Сега е точно : Maрт 29th, 2024, 8:44 am

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]




Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ]  Оди на страна 1, 2  Следна
Автор Порака
 Наслов на мислењето: Kumanovski Freestyle..;)
ТемаИспратено: Јули 21st, 2008, 7:39 pm 
Отсутен

Регистриран: Јули 20th, 2008, 2:18 am
Мислења: 70
Ghostface:Ajde patko glupo FS sakam tuj da napisheshh
UPLASHEN SI PICHKA A ? UPLASHEN SI
KvArNiK:Shto Sakash be zajac od mene Sakash li fs na msn odma,pa idi be li4i se glupa zivotinjo bolna.naesh deka ss shatku nikoj nema muda na fs da iska4a,satka u tezak film pocnue da se zavla4a.kur mi razbirate vi svi shugavi raperi,daj gi majk u ruke ss njega nishto ne ume da pravi
ja moj majk ga cuvam moj majk ga do kraj iskoristuju,ss njega ve rasturam ss njega ve unishtuju
nemozesh ti ss mene josh u start ke ti kazu,mrzi me i spie mi se celu veshtinu za da ti gu pokazu
dzabe ti e zeko prime pun kamion,znaehs deka nemozesh ss mene ipak ja
letu na beat kako dzambo dzet avion,u glavu imam stihovi i rime milion...
Ghostface:shatke sedi be ne me znaesh , nemozhesh na fs ss mene , povlechi se , ke se pokaeshvikash nikoj nishto na majk ne razbira , shatka "tha don" eminema ga imitira
gledaja ga 8 mile nekolko puta , pa misli sg e najdobar a ustvari e samo PATKA zhuta
iskochi od tj film , ulegni u realnost , ne si najdobar shatke , ne e ovoj komedija , ovoj e stvarnost
KvArNiK:U realnost sam zeko josh sam na top josh ne sam padnaja,a deka sam najdobar u grad znaesh deka sam dokazajaema veze zeko na fs te razbivam,citam ti gi misle svak tvoj stih ga razbiram..
znaesh i sam deka od mene nema bolji,na fs pravu salata mozu da zamislu zeko kolko te boli...
preko kur mi e od svi vas raperi lazni likovi,znam zeko deka moi stihovi ti praviv koshmari
Ghostface:od tebe shatko samo kur mozhe da me boli , kazha ti kd ke bidesh neshto , tg ke si za mene najbolji ... hahah neznam shto da ti kazhu ,
Kvarnik:hehe zeko josh si be mal za mene josh ne si porasnaja dovoljno,ke ti dam da se otkazesh odkazi se svoe voljno
znaesh deka ke te skidam deka ke si mrtav od moi rime,znaesh deka moj beat i moj glas kinev
ima ve mnogo koi sakav da me poraziv,ali ne ga znaev moj talent od toj treba da se paziv
ne me prashuj sto pisuju sga malce poceakaj,gledaj kako te razbivam i doma sam lelekaj: LELE BE MAMU MU EBU OVJ SHATKA GAZI.. epa kaza vi zeko predupredite od moi rime se pazi
gazu po vas kako po glupi crvi,josh gu nosu ja krunu vi nikad nema da ste prvi
svi ste vi picke svi ste vi isto sranje,ke ve zgazu shushljaci davam ti na znanje
begaj od mene trzaj se odma na stranu,posto biva me za fs znaesh..nikad nema da zastanu....:D:D
