Сега е точно : Aприл 19th, 2024, 8:40 pm

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]




Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ] 
Автор Порака
 Наслов на мислењето: FAT-G vs. MC_ARSA
ТемаИспратено: Maрт 19th, 2005, 8:54 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jaнуари 16th, 2005, 1:31 pm
Мислења: 1356
<FAT-G> ajde be mc-ja/dur pocne fs/ke se razdeni/treba nekoj pickite mc od son da gi razbudi/ajde so
ne se pocne/dur ti teknat rimi/a da znajs deka moive ne se fini/skapo ke te cini/tvojot stil e
djaka/jas za tebe madafucka/ne mi treba rap plata/sega makite ke vi gi skratam/ajde be mc-ja/sakas
fs pocni ti odma/ne e fintata samo jadenje gomna/dali pickata mc ti e dusa srodna/torbata so rimi
kaj dobble-b ja lansirame protiv pickite mc/zosto nekoj koj e odamna na scenava ne se proglasuva za
mc/tuku vie odma rapepi/sakate niz grad da ste fraeri/i za hip hop teza/znaete deka vie ste bez
veza/sega 14-godisno dete vi pisuva i ve zeza/ajde nesto vase da vidam/sobirate samo rasfrleni
liriki/i vie kako niv slabi/zosto picka mc kako tebe samo kur klati/dali sustinata ja svati/fat-g
nazad ke te vrati/ajde ajde pocni tropni nesto

<FAT-G> ti si vistinski mc/tropas samo gluposti/vistinski toa ne si ti/znaes sto si/samo edna picka
mc/ajde ako si vistinski/za fs/znes toa tvoeto e "vistinski" sloboden stil/ajde dokazi/deka toa
tvoeto e sloboden stil/ili grizas kako krokodil/

<Mc_ArsA> Yo ne trazam mnogu samo malku pocit,pogledni me vo oci pogledot neka ne se koci,tvoite mecti
se da bides raper,no si prosjak te fativ so FS vo kor sokak,Za prav MC ke se dokazam slusaj so ke ti
kazam,ne te lazam,so rimi te drogiram,lom te pravam te hackiram i zborovi odbiram koga napagam,ko
gospod od nebo pagam nad tvojata glava,imaj malku stil i stava bidi svoj ako prodolzis taka

FAT-G> bravo/be bratce ti si freestyler/od mene begas kako uplaseno zajce/ajde brat ti si na fs
jak/od mene imas "pocit" koga udiram ti se kocis/sega ti vino ke tocis/po ova ke molcis/imas svoj
stil ti si bil krokodil/abe debil/kade si se skril/ti si mc/picka mc/tvoeto novo ime/

<Mc_ArsA> So licno moj stil mavam so Fs se zanimavam rimi pravam ne mislev da bide napaden,no nemaj gajle tvojot eben stil ke bide nagraden,Dali si debel ili si slab nema veze,kur ke ti vleze za
bezveze,ke pukne rezil na tvoja smetka,eve ocenka za tvojot rap 5 fakultetska,tvojata ebena rima
detska,A da me znaat site no po dobro,ajde pobro kazi uste nesto ili molci vecno

<FAT-G> prodolzi sega/ili begaj/mi kaza deka si dekoncentriran/od mojte rimi/isfrustriran/sega te
masakriram/nikogo ne nerviram/po ova pickata mc vo rapot ke stagnira/pazi se se snima/ti si vo shady
film/"vistinski"si bil/brat pak ke ti kazam/grizaj kako krokodil/znaj deka ova e samo sloboden
stil/a ne tvoite gomna/adje sega begaj odma

<FAT-G> ajde be/begaj sega/skrij se pod kebe/ke ti kazam edno-koj te ebe-/zosto si picka mc so tovite
shady rimi/pravo bardovci/mojata rima detska,a/tvojata e bruka svetska/i se sto kazuvas/samo se
umalovazuvas/samo gluposti kazuvas/ajde "ti pobedi" i odma se raduvas/rimi pozajmuvas/

<Mc_ArsA> Sega prodolzuvame napred ti pravam bam bum,ke te vikam za kum,za rap skola ne mi drzi,tvoite
rimi so jajca gi przi,sledniot moment si tuka a posle ne kazi nesto dobro lamerce bre,pred dve
minuti mi se molese da ne te diram,vidi sto ti pisuvam ic ne se sekiram

<FAT-G> koj koga dira/mojata rima ne te ostava na mira/ajde sega na fs ke mi se reklamiras/deka si
najdobar/imas svoj stil/veke od tao preku kur/ke ti kazam samo edno/OVA E SAKO EDEN SLOBODEN STIL.nekoj pickite mc od son da gi razbudi/ajde sobeFAT-G> ti si vistinski mc/tropas samo gluposti/vistinski toa ne si ti/znaes sto si/samo edna picka
mc/ajde ako si vistinski/za fs/znes toa tvoeto e "vistinski" sloboden stil/ajde dokazi/deka toa
tvoeto e sloboden stil/ili grizas kako krokodil/no bratu ova e samo eden sloboden stil

