Сега е точно : Јули 23rd, 2021, 8:00 pm

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема  [ 325 теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 17  Следна
 Теми   Автор   Одговори   Видено   Последно мислење 
Соопштенија
Нема нови теми Став: Зашто хип хопот умира?

Snajk1

4

101388

Ноември 11th, 2012, 3:14 am

Anita Види го последното мислење

Нема нови теми Хип Хоп Настан Велес 16.10.2009

[ Оди на странаОди на страна: 1, 2, 3 ]

c-sativa

20

22308

Октомври 20th, 2009, 4:15 pm

CrashoOoT Види го последното мислење

Нема нови теми Гласање Sto sakate da vidie na rap zabava?

[ Оди на странаОди на страна: 1, 2, 3, 4 ]

VOJNIK

31

34614

Октомври 27th, 2010, 8:21 pm

_SpeciaList_ Види го последното мислење

Теми
Нема нови теми [14.08.2009] Олимписки - Битола, рап журка

RaP-RiVaL

0

2278

Авдуст 8th, 2009, 5:20 pm

RaP-RiVaL Види го последното мислење

Нема нови теми Hip Hop Fest ( Gradiste 18.Juli )

mamli

9

5784

Јули 21st, 2009, 9:01 pm

hotsauce Види го последното мислење

Нема нови теми Марчело live у Скопје! 30.06.09

[ Оди на странаОди на страна: 1, 2, 3 ]

HC girl=]

20

11848

Јули 4th, 2009, 11:26 am

IGOR Види го последното мислење

Нема нови теми DNS Vo F-People presents: Zad Agolot

[ Оди на странаОди на страна: 1, 2 ]

L. Ace

13

9084

Јули 3rd, 2009, 8:15 pm

MC Види го последното мислење

Нема нови теми Петок 03.07.2009 - Rock Caffe - Тетово

nyx

0

2213

Јули 1st, 2009, 3:34 pm

nyx Види го последното мислење

Нема нови теми [01.07.2009] Рап, Техно и Реге Журка - Олимписки базен

RaP-RiVaL

4

3852

Jуни 25th, 2009, 2:27 am

RaP-RiVaL Види го последното мислење

Нема нови теми Промоција на албумот од Таз во Клуб Хавана (11.Јуни)

[ Оди на странаОди на страна: 1, 2 ]

_SpeciaList_

11

7622

Jуни 24th, 2009, 1:52 pm

RaP-RiVaL Види го последното мислење

Нема нови теми Во чест и сеќавање

[ Оди на странаОди на страна: 1, 2 ]

RikeN

11

7668

Jуни 20th, 2009, 1:16 pm

ile Види го последното мислење

Нема нови теми STAY CONNECTED FESTIVAL Vol.2 @Скопско лизгалиште-20.06.2009

Wonderland

3

3481

Jуни 13th, 2009, 10:58 am

girlll Види го последното мислење

Нема нови теми REDMAN + METHOD MAN 09.06 Sofija

[ Оди на странаОди на страна: 1, 2 ]

mamli

10

7252

Jуни 13th, 2009, 2:16 am

c-sativa Види го последното мислење

Нема нови теми Nastap Nov Poredok CLUB CASTRO 10 juni

himen

0

2237

Jуни 4th, 2009, 8:08 am

himen Види го последното мислење

Нема нови теми TIM DOG - Hip Hop Will Never Die TOUR

_SpeciaList_

6

4623

Jуни 2nd, 2009, 2:07 am

THE_LADY_D Види го последното мислење

Нема нови теми 5 juni Castro nastap na mladite rap sili

Dado

3

3375

Jуни 1st, 2009, 10:38 am

Dado Види го последното мислење

Нема нови теми Настап на ТОКСИКОЛОГИЈА @ 30.05.2009

MC

7

5660

Maј 30th, 2009, 1:47 am

pirat^^ Види го последното мислење

Нема нови теми Dj Goce,Wiklyh Sky + Buddha Monk @ HardRock

mamli

7

4957

Maј 28th, 2009, 9:23 am

dzole Види го последното мислење

Нема нови теми Juice 16 Maj - Skopje - club Milenium

[ Оди на странаОди на страна: 1, 2 ]

mc_ado

12

7908

Maј 18th, 2009, 10:25 pm

mc_ado Види го последното мислење

Нема нови теми SKY WIKLUH [BAD COPY] & Dj Rahmane 29.04.90 @ club CASTR

hotsauce

7

5161

Maј 17th, 2009, 4:15 am

mc_ado Види го последното мислење

Нема нови теми THC bday party 09.05.2009

[ Оди на странаОди на страна: 1, 2 ]

DemiGodz

15

9186

Maј 10th, 2009, 10:13 pm

_SpeciaList_ Види го последното мислење

Нема нови теми 08.05 ХАВАНА С.В.П. Промоција на спотот "Не Глуми Улица

L. Ace

7

5192

Maј 9th, 2009, 6:08 pm

mc_ado Види го последното мислење

Нема нови теми 22.05, Petok KLUB CASTRO: SINDI, HIPO&SKIP i LESEN UDAR

Vlatche

5

4450

Maј 5th, 2009, 5:09 am

_SpeciaList_ Види го последното мислење

Покажи постари теми:  Сортирај по  
Испрати нова тема  [ 325 теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 17  Следна

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 3 гости


Нови теми Нови теми    Нема нови теми Нема нови теми    Соопштение Важна тема
Нови мислења [ Популрна ] Нови мислења [ Популрна ]    Нема нови мислења [ Популарна ] Нема нови мислења [ Популарна ]    Важно Заклучена
Нови мислења [ Заклучена ] Нови мислења [ Заклучена ]    Нема нови мислења [ Заклчена ] Нема нови мислења [ Заклчена ]    Преместена тема Преместена тема
Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
Copyright © 2004-2009 Македонски Рап