Сега е точно : Maрт 29th, 2024, 5:57 pm

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]




Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ]  Оди на страна 1, 2  Следна
Автор Порака
 Наслов на мислењето: Животната негативна улога...
ТемаИспратено: Јули 30th, 2008, 5:22 am 
Отсутен

Регистриран: Јули 20th, 2008, 2:18 am
Мислења: 70
ок вака..

Sakav samo da vi raskazam za maliot marko,detstvoto mu beshe uzasno nemashe majka i tatko..
sednav ednash do nego drzeshe me4ence vo racete,rekov:-Daj da go vidam..mi rece -Te molam Mani se..
MU rekov "kako sakash" i vednash si stanav,AJ pa shtom se folira tolku..i4 ne mu se zamaram..
sekoe utro odev vo prodavnica i go gledav nego,so meceto vo racete i vo majceto bledo..
taman pridov do nego no izleze edna starica,go fati za raka i mu mavna silna shlakanica..
nishto..pojdov nakaj doma i razmisluvav se prashuvav,zosto e takov zivotot..zoshto ne kaznuva..
ne dobiv odgovor no,si vetuvav vo sebe,ke pravam muabet so nego ako treba i posleden da e..
sledniot den go nemashe no sednav na kamenot,vidiov ide navamu so modrinka na okoto..
rekov..marko shto ti e..sto ti e toa na liceto,reche "nishto nishto se udriv malku vo okoto"..
rekov"Cekaj kade ti se drugarite so kogo se druzis",ja navedna glavata i solza po obrazot pushti..
rece "nemam drugari,sam sum na ovoj svet,edinstveniot so kogo prezborev si ti..neka sum proklet"
"Ne pla4i Marko od sega sme drugari,ke izleguvame ovdeka zedno sme ne se grizi;)"
tivko proshepoti "Ne ne blagodaram za se,ti si vistinski drugar..4ao se gledame..

..Utredenta kako i sekogash pojdov vo prodavnica,gledam masa lugje sobrani,nasekade policija..
prijdov poblisku da vidam vo sto e rabotata,ja gledam istata starica kako vleguva vo kolata..
vlegov vo portata..go vidov na zemlja me4eto,rekov "Shto se sluchuva ovdeka,kade e deteto..?"
Komshijata mi re4e "Prokletata starica utrinava go ubi..go terashe da krade,go terashe da si odi...
rekov zoshto toj gospodi..beshe tolku nevin i dobar,zoshto e pretepan gospodi..kazi mi te molam..
Odednash slushnav debel glas prasha:"koj e Shatka ovdeka".."Jas sum 4i4ko"pushtiv cekor poleka..
Mi dade eden list i mi rece "Ova e za tebe" pocnav da citam vednash go najdov svoeto ime..pishuvashe:

"Aleksandar kazi mi
...DALI BI VREDELO DA PRODOLZAM DALI BI VREDELO DA SE BORAM,SAM SUM DOSHOL NA ZEMJAVA,SAM KE SI I OTIDAM..
TI BESHE EDINSTVENIOT KOJ NEKOGASH PRASHA ZA MENE,OVAA PISMO BRAT VERUVAJ MI,PISMOTO E NAPISHANO SAMO ZA TEBE..
NEZNAM DALI POSTAPIV POGRESHNO..ZIVOTOT E EDEN,SAMO TESKO E DA SE ZIVEE..KOGA SI VOLKU BEDEN..
KE BIDAM KRATOK SEGA BABATA STANA OD SPIENJE,ME CEKA NOV DEN..SE NADEVAM DEKA E POSLEDEN..
TE MOLAM 4UVAJ GO ME4ETO GO OSTAVAM KRAJ SKALITE,TOA E EDINSTVENOTO NESHTO STO MOITE GO OSTAVILE..
DA OVAA PROKLETA BABA ME NASHLA PRED PORTITE,ZAVITKANO VO TEKSAS JAKNA I 20 MARKI NA PELENITE,,
NEKA E PROKLET DENOT KOGA SUM DOSHOL NA SVETOT,SAMO MAKA I TAGA..TAKA MI POMINA VEKOT..
TE MOLAM ZEMI GO ME4ETO I STAVI GO KAJ TEBE,SEKJAVAJ SE NA OVIE ZBOROVI,SEKJAVAJ SE NA MENE..
NEKA BIDAM ZAKOPAN VO SELOTO KAJ TATO I MAMA,IM PROSTUVAM STO ME OSTAVIJA..SAKAV SAMO DA GI ZAPOZNAAM..
TOLKU OD MENE BRATE EVE SE VRATI BABATA,NEMOZAM POVEKJE.. I SE PREDAVAM NA SUDBINATA.. =TE SAKAM=.."

