Сега е точно : Декември 7th, 2023, 7:22 pm

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ]  Оди на страна Предходна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Следна

Каков рап слушате највеќе ?
Underground Рап 82%  82%  [ 146 ]
Комерцијален Рап 3%  3%  [ 5 ]
Од се по нешто 15%  15%  [ 26 ]
Вкупно гласови : 177
Автор Порака
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Ноември 29th, 2008, 1:53 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Maрт 26th, 2005, 4:17 pm
Мислења: 2628
Локација: ваму таму
apsolud! Напиша:
само андерграунд :) не дека сум ограничен ама тешко да се најде комерцијален артист да збори од душа :wink: иначе баба ми сеуште ми известува кога имало спот на Тони зен на ТВ :lol: си мисли тоа е рап :lol:


еее што значи да си славен :)


_________________
http://www.myspace.com/SpeciaListMK

„Или ќе чекориме заедно, или ќе умреме како робови“ АГО


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Ноември 29th, 2008, 1:54 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Ноември 2nd, 2008, 2:15 pm
Мислења: 448
хахах :lol: :lol: да да

_________________
myspace.com/absolus


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jaнуари 13th, 2009, 7:53 pm 
Отсутен

Регистриран: Ноември 25th, 2008, 7:32 pm
Мислења: 20
[align=justify]Строго АНДЕРГРАУНД.... а за то схо е андерграунд а схо комерцијала во друга прилика ме мрзи да пишам... :P


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jaнуари 13th, 2009, 8:24 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Maрт 26th, 2005, 4:17 pm
Мислења: 2628
Локација: ваму таму
DiNe! Напиша:
[align=justify]Строго АНДЕРГРАУНД.... а за то схо е андерграунд а схо комерцијала во друга прилика ме мрзи да пишам... :P


Дине, ај прво научи се да пишуваш на кирилица! :)
И да те потсетам, темата е што слушаш. Ова или она? Можеш и да објасниш зошто, ако сакаш. Ништо повеќе.
Поздрав.

_________________
http://www.myspace.com/SpeciaListMK

„Или ќе чекориме заедно, или ќе умреме како робови“ АГО


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jaнуари 13th, 2009, 8:57 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jaнуари 8th, 2009, 6:03 pm
Мислења: 59
Локација: Berovo A.K.A. Bedrock
Строго подземно. Со исклучок на 2pac :D

_________________
Commit suicide and i'll bring ya back to life...


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jaнуари 14th, 2009, 2:49 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 3rd, 2005, 4:48 pm
Мислења: 1567
Локација: "...I appear everywhere and nowhere at once..." - Veles
Mya_Gravedigga Напиша:
Строго подземно. Со исклучок на 2pac :D
исклучок на 2рас - мислиш оти не е подземно или оти не го слушаш?

_________________
"...to speak the truth it takes bravery,
and no man could stop my flow
because i know what i speak, and i speak what i know..."The RZA


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jaнуари 14th, 2009, 3:04 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jaнуари 8th, 2009, 6:03 pm
Мислења: 59
Локација: Berovo A.K.A. Bedrock
c-sativa Напиша:
Mya_Gravedigga Напиша:
Строго подземно. Со исклучок на 2pac :D
исклучок на 2рас - мислиш оти не е подземно или оти не го слушаш?

:arrow: Не е подземно...

_________________
Commit suicide and i'll bring ya back to life...


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jaнуари 14th, 2009, 3:08 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 3rd, 2005, 4:48 pm
Мислења: 1567
Локација: "...I appear everywhere and nowhere at once..." - Veles
Mya_Gravedigga Напиша:
c-sativa Напиша:
Mya_Gravedigga Напиша:
Строго подземно. Со исклучок на 2pac :D
исклучок на 2рас - мислиш оти не е подземно или оти не го слушаш?

:arrow: Не е подземно...

зависи кое негово дело...

_________________
"...to speak the truth it takes bravery,
and no man could stop my flow
because i know what i speak, and i speak what i know..."The RZA


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jaнуари 14th, 2009, 3:21 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jaнуари 11th, 2009, 3:10 am
Мислења: 11
Локација: Berovo
Darkness Напиша:
АНДЕРГРАУНД....сум го прифатил зошто сум израснал у така по социјална средина...ценам се сто се прави,ама не поднесувам се,критикувам,ги следам артистите ..преслушувам дискографии....п.с слушајте постара музика ако сакате андерграунд...........да не бидам лосо сватен....има и сега ама вкусот му е различен
добар совет :!:


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Aприл 5th, 2009, 6:08 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jaнуари 29th, 2008, 2:23 pm
Мислења: 306
Гласав за Андерграунд али мислам дека треба во анкетата да има подобра поделба..
Пошо и андерграундот се дели на повеќе правци нели.
Јас конкретно слушам највише Олд Скулче али квалитетно.. У крв ми е. Порано слушав и Хорор Кор па и сега го слушам али не толку. И сакам по нешто Џез-Хоп али не налетувам често на артисти што прават таков вид на музика.

_________________
I take on the bravest one
And turn into that bitch ass nigga he was
Cuz, ain't no fakin and no playin
And every word that I say, is every word that I'm slayin


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ]  Оди на страна Предходна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Следна

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 4 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2023 Македонски Рап