Gostface:vikash na fs nemozhu sas tebe , ma ne se gubi , ne si vredan koj te ebe , ne se zamaram , na tebe ne troshu vreme , kd znaesh deka mozhesh do sabajle sas mene , svak fs ti e ist deka si najbolji , od tebe svi protivnici neshto gi boli , shatke fs i pesma ne e isto , pesma e slava ,fs = sranje chisto , sas bokita produzhite sas txtovi , i takoj vikash deka imate najdobri beatovi , ovoj drugo ostavi na mene , pozdrav shatke vidimo se u bolje vreme ;))
KvArNiK:znam sto e fristajl znam sto e pesma,mene i fs i pesma mi e extra
nemamo najdobri bitovi krademo od net,zsh nemam pare odvaj imam za leb
od nadvor ne izgleda deka e takoj ama znam ja kako e,znam gu moju ekonomsku situaciju..veruj mi na dno e..
imam nadu imam verbu u boga,veruju deka ke e podobro,ali tj dn kd ke bide dobro ga sanuju stvarno odamno
ama znam deka ke dojde kd zivot ke mi se poboljsha,tg ke vidish i ke vikash BREEJ OVJ DO KUDE E DOSHJA
ovoj ne e fs:Djbg zabega malce od temu,ama nema veze sg odma txt ke ga smenu
kd sakash u fs i u kolko vreme?..samo mi zavrti sahtka uvek ke e tuj za tebe
da imam pare ke ve spushtu svi na zemju,samo me treba beat i studio i txt da ga zemu..
ss njega pravu massakar ss njega ve massakriram,picke nekoji -hejteri obozavam da gi nerviram
ke gi sredu svi u ku toj mi e misija,znaj deka ste svi picke e a ja sam na rap MESIJA...
Ghostface:hah vikash od nadvor ne izgleda , znam te cel zhivot znam kakva e ovaj beda ,
ne seri samo za tvoi problemi , kako da si edini , zatoj nemora na mene ajde temu smeni
znam shatke shto sanuesh do kraj imash podrshku od mene , sakam da vikam "breej ovj do kude e doshja" , sakam da dojde toj ebano vreme , shatka za u charshiju 100$ kd ke zeme , ama on e mrza , stoka , toj ti e , BOSANSKO SEME
vikash ovoj ne e FS , zabegaja si od temu , u fs se isfrljue bes , a za u BATTLE i ja ke treba neshto da smenu
da imash pare ne bi bija toj shto si , ne zhali kako pichka , znaesh dek si MC
u ku sredi shto sakash , toj e tvoja idnina , nemozhesh da smenish nishto , sve e pishano , sve e toj SUDBINA !!!
KvArNiK:vikash sve e toj sudbina..ja ne veruju u sudbuinu,veruju deka covek si gu gradi svoju sudbinu a za idninu..?
minato mozu da ga zabravu uvek kd posakam,ama idninu nemozu da gu znam kolko i da sakam
ne veruju ja u keOpatru i u marko od vranje,sve su toj lopovi sve e toj isto sranje
sakam da sam mafijas da se banjam u pivo,sakam da sam boss da ebu sve zivo
sakam da pusu travu sakam da smrkam koku,sakam da gu ebu na zeku devojku:D
sakam da zivu kako car za sve kur da mi cue,sakam imam pravi zubi noge da ne mi truev
sakam da imam 5-6 advokata,sakam jahtu picke pare..sakam kucu na 5 sprata
saka m zeko ako veruesh sga da ne mi se e spustija,drkam ga pola sat josh ne sam svrshijja:@
e ovoj kd ke ga postignu zeko tga ke sam zadovoljan,ama izgleda ke sanuju za ovija rabote fakt e DEKA SAM BOLAN....
Ghostface:eeeeeeeee ovoj e FS :)
ama nema shto da vratu tuj..
KvArNiK:tolko zeko...extra


