Сега е точно : Jуни 24th, 2024, 5:27 pm

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Оваа тема е заклучека не може повеќе да давате мислења или да ја менувате  [ � теми ]  Оди на страна 1, 2, 3, 4  Следна

Дали ви се свиѓа новото лого ?
Да 92%  92%  [ 76 ]
Не 8%  8%  [ 7 ]
Вкупно гласови : 83
Автор Порака
 Наслов на мислењето: Ново лого !
ТемаИспратено: Февруари 5th, 2006, 1:22 am 
Отсутен
Администратор
Членски аватор

Регистриран: Февруари 5th, 1987, 7:54 pm
Мислења: 1467
Локација: Скопје
Логото го направив во Photoshop 7.0 ако некој го интересира. Ги содржи тие бои за да асоцира на Македонија. Како што гледате го има и македонското знаме. Мислам дека логото е уникатно. Чекам гласови и коментари. :)


_________________
You get fucked up by the world you live in,
You get fucked up by the people you believe in.


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Февруари 5th, 2006, 1:53 am 
Отсутен
Администратор
Членски аватор

Регистриран: Maј 25th, 2004, 9:50 pm
Мислења: 738
Локација: Jurassic Park
па ја ќе кажам дека логото е екстра, дефенитивно најдобро макрап лого до сега направено!

_________________
RAPTOR


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Февруари 5th, 2006, 11:53 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Maрт 26th, 2005, 4:17 pm
Мислења: 2628
Локација: ваму таму
LOGOTO E SUPER!

Mnogu dobra izmislena rabota....

"MAKRAP"-Grafiti vo prednina, so cigli ispolnet = oznacuvanje na Hip-Hop Kulturata
Levo: Dvata prsta koi go simboliziraat znakot za MIR (Peace). Kaj raperite e istotaka znak za po4it i respekt.
Pozadina: Senki na publika, Raperi na bina, zurkanje i prelif od boite na Makedonskoto zname.
Desno: Segashnoto MK zname


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Февруари 6th, 2006, 7:34 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jуни 14th, 2004, 1:06 am
Мислења: 90
Локација: Toronto
koj logo? ne go gledam.... :shock:

_________________
LIFE WITHOUT FRIENDSHIP IS LIKE THE SKY WITHOUT SUN.....
HC RAP ZASEKOGAS!!
VE SAKA VaNz


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Февруари 7th, 2006, 5:53 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Февруари 7th, 2006, 5:17 pm
Мислења: 473
Логото е петка, страната е петка, членовите се петка абе се е петка
а ја по грешка овоа го прати како тема, нема да замерите
ПОЗДРАВ И РЕСПЕКТ


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Февруари 7th, 2006, 11:22 pm 
Отсутен

Регистриран: Maј 5th, 2005, 2:34 pm
Мислења: 237
da da
logoto e super
alal da im e na administratorite na stranava


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Февруари 8th, 2006, 3:30 pm 
Логото е ЗаКОн!! Ајт Поздраф..


Кон врв
  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Февруари 11th, 2006, 2:58 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Авдуст 29th, 2005, 9:25 pm
Мислења: 39
Локација: Vamu Tamu
zakon ej

_________________
you better lay low


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Февруари 11th, 2006, 2:14 pm 
Отсутен
Администратор
Членски аватор

Регистриран: Февруари 5th, 1987, 7:54 pm
Мислења: 1467
Локација: Скопје
Фала Ви за гласовите и коментарите, и поздрав до вас.

Mit.

_________________
You get fucked up by the world you live in,
You get fucked up by the people you believe in.


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Февруари 13th, 2006, 9:20 pm 
Отсутен
Администратор
Членски аватор

Регистриран: Maј 26th, 2004, 2:52 pm
Мислења: 1745
Локација: Los Angeles, CALIFORNIA USA
mitko brat...mi treba malce pomos..mi treba java apleti za vertikalno pagacko meni za web.....ke pravam neso pa da vidam dali znam:) slicno meni kako na mobimak.com.mk.... ako imas te molam ke bidam mnogu sreken da mi prates nesto takvo na mail: [email protected]

pozdrav i POCIT!

_________________
http://www.freewebs.com/agato
http://myspace.com/agatodemon
[email protected]
Слика


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Оваа тема е заклучека не може повеќе да давате мислења или да ја менувате  [ � теми ]  Оди на страна 1, 2, 3, 4  Следна

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови и 1 гостин


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2023 Македонски Рап