Сега е точно : Maрт 24th, 2019, 1:01 am

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2, 3, 4, 5  Следна
Автор Порака
 Наслов на мислењето: Re: 50CENT vo Skopje
ТемаИспратено: Jaнуари 17th, 2010, 12:01 am 
Отсутен

Регистриран: Февруари 24th, 2009, 6:33 pm
Мислења: 57
Локација: f kafana
druze vojnik ako 50cent ne napravi rap koncert koj ke napravi ili mozda ti ? :mrgreen:


_________________
epa vaka :
na ti go prvo sredniov prst
pa posle zemija cela raka


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: 50CENT vo Skopje
ТемаИспратено: Jaнуари 20th, 2010, 11:33 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Септември 19th, 2006, 12:12 am
Мислења: 1003
Локација: Skopje Grada
нема да подлегнам на ефтини потези за почињање на кавга затоа само едно ќе кажам, ако стварно почитуваш вистински рап и вистинска хип хоп култура убаво би знаел дека такви ко Фифти се причина за пропаст и тотално комерцијализирање на рапот во америка, денес фифти утре што? Lil Wayne?
И да доколку би имал буџет ко аволон што има би направил подобар рап концерт, би го донел KRS ONE и многу други подобри рапери на пример, чим аволон носи некој очекува масовна посетеност, веруј ми све ќе има на концертов а најмалце рапери...

_________________
Hardcore Rap Will Never Die

MC VOJNIK
http://www.myspace.com/mc_vojnik

DNS PRODUKCIJA
http://www.dnsproduction.com
http://www.myspace.com/dolinata

Macedonian Hip Hop Festival
http://www.hiphopfest.com.mk


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: 50CENT vo Skopje
ТемаИспратено: Jaнуари 20th, 2010, 6:23 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Maрт 26th, 2005, 4:17 pm
Мислења: 2628
Локација: ваму таму
VOJNIK Напиша:
нема да подлегнам на ефтини потези за почињање на кавга затоа само едно ќе кажам, ако стварно почитуваш вистински рап и вистинска хип хоп култура убаво би знаел дека такви ко Фифти се причина за пропаст и тотално комерцијализирање на рапот во америка, денес фифти утре што? Lil Wayne?
И да доколку би имал буџет ко аволон што има би направил подобар рап концерт, би го донел KRS ONE и многу други подобри рапери на пример, чим аволон носи некој очекува масовна посетеност, веруј ми све ќе има на концертов а најмалце рапери...


100 % се согласувам.

_________________
http://www.myspace.com/SpeciaListMK

„Или ќе чекориме заедно, или ќе умреме како робови“ АГО


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: 50CENT vo Skopje
ТемаИспратено: Jaнуари 23rd, 2010, 1:45 am 
Отсутен

Регистриран: Февруари 24th, 2009, 6:33 pm
Мислења: 57
Локација: f kafana
ne deka go slusam 5o pa ni ke odam na koncert ali sepak treba da se respektira i toa sto ke dojdi i ke nastapi coekot jbg ne mu se isplaka da go nosat krs za 300 lugo im se isplaka da go donesat nego za 9000-10000 luge
peace :mrgreen:

_________________
epa vaka :
na ti go prvo sredniov prst
pa posle zemija cela raka


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: 50CENT vo Skopje
ТемаИспратено: Jaнуари 23rd, 2010, 4:15 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Декември 30th, 2007, 10:35 pm
Мислења: 732
Локација: Чаир
antifa Напиша:
ne deka go slusam 5o pa ni ke odam na koncert ali sepak treba da se respektira i toa sto ke dojdi i ke nastapi coekot jbg ne mu se isplaka da go nosat krs za 300 lugo im se isplaka da go donesat nego za 9000-10000 luge
peace :mrgreen:А мислиш брат на КРС ќе идат само од Македонија?...Рачунај голем дел од балканот што поштуваат вистински рап ќе идат...

_________________
Неам потпис...


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: 50CENT vo Skopje
ТемаИспратено: Jaнуари 23rd, 2010, 4:33 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Септември 19th, 2006, 12:12 am
Мислења: 1003
Локација: Skopje Grada
крс ко пример го дадов, иначе за тие пари фифти што го носат, не крс, туку 10 други ко него ке може да се донесат фестивал огромен да се направи...

_________________
Hardcore Rap Will Never Die

MC VOJNIK
http://www.myspace.com/mc_vojnik

DNS PRODUKCIJA
http://www.dnsproduction.com
http://www.myspace.com/dolinata

Macedonian Hip Hop Festival
http://www.hiphopfest.com.mk


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: 50CENT vo Skopje
ТемаИспратено: Февруари 15th, 2010, 1:56 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 3rd, 2005, 4:48 pm
Мислења: 1567
Локација: "...I appear everywhere and nowhere at once..." - Veles
сакам да отидам и да го издисам пред народот :twisted:
и да го испукам 10-ти, и секако, последен пат :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
се ладам, само ќе го издисам :lol: ...и тоа на енглиш маме му ебем сељачко!!! 8)
поштуам муабет од војникот
почит
мир!

_________________
"...to speak the truth it takes bravery,
and no man could stop my flow
because i know what i speak, and i speak what i know..."The RZA


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: 50CENT vo Skopje
ТемаИспратено: Февруари 26th, 2010, 12:17 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Септември 1st, 2009, 6:53 pm
Мислења: 11
ja licno ke zeam edna karta i ke ja sitnam za 50% povise koj kur ke mi e 50 i negovite sranja..ubavo kazavte da im teknese da donesat nekoj dostoen artist sto vredi..a ne ovoj...ne deka go seram nesto covekot si se odlucil si postignal ama ako se dvizi nasava kultura u toj pravec se ebavme site..da go donesat krs,wu tang,nwa ili 10tina drugi bi odel pa makar kolku i da kosta karta.So ovoj izvadete si nekoj dinar od nego i opustete se posle so vince i kvaliteten rap.pocit


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: 50CENT vo Skopje
ТемаИспратено: Февруари 26th, 2010, 11:14 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 3rd, 2005, 4:48 pm
Мислења: 1567
Локација: "...I appear everywhere and nowhere at once..." - Veles
nwa :idea:

_________________
"...to speak the truth it takes bravery,
and no man could stop my flow
because i know what i speak, and i speak what i know..."The RZA


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: 50CENT vo Skopje
ТемаИспратено: Февруари 26th, 2010, 12:10 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Септември 1st, 2009, 6:53 pm
Мислења: 11
druze onaka nabrzina napisav.. :)


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2, 3, 4, 5  Следна

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови и 1 гостин


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2009 Македонски Рап