_________________
I'll rather die like a man,than live like a coward


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Јули 22nd, 2008, 12:28 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maрт 19th, 2005, 6:31 pm
Мислења: 190
Локација: Sector 3
Mene mi se svigja onoj na Ghostface ili Zeko kako sto ga vikas...Njegovo e bolje od nekolko pricine...
1.Ne se frlja
2.Ne se ponovuje
3.Sklopue podobro logicku celinu

E sga Shatke ovakoj...
Znaci citam pisues tamo nesto citiram "ke gi sredu svi u ku toj mi e misija"
ne e poenta u rap druga4e da se srediv svite...Poenta e da se pokazes na delo najbolji,a toj delo ne e kur4enje,nego pokazi si ga zivot u textovi...Toj e rap...Opisi se sebe,ne pisuj zatoj kako si najbolji i edno i drugo...Ima u Kumanovo mnogo bolje veruj...Ne te ni znam,ni sam cuja za tebe...A seti se koi ga kreirava rap u Kumanovo,seti se pred 5-6 godine koi lupasva po celi veceri fs u park...Seti se na svite momenti kd rap ne e bila muzika nego zivot...Ili mozda nemozes da se setis,mozda tga ti ne si bija raper???

Ima i postari i nauci se da gi postues...Ima nekoj sto e pred tebe napravija u Kumanovo za rap mnogo povise nego ti u tvoj po4etak...Seti se na Rap Apostoli u Kumanovo seti se na Raptori,seti se na Nikicu,i normalno seti se i na mene...

AJ SGA POZZ...

_________________
Nesto za mene?Nemam poim neka kazat drugi.
www.myspace.com/mcarsa
www.ku-rap.com


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Hm..
ТемаИспратено: Јули 22nd, 2008, 12:54 am 
Отсутен

Регистриран: Јули 20th, 2008, 2:18 am
Мислења: 70
Dobro be 4ovek fala bogu deka ne sam najbolji,ovoj e shala cista zaebancija svacav tija koi su ss mene non-stop.Znam shto e fs ama mi pocnasmo od onakoj ..dosadu na msn t.e kur4esmo se na msn i vikamo aj fs.znaci sve e toj pocna od shalu i tekna ni aj ke stavimo na www.rap.com.mk posto nema ni edn kumanovski fs.a ovoj e gomno cista zaebancija..aj pozz

_________________
I'll rather die like a man,than live like a coward


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Јули 22nd, 2008, 1:04 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maрт 19th, 2005, 6:31 pm
Мислења: 190
Локација: Sector 3
Ако е такој ондак гу бива работа...У реду е да се ојачуе такој...Мислеше дека овој е све озбиљно зашто е малко прехрабра изјава...Иначе има на кумановски фс од 2005 што сам удараја на форум е :D :D :D Тамо претпослеѓна страна или послеѓна...Ај позз и продужите даље...

_________________
Nesto za mene?Nemam poim neka kazat drugi.
www.myspace.com/mcarsa
www.ku-rap.com


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: he
ТемаИспратено: Јули 22nd, 2008, 1:11 am 
Отсутен

Регистриран: Јули 20th, 2008, 2:18 am
Мислења: 70
Не све е ок. сакам такој критике..ипак од постари се учи:D...tnx pozz;)

_________________
I'll rather die like a man,than live like a coward


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Јули 22nd, 2008, 2:04 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maрт 19th, 2005, 6:31 pm
Мислења: 190
Локација: Sector 3
I ja sam ucija od postari,svi treba da ucimo od postari...AJ pozz i samo napred...

_________________
Nesto za mene?Nemam poim neka kazat drugi.
www.myspace.com/mcarsa
www.ku-rap.com


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Јули 22nd, 2008, 5:08 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Февруари 8th, 2008, 6:49 pm
Мислења: 87
Локација: Kumanovo
Kumanovci su najdobri u sve
kumanovci u najjaki u sve
kumanovci su prvi u sve
Kude i da idev najdobri
U sve !!!

Kude i da idu, sto i da pravu
Kumanovo ja nema da ga zabravu !!!!!


hahahah. pozz !

_________________
MAK RAP-------Kumanovo----------

http://www.myspace.com/sectore3

www.myspace.com/kkbeatproduction


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Јули 22nd, 2008, 5:10 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Февруари 8th, 2008, 6:49 pm
Мислења: 87
Локација: Kumanovo
Mala korekcija :) :) :) ! ! !


Kumanovci su najdobri u sve
kumanovci su najjaki u sve
kumanovci su prvi u sve
Kude i da idev najdobri
U sve !!!

Kude i da idu, sto i da pravu
Kumanovo ja nema da ga zabravu !!!!!

_________________
MAK RAP-------Kumanovo----------

http://www.myspace.com/sectore3

www.myspace.com/kkbeatproduction


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Јули 28th, 2008, 4:31 pm 
Отсутен

Регистриран: Јули 3rd, 2008, 1:25 am
Мислења: 1
GhostFace mislu deka e podobar...Na Shatku pochnuev rime da mu se povtarav

_________________
This is the real shit ! Game Over
LifeForm 4 Life !!!!! :)


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: cc
ТемаИспратено: Јули 29th, 2008, 2:04 am 
Отсутен

Регистриран: Јули 20th, 2008, 2:18 am
Мислења: 70
Ne seri..zeko e mozda bolji,tuj nema trt mrt..a kude gi ja ponavljam rime..?

_________________
I'll rather die like a man,than live like a coward


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ]  Оди на страна 1, 2  Следна

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 12 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2023 Македонски Рап