Сега е точно : Јули 20th, 2024, 2:04 pm

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


 
 Форум   Теми   Мислења   Последно мислење 

Инфо

 
Нема нови теми Underground MakRap Webs

MK: Дискусии во врска со форумов и веб страната. EN: Discussions about this forum and the website.

14

167

Ноември 15th, 2016, 7:35 am

MC^TraXx Види го последното мислење

Underground Rap Forums

 
Нема нови теми Македонски Рап - Macedonian Rap

MK: Тука можете да пишувате се во врска со македонскиот рап.. EN: Here you may talk about the Macedonian Rap.

270

13242

Jуни 5th, 2013, 7:00 pm

Андријана Види го последното мислење

Нема нови теми Интернационален Рап - International Rap

MK: Американски, Француски, Романски, Бугарски, Српски, Германски и секаков што не спаѓа во Македонскиот. EN: American, French, Romanian, Bulgarian, Serbian, German and all kind of rap which is not Macedonian.

324

3607

Авдуст 2nd, 2014, 1:05 pm

al100 Види го последното мислење

Нема нови теми Слободен Стил - Freestyle

MK: Freestyle битки превземени од irc канали. EN: Freestyles from the macedonian rap channels.

241

3466

Октомври 31st, 2013, 2:34 pm

Matt619 Види го последното мислење

Нема нови теми Текстови - Lyrics

MK: Тука можете да ги пишувате текстовите од вашите песни. EN: Here you can write your lyrics from your songs.

696

9007

Maрт 11th, 2024, 3:44 am

Corleone Види го последното мислење

Нема нови теми Рап & Хип Хоп журки, настапи, концерти - Rap/HipHop parties!

MK: Објава на Рап & Хип Хоп журки, настапи или концерти во Македонија и надвор од МКД. EN: Rap and HipHop parties, or concerts in Macedonia or in other countries.

327

5973

Октомври 7th, 2013, 2:24 pm

Ali22 Види го последното мислење

Нема нови теми Превземања - Downloads

MK: Downloads - Песни, инструментали, програми за музика, линкови, спотови... EN: Songs, instrumentals, programs for making music, links, videos..

734

6538

Maј 13th, 2013, 11:05 pm

Scoop Види го последното мислење

HipHop култура - HipHop Culture

 
Нема нови теми HipHop култура - HipHop Culture

HipHop култура, MCing, DJ's, Breakdancing...

55

1283

Авдуст 16th, 2012, 8:51 pm

никмарк Види го последното мислење

Нема нови теми Графити - Grafitti

MK: Тука можете да внесувате наши и графити од целиот свет.. EN: Here you can put grafitties from the whole world!

65

1541

Јули 22nd, 2012, 4:39 pm

Outlaw-Out Види го последното мислење

Нема нови теми Продукција - Production

Прашања, дискусии, и се во врска со продукција.

12

771

Авдуст 16th, 2012, 2:52 pm

Boban Tasic91 Види го последното мислење

Нема нови теми DJ-ing

16

72

Maрт 20th, 2012, 3:06 pm

Leg1jata Види го последното мислење

Разно

 
Нема нови теми Слики - Pictures

MK: Слики од членови на форум, рап журки, рап групи... EN: Pictures from the forum members, rap parties, rap artists, clans...

47

1169

Септември 1st, 2010, 3:30 pm

aleksandar.vukacmc Види го последното мислење

Нема нови теми Разно - Variously

MK: Тука може да пишувате се што не спаѓа во горенадевените теми. EN: Here you may talk about everything/anything! :P

286

7041

Декември 28th, 2012, 3:01 am

fubu123 Види го последното мислење

Нема нови теми Забава - Fun

MK: Хумор, вицови, SMS, quotes, logs и секакво срање што е интересно да се чита или гледа.. EN: Jokes, SMS, quotes, logs or everything interesting to read or watch..

114

2134

Февруари 20th, 2016, 9:53 am

RGBSK Види го последното мислење

Видео

 
Нема нови теми Македонски Спотови

Би било добро да ги имаме сите македонски рап спотови на едно место.

190

1139

Авдуст 23rd, 2012, 11:47 am

kivanmk Види го последното мислење

Нема нови теми Интернационални Спотови

Да се разбереме, се работи исклучуво за РАП интернационални спотови :)

327

841

Jaнуари 29th, 2015, 6:53 am

jack9091 Види го последното мислење

Нема нови теми Живо / Настап / Концерт

Тука ставајте клипови од концерти, настапи, па ако некој има и FS снимено

67

282

Октомври 16th, 2012, 7:01 am

kristinjenson123 Види го последното мислење

Нема нови теми Останато

Е овој дел е за се, немора да е рап, најдобро би било тука да праќате смешни клипови :)

99

460

Maј 6th, 2011, 12:28 am

Nepoznat Identitet Види го последното мислење

Battle field

 
Нема нови теми Battle!

NO RULES, ПРАВИЛА НЕМА!!

34

1487

Авдуст 24th, 2013, 9:04 pm

PrettyFlacko Види го последното мислење

Администрација - Administration

 
Нема нови теми Прашања до Модератори

Прашања до Модератори или Администратори, молби, пофалби и сл.

1

434

Jуни 21st, 2011, 11:44 am

EliMiNiMi Види го последното мислење

Канта

 
Форумот е заклучен Battle! (old)

52

1660

Maрт 3rd, 2007, 6:56 pm

MackO Види го последното мислење

Бриши ги сите cookies | Екипа

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Кој е Присутен Вкупно има 49 Присутни членови :: 1 регистрирани, 0 hidden and 48 Гости (Податоците се базирани според активноста на членовите во последните 5 минути)
Најмногу Присутни членови во исто време се: 593 на: Aприл 29th, 2024, 2:24 pm

Регистрирани Членови: Majestic-12 [Bot]
Легенда :: Администратори, Глобални модератори

Статистика

Статистика

Вкупно мислења 68153 | Вкупно теми 6932 | Вкупно членови 2596 | Најновиот регистриран член е KneleMC


Најави се

Членско име:   Лозинка:   Автоматска најава на секоја посета  

Нови теми Нови теми    Нема нови теми Нема нови теми    Нема нови мислења [ Заклчена ] Форумот е заклучен
Copyright © 2004-2023 Македонски Рап