Сега е точно : Декември 7th, 2023, 6:37 pm

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ] 
Автор Порака
 Наслов на мислењето: Пишувај на кирилица
ТемаИспратено: Септември 8th, 2008, 2:44 pm 
Отсутен
Администратор
Членски аватор

Регистриран: Февруари 5th, 1987, 7:54 pm
Мислења: 1467
Локација: Скопје
[align=center]ПИШУВАЈ НА КИРИЛИЦА[/align]

Од 1 Ноември 2008 сите мислења кои ќе бидат пратени на форумот на Македонски јазик ќе мора да бидат напишани на кирилица. Така да имате доволно време да ги прилагодите вашите компјутери за да можете да пишувате на кирилица. Доколку не го почитувате ова, немојте да пишувате на форумот, вашите мислења ќе бидат избришани.


Доколку користите Windows XP и сакате да инсталирате кирилица кликнете ТУКА.


Доколку користите Mac OS и сакате да инсталирате кирилица кликнете ТУКА.


Доколку користите Windows (која било верзија) и Internet Explorer можете да ја користите кирилицата која е поставена на самата веб страна:

Слика


Доколку користите друг оперативен систем пратете го името и верзијата на оперативниот систем на оваа тема и ќе ви биде помогнато како да инсталирате кирилица.


_________________
You get fucked up by the world you live in,
You get fucked up by the people you believe in.


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Септември 11th, 2008, 2:51 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Септември 11th, 2007, 12:31 am
Мислења: 90
Локација: Vo Srceto Na Makedonja
Се за администраторите :D Поздрав

_________________
СликаWww.Myspace.com/MikiNastY


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Октомври 19th, 2008, 2:52 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Авдуст 30th, 2007, 5:49 am
Мислења: 1196
Почит за ова Митко.

_________________
I’m tired of people judging what’s real Hip Hop.


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Ноември 4th, 2008, 11:28 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maј 10th, 2005, 8:45 pm
Мислења: 237
Локација: Битола бабам Битола...
Колку што имам заприметено слабо се почитува правилото за пишување на кирилица... Па бришете постови бе Митко !

_________________
Слика


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Ноември 11th, 2008, 6:41 pm 
Отсутен
Модератор

Регистриран: Авдуст 13th, 2005, 12:32 pm
Мислења: 3275
Локација: Битола
Бришиме , се поштова сеа. :)

_________________
Поет ..


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Ноември 16th, 2008, 3:14 pm 
Отсутен

Регистриран: Aприл 6th, 2008, 1:18 pm
Мислења: 900
а така значи а,ју вит д полис? а? :)


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 2nd, 2008, 3:58 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Авдуст 6th, 2007, 2:59 pm
Мислења: 595
Локација: Ulicite vo gradot...
Поштуем правилово....само напред...

___________________________
www.myspace.com/demonotmk


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 20th, 2008, 4:36 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Септември 10th, 2008, 4:19 pm
Мислења: 523
Локација: Скопје
Браво за правилово!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Пишувај на кирилица
ТемаИспратено: Aприл 13th, 2010, 4:45 pm 
Отсутен

Регистриран: Aприл 12th, 2010, 10:06 pm
Мислења: 9
Се поштуе правилово


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Пишувај на кирилица
ТемаИспратено: Jуни 25th, 2011, 6:42 pm 
Отсутен

Регистриран: Jуни 25th, 2011, 5:52 pm
Мислења: 6
РЕСПЕКТ...


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ] 

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 4 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2023 Македонски Рап