Сега е точно : Maрт 28th, 2024, 9:32 pm

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]




Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ] 
Автор Порака
 Наслов на мислењето: Freestyle Rokanje
ТемаИспратено: Maрт 14th, 2005, 7:43 pm 
Отсутен
Администратор
Членски аватор

Регистриран: Maј 25th, 2004, 9:50 pm
Мислења: 738
Локација: Jurassic Park
<+AGATO> staro sranje ama aj na tvoe baranje, kazuvam znor dva za seto licemerenje, koe se vika vo srce bolenje, i posle odmazdlivo so vrakanje, naplakanje na site smetki, davanje na fak desetki pa ako sakas i sredno petki, i site ke bideme srekni,
<+AGATO> freestylov nalikuva na stihotvorba od prvo, ne sum pijan nego sum drvo, drvo od alhohol ili drvo o sreka, ne znam ciava sum sega meta, ali znam jas sum vljuben ne znam so sega zboram, ke idam sofija so doktor da se meram, pa ke vrevam i ke se deram, ke kazuvm razni sranja, i ups na televon ete ja kuckava sanja
<+AGATO> :)
<+AGATO> i znaes li ti koj si, ti si samo dvolicar so sto lica, padni na kolena, i te jadam kako pica, ako ne idis pii pifo, ti si stica, pak si se nacukal, licemroo sto krika:)
<@Doktor_> sreka, beda cela kompjuterska konfiguracija / za krajot na licemeriot sega davam garancija / kako ziveam, za vas prosto ne opislivo / ziveete vo svetot na bajkite, nesto nezamislivo / koalicia od sofia pa se do romania / dvajca ludaci na fs, psiho mania / AGATO se vlubuva, Doktor_ vo rapto se igubuva / a pedercinjata letaat kako sto i veterot duva
<@Doktor_> mi begaat bukvi od mnogu brzanje / podobro rimi na hartija pisuvanje / raskazuvanje za licemeri, plagijatori / demoliram zaedno so AGATO i site RAPTORI / vo rapov samo imitatori , demek gladijatori / mekusi koj gi gazam so lirki besni / vasite umovi za mene i mojot covek, premnogu lesni / besnilo me faka, so sekoj edena pomisla / toa sto go pravat vo rapot nema nikakva smisla /
<+AGATO> ke kazam uste nesto, TI SI SMIZLA, koj ima srce i muda, a koj e samo pizda?, znam sovesta te griza, imas mnogu prijateli duri i do piza, ama kako sakas reci, ne vredis ni 5 pari, idi sega smeni si evrata vo denari, ke ti trebaat tebe za da snimas pesni, pardno kopiras kako kopiranje od vesnik
<+AGATO> imase edna sila, se vikase utopija, ne emakedonija nego e iluzija, vo mojata glava kade se zivee bez vas, ali ako ne bevte vie, cij ke ebav gaz, ne jadam praz, i znam deka vredam, zanm da cenam so toa ljuge plenam
<@[-Emp1-]> eve i jas da kazam zbor dva/ za ona sto mi smeta gadna e rabotava/ plagijatorcinja sekoj den nesto ke ukradat/ mislat nikoj nema da primeti nisto svoe nemozat da dadat/ takvi netreba da ima djabe rimi vadat/na freestyle bitka gi gledam odma ke se predadat/ samite se serat posle nie sme gi krivi / so nas vo bitka ke pojdat i ke vletaat vo koprivi / djabe stilovi divi koga se mrzlivi / ke se spreckaat so nas i ne ostanuvaat zivi
<@Doktor_> phard naoruzani od galva do peta / nekoj si leta, a Doktor_ reseta / za mene samo fejkeri meta / pa na mene naleta, so rimi se zaleta / no stil so liriki polna paleta / rokam tvrdokorno na cela planeta / sekoj bozer go reseta / no sto i da pravite veke ne mi smeta / ic qr ne me boli dali ste od vcera, ili deveespeta / pak ve jadam kako leb i pasteta
* CKPEHAT ([email protected]) has joined #RAPTOR
* Mesija ([email protected]) has joined #RAPTOR
* [-Emp1-] sets mode: +vv Mesija CKPEHAT
<+AGATO> vidi civi gosti, na masada ni dosle, Mesija i skrenat, se so rasireni noze, nego nema da gi cepkam, samo ke im kazam, temava e za licemerite da znajte ne ve lazam, plagijatori i mivki, sekade se isti, jadat gomna pozadi grb, i si mislam deka se cisti
<+CKPEHAT> taka e taka
<+AGATO> ama ke dojdat i nasite pet minuti, kako posle sekoj sat, ke kazeme koj vredi, koj ima muda i kur akoj samo alat, alat za rabota, alat za rasni stvari, ajde kazete braka koj vas ve prevaril,
<@Doktor_> za vasa podrska ne se ni zamaram / samo kuliram i so rap se odmaram / licata vi se prikrieni so maski, sekojdnevna pojava / posle ova FS dobivas od mene odjava / pa sega nesto te mava, vo glava ti cuka / vo prostorijava od tolku rimi samo vreva i buka / pukaat zvucnite membrani, prskaat mozocni kletki / od varijacija na rimi se pravat spletki / pre besen za vasite gletki, pa sega otstapete / barem ednas pravilno postapete /
