Сега е точно : Јули 18th, 2024, 3:45 am

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Оваа тема е заклучека не може повеќе да давате мислења или да ја менувате  [ 1на тема ] 
Автор Порака
 Наслов на мислењето: ПРАВИЛА НА ФОРУМОТ
ТемаИспратено: Maрт 13th, 2005, 1:56 pm 
Отсутен
Администратор
Членски аватор

Регистриран: Февруари 5th, 1987, 7:54 pm
Мислења: 1467
Локација: Скопје

Ова е форум за да се дружиме, да бидеме заедно, и да има рап. Ова не е форум за лечење комплекси, пцуење, јадење гомна и карања. Форумов е место за дискусии, за разумни луѓе !!! Еве ги правилата:

1. Забрането пцуење, јадење гомна и курчење на форумов.

2. Секое мислење - post - што ќе содржи злонамерни работи ќе биде избришен.

3. Тој што пратил таков post доколку и понатаму јаде гомна и се кара на форумот ќе биде опоменат само еднаш, и доколку продолжи така ќе биде блокиран. Секој член што ќе биде блокиран, ќе биде додаден на листа во оваа тема.

4. Не отварајте теми без врска, како на пример: Еј макрап закон, еј сакам вино, еј женските се добри, или пак.. сте ја слушнале ли песната балбла.. Епа ако за секоја песна се отвори по 1 тема на што ќе личи тоа ?

5. Тие членови што ќе имаат 0 мислења ќе бидат избришани поради тоа што ќе се смета дека не се Активни и ќе бидат автоматски избришани.

6. Бришење на членови кои имаат барем 1 или повеќе мислења не е возможно.

7. Доколку пратите мислење, не е возможно да го промените, затоа бидете внимателни што праќате и размислете 2 пати пред да го пратите. (ново правило)

8. Запаметете добро: Ова е РАП форум.

Форумов ви го овозможувам за дискусии, ако сакате да има форум придржувајте се кон правилата.

И на крај.. НЕМА ОТСТАПКИ ! (освен за Battle категоријата каде што нема правила)

Форумов треба да се основа на:

----> RESPECT <----Правилата може да се изменат од страна на администраторот без никакво предходно обавестување


_________________
You get fucked up by the world you live in,
You get fucked up by the people you believe in.


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Оваа тема е заклучека не може повеќе да давате мислења или да ја менувате  [ 1на тема ] 

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови и 1 гостин


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2023 Македонски Рап