можеби е малку поинаков фристајлот :) ..но добар е..


_________________
I'll rather die like a man,than live like a coward


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Јули 30th, 2008, 8:38 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Декември 30th, 2007, 10:35 pm
Мислења: 732
Локација: Чаир
ejjjj da tibam kopilot,me rastazi a so ubo m ibese sabajleto,srekjno,ova treba da ide u temata traka(u ovoj slu4aj fs) sto ve nateral da pustite po nekoja solza,ebate ova e najbojle od site fristaljki sto tuka sum gi pro4ital,ova treba per da go snimas,ni podobruvanje ni nisto brat,temata e najzakon.....cccc zasto bas sea morav da go pro4itam.....tuuuuu

_________________
Неам потпис...


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Јули 30th, 2008, 8:39 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Декември 30th, 2007, 10:35 pm
Мислења: 732
Локација: Чаир
aleksandar blazevski Напиша:
ejjjj da tibam kopilot,me rastazi a so ubo m ibese sabajleto,srekjno,ova treba da ide u temata traka(u ovoj slu4aj fs) sto ve nateral da pustite po nekoja solza,ebate ova e najbojle od site fristaljki sto tuka sum gi pro4ital,ova treba per da go snimas,ni podobruvanje ni nisto brat,temata e najzakon.....cccc zasto bas sea morav da go pro4itam.....tuuuuu



bez navreda so ova,navika mi staan da vikam taka

_________________
Неам потпис...


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Јули 30th, 2008, 12:26 pm 
Отсутен
Модератор

Регистриран: Авдуст 13th, 2005, 12:32 pm
Мислења: 3275
Локација: Битола
Темата е добра , стварно жална тема , а фристајлот е слаб.

_________________
Поет ..


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Haha
ТемаИспратено: Јули 30th, 2008, 1:37 pm 
Отсутен

Регистриран: Јули 20th, 2008, 2:18 am
Мислења: 70
Neznam shto mi tekna da pishuvam ova:D..no fala za komentarot..pozz;)

_________________
I'll rather die like a man,than live like a coward


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Јули 30th, 2008, 1:57 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maрт 19th, 2005, 6:31 pm
Мислења: 190
Локација: Sector 3
Interesno...Ovoj e nesto unikatno u MakRap ne sam sretnaja ovakvo nesto...Po4it za toj,sustina e mnogo jaka,rime su mnogo slabi,a i ne se primetuev mnogo,povise e kako prikazna,ama ok e ...

POZZ

_________________
Nesto za mene?Nemam poim neka kazat drugi.
www.myspace.com/mcarsa
www.ku-rap.com


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Јули 30th, 2008, 4:54 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maрт 2nd, 2008, 3:20 pm
Мислења: 1012
Локација: Ljubljana, Slovenia
темава стварно ме трогна...сепак како шо рече драган римите се глупи но читајќи го ова човек заборава дека и треба да постои рима во текстов и се фокусира само на приказната..поздрав...


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Јули 30th, 2008, 4:54 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maрт 2nd, 2008, 3:20 pm
Мислења: 1012
Локација: Ljubljana, Slovenia
темава стварно ме трогна...сепак како шо рече драган римите се глупи но читајќи го ова човек заборава дека и треба да постои рима во текстов и се фокусира само на приказната..поздрав...


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Јули 31st, 2008, 2:31 am 
Отсутен

Регистриран: Февруари 10th, 2005, 7:56 pm
Мислења: 1959
RaP-RiVaL Напиша:
Темата е добра , стварно жална тема , а фристајлот е слаб.


Bash taka, prijatele.

Shutka story :))


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Јули 31st, 2008, 1:28 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 3rd, 2005, 4:48 pm
Мислења: 1567
Локација: "...I appear everywhere and nowhere at once..." - Veles
Dudo_Kozle Напиша:
RaP-RiVaL Напиша:
Темата е добра , стварно жална тема , а фристајлот е слаб.


Bash taka, prijatele.

Shutka story :))

kako prvo mislam deka nema teorija da e fs ovoa, ne znam so e rabotava, treba da bide vo Lyrics, a ne ovde
temata e Immortal Technique - You Never Know, bas vcera ja slusnav:)))
kako tekst na pesna e dobar, a kako fs...ne e fs, da se razbereme...
respect
peace!

_________________
"...to speak the truth it takes bravery,
and no man could stop my flow
because i know what i speak, and i speak what i know..."The RZA


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ]  Оди на страна 1, 2  Следна

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Majestic-12 [Bot] and 16 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
Copyright © 2004-2023 Македонски Рап