Сега е точно : Декември 7th, 2023, 6:34 pm

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ]  Оди на страна 1, 2  Следна
Автор Порака
 Наслов на мислењето: ВО ВРСКА ЗА НАСЛОВНАТА СТРАНА!
ТемаИспратено: Декември 5th, 2006, 5:34 am 
Отсутен
Администратор
Членски аватор

Регистриран: Maј 25th, 2004, 9:50 pm
Мислења: 738
Локација: Jurassic Park
Колку само да ве информирам за насловната страна, сите членови на www.rap.com.mk имаат опција [ Додај новост ] и можат да објават вести во врска со македонски рап, настапи, дали за журки дали за промоции на нови албуми, фестивали и др. Не чекајте се на готово да ви се каже од модератори и администратори, зошто сите членови ја создаваат оваа веб страна!
фала за разбирање!


_________________
RAPTOR


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 6th, 2006, 1:26 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Февруари 3rd, 2006, 3:45 pm
Мислења: 238
Локација: OHRID
Word up!
Bravo EMP, 100 % se slozhuvam so tebe.
A i plus slusham muabeti deka nie, moderatorite, i vie, administratorite pravime se po nash keif, pa eve prekrasna shansa da se pokazhat ostanatite chlenovi.
Pozdrav.
The G.

_________________
Слика
Nezapirlivata Ebola - "Bojno Pole"
H.C.G. - "Terorism"
----------------------
www.myspace.com/hcgod


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jaнуари 14th, 2007, 9:31 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Авдуст 20th, 2005, 2:29 am
Мислења: 161
Локација: one love bitola
a kaj se naoga taa opcija[dodaj novost]?
kako odi procedurata? :roll:

_________________
www.myspace.com/whfjuvedime
http://sivdom.co.nr/
www.myspace.com/sivdombitola


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jaнуари 15th, 2007, 6:29 pm 
Отсутен
Администратор
Членски аватор

Регистриран: Maј 25th, 2004, 9:50 pm
Мислења: 738
Локација: Jurassic Park
eve edna mala demonstracija .

kilkash na podvlecenoto plavo :D

Слика

posle ti se pojavuva opcijata

Слика

eve go editor na font bukvi sliki url i mnogu dr. nesta

Слика

aa da, i pop-up prozorecot treba da vi bide iskljucen. :)

Слика

i posle natamu mislam deka ke se snajdete. ako ima nekoi prasanja slobodno prasajte tuka.

pozdrav.

_________________
RAPTOR


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jaнуари 15th, 2007, 6:43 pm 
Отсутен
Администратор
Членски аватор

Регистриран: Maј 25th, 2004, 9:50 pm
Мислења: 738
Локација: Jurassic Park
a ako epten nekoj nemoze da se snajde vo toj editor pogore , uploadirajte go flyerot na nekoja strana primer: www.imageshack.us/ i pratete mi privatna poraka so link na mene ili Mitko ne e bitno ke bide objaveno .

_________________
RAPTOR


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jaнуари 15th, 2007, 9:54 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Авдуст 20th, 2005, 2:29 am
Мислења: 161
Локација: one love bitola
OK fala :D

_________________
www.myspace.com/whfjuvedime
http://sivdom.co.nr/
www.myspace.com/sivdombitola


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Септември 4th, 2008, 10:39 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Декември 30th, 2007, 10:35 pm
Мислења: 732
Локација: Чаир
eve gleam promeni nesho,super super,se podobrue forumov,i poishe posetuvan e :) :) :)


pozz and keep up the good work

_________________
Неам потпис...


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Февруари 5th, 2009, 10:17 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Авдуст 30th, 2007, 5:49 am
Мислења: 1196
А зашо не земете некој бит онака да стаите да рока коа ке се уклучи странава?

:)

_________________
I’m tired of people judging what’s real Hip Hop.


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Февруари 5th, 2009, 10:30 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Maрт 26th, 2005, 4:17 pm
Мислења: 2628
Локација: ваму таму
Delikventot Напиша:
А зашо не земете некој бит онака да стаите да рока коа ке се уклучи странава?

:)


Тоа е демоде :)

_________________
http://www.myspace.com/SpeciaListMK

„Или ќе чекориме заедно, или ќе умреме како робови“ АГО


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Февруари 10th, 2009, 3:17 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Авдуст 30th, 2007, 5:49 am
Мислења: 1196
_SpeciaList_ Напиша:
Delikventot Напиша:
А зашо не земете некој бит онака да стаите да рока коа ке се уклучи странава?

:)


Тоа е демоде :)


ХаХаХа.. Да Да, У Право Си. :D

_________________
I’m tired of people judging what’s real Hip Hop.


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ]  Оди на страна 1, 2  Следна

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 4 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2023 Македонски Рап