<+AGATO> plukajte plukajte razlicni prekari i iminja, koj vredi neka sedi na kanalov da gi cita, ako toa vi smeta, ne znam so da vi kazam, idete po kremska sema, ke nemate dilem:)
<+Mesija> i jas znaesh agato deka mrazam licemeri//licemerot moze za mene samo krushi da beri//nikade nema da najdat vistinski rap na visitnsko mesto// a da ti zabodat noz pozadi grb se slucuva cesto//no jas niv ic ne gi ebam samo napred si furam//den po den, cas po cas zivotot si go guram//no so rapot ke se zanimavam dodeka sum ziv//a za toa mikrofonot e najmnogu kriv
* TemniotVitez ([email protected]) has joined #RAPTOR
<+AGATO> heheh, me potseti an edna rima, od stariot raper od bitola sto secese so pila, mavase licemeri so mikrovon kriv, neka vi kace boban koj e toj div, ne znam dali rvede ime da se kaze jebiga toa, ne e maze a ne ni bil snazen
<+MEED1C> ALEKO_BT
<+MEED1C> se zagrea a ?
<@Doktor_> sobiranje, pribiranje, na liriki odbiranje / no sekoe vase parce e zivo sranje / belo pranje, pa znam se plaite na toa / se vrtam okolu tebe, te gusam kako boa / zbesnuvanje na bina, rokanje na majkot / go seram sekoj mocko, odnosno fejkot /
<+MEED1C> decko pushtash brada ne ti raste , pa kakov si ti gagster , sakash da bidesh raper e pa nema kako sakash , tuku kako noe saka idi prasaj ja majka ti koj e tvoj vistinski tatko , pa ako e noe idi dojdi i gusnime a ako ne i 2jcata ebete se !
<+AGATO> koj sme nie, a koj ste vie, sega vie razmislete, za site vasi komentari, vo glavata potisnete, izvadete barem edna misla, edna recenica edna iskra, ke svetne, bidete sigurni vo toa, koj go cita ova, pomisluva na ona, na toa vreme koga nemase lazni, sega site se raperi ama nikoj ne gi vazi, ne gi fevga nikoj, so niv ne se zamara, imat pozadina od vanko do samar,
<+AGATO> :)
<+AGATO> so a na kraj:)
<+MEED1C> ne sakam da te seram nejkam soveti da delam ima mozoci da peram , jas sum dobro dete po malku kreten , samo moram da kazam ti si golem degen *
<@Doktor_> plukam na site strani, vi zadadov rani / pa pak padni stani, ne e ova od lani / rimi sobrani, so golem gnev napraveni / pedercinja, rapericnja so maski prepraveni / pa dzabe ti se brani, ajde sega stani / rimive ke demoliraat, so jacina na bombi tempirani / vasite koski od recitali raskrseni / prekrseni od Doktor, vistinska operacija / uste preeska ti dadov VEKOVNA garancija
<@[-Emp1-]> eve sme pak nasobrani na kanalov nema veze kade vazno go rokame rapot/ koj ni odi protiv sega neka se javi da mu skrsime vratot / temava za licemeri e mnogo golema / zatoa sto gi ima nasekade ustata gi e otvorena / za da go primat kurov zosto mnogo gomna jadat / nasekade lagata ja sirat i tugi dela kradat / pa posle se vadat deka ne bile oni / vo rapot nisto ne ni mozat takvi empi gi roni / pa sega vidi koj e pameten koj se od sebe dava / imaat glupi rimi zosto mozoceto gi e malo vo glava / pa sakaat slava a krivi se kako brava / abe da, vo rapot imaat svoja teritorija a nie drzava
<+AGATO> MEED1C moj covek, ke te pamtam uvek, za toa so me pravis degen, i predizvikuvas na duel, se zezam nema vrska ti si nasiot noe, so arkata ne noses, si imas jas svoe
<+Mesija> Doktor_,AGATO,eMP ja imate mojata poddrshka//iako sme rap postolje, rap drshka//fsto go mavame za onie koi lazat//onie koj za komunistickite vreminja tazat//ova e deneshnicata nasha prokleta//ucime po nashata urbana kultura sveta//nikoj ne ni moze nisto koga se drzime zaedno site//i taka nas rapfull ni vrvat dnite//a site so ne mrazat moze da se slikaat// i za deka sme podobri na cel glas da vikaat//
<+MEED1C> cekaj toa pravete go 2jca po 2jca da vidime koj ima jajca , jas imam kako toj covekot na onnet ajde be site da vi napraam po eden omlet !
<+AGATO> opa masala ima kandidat, za druga tema, koj ke jade gomna a koj ke kolta sperma, koj ide prv, so fs napaganje, na kanalov zboruvanje, samo so nagaganje, koj e mc koj so MEED1C ke roka, imas sila kako picka, a na faca si stoka
