil.... i taka ke si ostane, a taka i treba da bide :) (gluposti)

_________________
Nokniot Cuvar na Denovnata Psiha - samo Edna Bolno Izduvana Psihoptska Rastroena Licnost


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Super Ste
ТемаИспратено: Aприл 13th, 2005, 9:15 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maрт 19th, 2005, 6:31 pm
Мислења: 190
Локација: Sector 3
GO citav Fs-to super vi e posebno Empi
pozdrav i pocit kon site sto zasluzuvaat


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maј 26th, 2005, 4:35 pm 
Отсутен

Регистриран: Aприл 7th, 2005, 10:57 pm
Мислења: 55
zakon e. samo toa ke kazam.peace. respect


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maј 27th, 2005, 1:11 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maј 26th, 2004, 6:08 pm
Мислења: 266
abe empi mi e brat:))), a i doktor go znam;))), a i mesija ga znam;)))
gledate li kolko jaki ljudi znam, a?:))nema igranje sas mene:)

_________________
RAPTOR


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jуни 28th, 2005, 9:46 pm 
Отсутен
Администратор
Членски аватор

Регистриран: Февруари 5th, 1987, 7:54 pm
Мислења: 1467
Локација: Скопје
Мир, прва и последна опомена, прочитај ги правилата!

_________________
You get fucked up by the world you live in,
You get fucked up by the people you believe in.


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jуни 29th, 2005, 12:42 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Maј 25th, 2004, 10:28 pm
Мислења: 1048
Локација: Silitus - The Power od Divinity
TAPANARI BREEEE

_________________
Nokniot Cuvar na Denovnata Psiha - samo Edna Bolno Izduvana Psihoptska Rastroena Licnost


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ]  Оди на страна 1, 2  Следна

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 10 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2023 Македонски Рап