Сега е точно : Декември 7th, 2023, 7:48 pm

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ]  Оди на страна Предходна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следна

Каков рап слушате највеќе ?
Underground Рап 82%  82%  [ 146 ]
Комерцијален Рап 3%  3%  [ 5 ]
Од се по нешто 15%  15%  [ 26 ]
Вкупно гласови : 177
Автор Порака
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Јули 3rd, 2008, 2:44 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jуни 30th, 2008, 5:14 pm
Мислења: 15
Локација: chicago
GREEN OUT odsekad underground i hardcore!!!Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Јули 13th, 2008, 1:01 pm 
Отсутен

Регистриран: Jуни 24th, 2008, 12:04 am
Мислења: 7
Локација: Cair
abe so e ustvari komercijalata si raperi stanaa komercijala :twisted:


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Каков рап слушате највеќе?
ТемаИспратено: Септември 17th, 2008, 11:07 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Авдуст 24th, 2008, 9:43 pm
Мислења: 43
Локација: Природна =)
Emp Напиша:
Glasajte na anketa.
Абеее знае се кој рап е по саглам како со викат старите али мораме да бидеме реални дека се слуша и комерцијалнио..тоа е тоа

_________________
Moжеби се загина,можеби тоа време стварно мина,можеби стварно се ми висеше на конец од пајажина,но јас сум таа што сум,јас сум таа Мартина..


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Ноември 18th, 2008, 5:04 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Октомври 2nd, 2008, 9:53 pm
Мислења: 753
Локација: Кисела Вода, Скопје, Македонија
Гласав за underground али кој вика дека нема комерцијални песни шо се добри... Јас искрено повеќе слушам underground али тоа не значи дека ќе се раководам според тоа ако е андерграунд ќе го слушам... јас ќе го слушам тоа што ми се свиѓа...е сеа за другите нз...Врчак има некои песнопојки напраено али ја не го респектирам него (и таквите ко него) пошо заради него многу луѓе во Македонија имаат погрешна слика за хип-хопот и мислат дека Врчак, Тони Зен и компанија се рап...А ТОА НЕ ЧИНИ!!!
РЕСПЕКАТ

_________________
Hip-Hop nije fraza koja se pise. Hip-Hop je razlog radi koj ja disem. Rap is what we do. Hip-hop is how we live!!!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Каков рап слушате највеќе?
ТемаИспратено: Ноември 20th, 2008, 11:13 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 3rd, 2005, 4:48 pm
Мислења: 1567
Локација: "...I appear everywhere and nowhere at once..." - Veles
HipHopLady Напиша:
Абеее знае се кој рап е по саглам како со викат старите али мораме да бидеме реални дека се слуша и комерцијалнио..тоа е тоа

и старите ли знаат шо е саглам рап!? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
мала шала хип хоп дамо, да ја освежиме темата :)
респект за мислењето

_________________
"...to speak the truth it takes bravery,
and no man could stop my flow
because i know what i speak, and i speak what i know..."The RZA


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Ноември 21st, 2008, 7:16 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Авдуст 30th, 2007, 5:49 am
Мислења: 1196
Андерграунд Хардкор Рап.

И Гангста Рап. Поштовање 8) 8) 8)

_________________
I’m tired of people judging what’s real Hip Hop.


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Ноември 22nd, 2008, 2:38 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Септември 10th, 2008, 4:19 pm
Мислења: 523
Локација: Скопје
Само АНДЕРГРАУНД!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Ноември 29th, 2008, 12:12 am 
Отсутен

Регистриран: Ноември 6th, 2008, 1:38 am
Мислења: 7
Локација: vinica underground
АНДЕРГРАУНД....сум го прифатил зошто сум израснал у така по социјална средина...ценам се сто се прави,ама не поднесувам се,критикувам,ги следам артистите ..преслушувам дискографии....п.с слушајте постара музика ако сакате андерграунд...........да не бидам лосо сватен....има и сега ама вкусот му е различен


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Ноември 29th, 2008, 12:58 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Ноември 2nd, 2008, 2:15 pm
Мислења: 448
само андерграунд :) не дека сум ограничен ама тешко да се најде комерцијален артист да збори од душа :wink: иначе баба ми сеуште ми известува кога имало спот на Тони зен на ТВ :lol: си мисли тоа е рап :lol:

_________________
myspace.com/absolus


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Ноември 29th, 2008, 1:51 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Maрт 26th, 2005, 4:17 pm
Мислења: 2628
Локација: ваму таму
hardcore, east coast претежно.

_________________
http://www.myspace.com/SpeciaListMK

„Или ќе чекориме заедно, или ќе умреме како робови“ АГО


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ]  Оди на страна Предходна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следна

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 4 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2023 Македонски Рап