<@Doktor_> slusaj koga ova ke ti go recam / znam vo rapot na tebe ti precam / vistinata moja prva predispozicija / so AGATO, [-Emp1-], MEED1C vo najtemna mokna koalicija / rapot e vo moite veni, i nikoj nema toa da go smeni / imam nekoj koj vo zivotot me ceni / od nervoza ustata se peni, prskaat veni / ne sum kako tebe so liriki "kupovi" / gi rusam so sekoj zbor tvoite ebani klipovi /
<@Doktor_> svet na iluzija, vasa tendencija / oscilacija na rimi, na visoka frekfencija / MEED1C ne se mesaj kaj sto ne ti e mesto / veruj od tebe ke pravam mnogu loso testo / sto qr mi pravis rap, koa go slusas tiesto /
<+Mesija> kukavici,licemeri,nozevi vo grb so deri//ligavici, krstavici da mi go pushite mandaloto//da vi ja ebam celata familija so trkaloto//ne zasluzuvate da ziveete, da go dishite ovoj vozduh koj e svet//neka umre sekoj nash dushman klet//so rimite gi mackam na leb, i gi jadam//ne sum kopile kako nivi RImi da kradam//ubistvo od prv stepennn,,Mesijata na tronot//dajte go vamu,,poddajte go mikrofonot//da pocnam da seram za licemeri i dvolicni//..
<+Mesija> la la la la Rimite nashi vozat i puka okolinata//koga Mesija,Doktor,Agato i Empi se na binata//nie sme gore a ti licemeru se dolu na podot//ajde pogodi shto??ti go doznavme fejk kodot//rimite i stihovite vi se poloshi od mojata plukanica//ako me iznervirate mozete da ja dobiete samo mojata tupanica//go vagjam kurot vadete gi gazishtata//kje ve ispokolam site kako turchistata//gubete se od mojata prostrana teritorija//jas vas ve prakjam so iliriska
<+Mesija> <MEED1C> Ti si doktor vo rapov, BRAVO , ti davam raka , mene mi e maka od takvi degeni ko tebe , vo faca pederche vo dusha smekerche haha , ti si RAPERCE , mek si kako pereche , ova ne e serenje samo sovet davanje
<+Mesija> ???
<+Mesija> MEED1C
<+Mesija> so e ova?
<@Doktor_> MEED1C dva dena ti trebaat za lirika da stvoris / a sakas so zverovi da se boris / ne pravis rimi, samo prazno zboris / kako site, taka i ti plagijator / glumenje za zverka, lazen imitator / rap predator, pa da ti si safrolisticen / za site nas premnogu prost i obicen / neobicen um vladeam, so nego te gazam / od serkovci kako tebe nikogas ne se pazam / ti rekov kuti, ne butaj glava kaj ke stignes / eden den od tvoj greski ke zagines /
<@IluMinAtI> opaaa
<@IluMinAtI> tuka se rapuva a
<@IluMinAtI> :))
<+AGATO> site stama!
<+AGATO> Doktor_ vs MEED1C
<+AGATO> da videme
<+AGATO> ;)
<@Doktor_> :)
<+AGATO> noe?
<+Mesija> MEED1C kako mozish da serish za Doktor i za negovata rima//toj tebe pickata golema kolku pelagonija ti ja skina//licemeru eden gaden, na podot sto lezish//kako eden cvet od gluvarche so tezis//odi doma slushaj Eminem i R.Kelly//Dj.Tiesto ili ebeniot Nelly//ostavi ne nas da si dovrshime rabotata utre ne cekaat izbori//dodeka pi4enceto tvoe popoleka si gori//jas na takvite im velam MRSH//posle izleguvanjeto od kafana , so kafanskite pesni pravat KRS
<+MEED1C> ne se vadam treba web sajt da pravam a doktor ako si raper ne se zamaram
<+MEED1C> aj pozdrav
<@Doktor_> ajt
<@Doktor_> samo za INFO ne sum raper
<@Doktor_> :)
<+AGATO> MEED1C pocit!
<+Mesija> te ebam koga sakam dali zime ili lete//igrata zapocna, rabotite se izmenija//se isplashi i zamina, kremovite ne te promenija
<@IluMinAtI> looooooooooooooooooooooooool
<@Doktor_> Mesija sedi be
<@Doktor_> :)
<@Doktor_> MEED1C pravi ti web strana, jas tuka ke vezbam / luge kako tebe od kanal ke gi trebam / : )) ) sepak pocit, koj i da si, kaj i da si / znaj vistinski si : )
<@Doktor_> :D
<@Doktor_> ej MEED1C fala za sovetot... (sala na strana)
* +TemniotVitez ([email protected]) has left #RAPTOR
<+Mesija> [-Emp1-]
<+Mesija> brat
<@[-Emp1-]> lecemeri pederi akteri seratori ke im dojde kraj / koga davam se od sebe so moite luge znaj / da gi ebam u gz za nisto ne vredat / i posle tie so nas sakaat da se sporedat / epa nemoze taka ajde mislat ke podadat raka / i ke imaat pocit od takvi mi se gadi koga gi gledam vo oci / imam mnogo sto da kazjam za licemerenje / koga raptor bie ke ima na koza derenje / pa posle serenje eden kup gomna za site nas / gi vitkam kako fas za grass i gi nema spas / gazot im curi ke ima gadni buri / nemaat pojma za rap i hip hop kulturi