<Mc_ArsA> Yo ne trazam mnogu samo malku pocit,pogledni me vo oci pogledot neka ne se koci,tvoite mecti
se da bides raper,no si prosjak te fativ so FS vo kor sokak,Za prav MC ke se dokazam slusaj so ke ti
kazam,ne te lazam,so rimi te drogiram,lom te pravam te hackiram i zborovi odbiram koga napagam,ko
gospod od nebo pagam nad tvojata glava,imaj malku stil i stava bidi svoj ako prodolzis taka pusi go
kurov moj

<Mc_ArsA> So licno moj stil mavam so Fs se zanimavam rimi pravam ne mislev da bide napaden,no nemaj
gajle tvojot eben stil ke bide nagraden,Dali si debel ili si slab nema veze,kur ke ti vleze za
bezveze,ke pukne rezil na tvoja smetka,eve ocenka za tvojot rap 5 fakultetska,tvojata ebena rima
detska,A da me znaat site no po dobro,ajde pobro kazi uste nesto ili molci vecno

<Mc_ArsA> da da sledniot zbor od tebe ke bide baba sakas domce no ti e strav , neznam zosto se
zamisluvas raper prav,koga jas te ebav na sred plostad,dete uste si mlad ima da ucis dojdi kaj mene
so Fs da se obucis,da napravis teska rima,cekaj nekoj mi cima ops jas si odam ako sakas ajde na cas
kaj mene ke te vodam

<FAT-G> koj koga dira/mojata rima ne te ostava na mira/ajde sega na fs ke mi se reklamiras/deka si
najdobar/imas svoj stil/veke od tao preku kur/ke ti kazam samo "bravo"

Mc_ArsA> DA sega si odam cao na site pozdrav i pocit ova bese samo sloboden stiledno/OVA E SAKO EDEN SLOBODEN STIL/ krokodil/znaj ova e samo sloboden stil
Mc_ArsA has quit IRC (Quit)


_________________
Ova e Funky ( Dj Pozitiv Remix ) 2008 Video

http://www.youtube.com/watch?v=dRBEh73jNjE


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maрт 22nd, 2005, 1:13 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jaнуари 16th, 2005, 1:31 pm
Мислења: 1356
MISLENJA???????????????????????
AKO GI IMATE

_________________
Ova e Funky ( Dj Pozitiv Remix ) 2008 Video

http://www.youtube.com/watch?v=dRBEh73jNjE


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Aприл 8th, 2005, 11:32 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 8th, 2005, 10:20 pm
Мислења: 41
ej MC_ARSA ne si bil los :)
Pozdrav i ce se slusneme kazi koga jas i ti FS

_________________
If you don`t know me,don`t judge me!!!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maј 25th, 2005, 7:59 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maрт 30th, 2005, 8:20 pm
Мислења: 596
Локација: Bitola metropola(Arnautmala)
dobar fs so da recam :lol: :lol:
pozdrav do PP_CREW!!!


PRUZIMU RESPECT NA ONOJ KOJ NAVISTINA ZASLUZUVA!!!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maј 25th, 2005, 8:15 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maј 26th, 2004, 6:08 pm
Мислења: 266
Цитат:
ej MC_ARSA ne si bil los

ma super e bre;) samo napred MC_Arsa

_________________
RAPTOR


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maј 25th, 2005, 9:35 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Maј 25th, 2004, 10:28 pm
Мислења: 1048
Локација: Silitus - The Power od Divinity
ne uspeav da go pocitam mnogu mi e dolgo :P : ))) kako i da e.. samo napred: )

_________________
Nokniot Cuvar na Denovnata Psiha - samo Edna Bolno Izduvana Psihoptska Rastroena Licnost


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jуни 7th, 2005, 12:34 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maрт 14th, 2005, 6:37 pm
Мислења: 11
Локација: MgLiNsKi MoSt
epa MC_ArsA e dobar
samo go udrila nekoja tacka
i sega nema izleguvacka od raptor

______________
MoMeNt
RaP_RuLeZ


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jуни 12th, 2005, 9:20 pm 
Отсутен

Регистриран: Jуни 10th, 2005, 7:25 pm
Мислења: 10
bravo Mc_ArsA go seres vo lice


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Јули 31st, 2005, 7:05 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Јули 14th, 2005, 1:19 pm
Мислења: 1493
Локација: Bitola (Arnaut Maala)
Sto mu znaci ona na pocetokot na Fat-G tvojot stil e djaka

Pozdrav 8)


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ] 

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 8 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2023 Македонски Рап