Сега е точно : Септември 22nd, 2023, 7:17 pm

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


 
 Форум   Теми   Мислења   Последно мислење 
Нема нови теми Македонски Рап - Macedonian Rap

MK: Тука можете да пишувате се во врска со македонскиот рап.. EN: Here you may talk about the Macedonian Rap.

Модератори: Admins, Mods

270

13242

Jуни 5th, 2013, 7:00 pm

Андријана Види го последното  мислење

Нема нови теми Интернационален Рап - International Rap

MK: Американски, Француски, Романски, Бугарски, Српски, Германски и секаков што не спаѓа во Македонскиот. EN: American, French, Romanian, Bulgarian, Serbian, German and all kind of rap which is not Macedonian.

Модератори: Admins, Mods

324

3607

Авдуст 2nd, 2014, 1:05 pm

al100 Види го последното  мислење

Нема нови теми Слободен Стил - Freestyle

MK: Freestyle битки превземени од irc канали. EN: Freestyles from the macedonian rap channels.

Модератори: Doktor_, KikoMC, Admins

241

3466

Октомври 31st, 2013, 2:34 pm

Matt619 Види го последното  мислење

Нема нови теми Текстови - Lyrics

MK: Тука можете да ги пишувате текстовите од вашите песни. EN: Here you can write your lyrics from your songs.

Модератори: Doktor_, AGATO, RaP-RiVaL, Admins

694

9005

Јули 23rd, 2017, 10:29 pm

DakoKU Види го последното  мислење

Нема нови теми Рап & Хип Хоп журки, настапи, концерти - Rap/HipHop parties!

MK: Објава на Рап & Хип Хоп журки, настапи или концерти во Македонија и надвор од МКД. EN: Rap and HipHop parties, or concerts in Macedonia or in other countries.

Модератори: AGATO, VOJNIK, Admins

327

5973

Октомври 7th, 2013, 2:24 pm

Ali22 Види го последното  мислење

Нема нови теми Превземања - Downloads

MK: Downloads - Песни, инструментали, програми за музика, линкови, спотови... EN: Songs, instrumentals, programs for making music, links, videos..

Модератори: triology, _SpeciaList_, Admins

734

6538

Maј 13th, 2013, 11:05 pm

Scoop Види го последното  мислењеЧасовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови и 1 гостин


Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2009 Македонски Рап