_________________
RAPTOR


Последна промена од Emp на Maј 27th, 2005, 1:42 am, променето е 1 пати

Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maрт 15th, 2005, 12:11 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Јули 29th, 2004, 12:26 am
Мислења: 583
Локација: И да ме најдеш , што ?
закон , прочитав се , закон закон рими од Доктор , Агато , Месија и Емпи , а кој е Медик ? :P

ајт

_________________
www.myspace.com/faceandslipi
www.phoboss.orgfree.com
Слика
Fear Denies Faith!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maрт 21st, 2005, 11:45 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Maј 25th, 2004, 10:28 pm
Мислења: 1048
Локација: Silitus - The Power od Divinity
MEEDIC e NOE .... no toa ne go znaev togas.. . . moe golemo izvinuvanje do Noe .... nemam nisto protiv covekot ... taka da ... gi povlekuvam site moi zborovi kazani

_________________
Nokniot Cuvar na Denovnata Psiha - samo Edna Bolno Izduvana Psihoptska Rastroena Licnost


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maрт 24th, 2005, 10:25 pm 
Jas si gi povlekov na Mirc...Kaj Agato


Кон врв
  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Aприл 14th, 2005, 12:20 pm 
Отсутен
Администратор
Членски аватор

Регистриран: Maј 26th, 2004, 2:52 pm
Мислења: 1745
Локација: Los Angeles, CALIFORNIA USA
:))))))))))))))
...duri sega gledam deka ste go objavile ovoj fs, makar i so me diskonektirase netot eben...:))) vo sekoj slucaj, spored mene dobar fs!.:)
Noe pozdrav i do tebe, te cekam pak na gosti!

slipi fala!

POCIT

_________________
http://www.freewebs.com/agato
http://myspace.com/agatodemon
[email protected]
Слика


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maј 27th, 2005, 1:38 am 
Отсутен
Администратор
Членски аватор

Регистриран: Maј 25th, 2004, 9:50 pm
Мислења: 738
Локација: Jurassic Park
dobar fs bese :))

_________________
RAPTOR


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Октомври 8th, 2005, 7:03 pm 
Отсутен

Регистриран: Септември 23rd, 2005, 2:11 pm
Мислења: 10
ajde de

_________________
Hah Duri sme Hay ke ziveeme :PPP So KOsta


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 18th, 2005, 9:34 pm 
Отсутен

Регистриран: Декември 15th, 2005, 1:48 pm
Мислења: 117
Локација: Bitola
ludost

_________________
B.F.H ekipa SINE (boyzfromthehood)
(nasty,drifter,metod)
www.myspace.com/bfhboysfromthehood
www.boyzfromdahood.ning.com


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ] 

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 5 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
Copyright © 2004-2023 Македонски Рап