Сега е точно : Декември 7th, 2023, 8:00 pm

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Оваа тема е заклучека не може повеќе да давате мислења или да ја менувате  [ � теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2, 3, 4

Дали ви се свиѓа новото лого ?
Да 92%  92%  [ 76 ]
Не 8%  8%  [ 7 ]
Вкупно гласови : 83
Автор Порака
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Ноември 14th, 2006, 10:35 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Ноември 13th, 2006, 10:40 pm
Мислења: 125
Локација: ULICITE VO BITOLA
Mislam deka novoto logo e pofaca


_________________
Хардкор како режано ЦД, од мене, со печат, зависни сте од звуков, ко од земјина тежа...


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Ново лого !
ТемаИспратено: Декември 16th, 2006, 7:41 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Декември 16th, 2006, 7:36 pm
Мислења: 2
Локација: Skopje
Mitko Напиша:
Логото го направив во Photoshop 7.0 ако некој го интересира. Ги содржи тие бои за да асоцира на Македонија. Како што гледате го има и македонското знаме. Мислам дека логото е уникатно. Чекам гласови и коментари. :)


Bravo be ma4e :P

_________________
Maja & Mitko .::4ever::.


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Февруари 4th, 2007, 2:54 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jaнуари 25th, 2007, 10:14 pm
Мислења: 2
Локација: Скопје
Што знае Митко. Јас боље ќе го напраев 8)

Поздрав. :wink:

_________________
Слика


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Февруари 4th, 2007, 4:13 am 
Отсутен
Администратор
Членски аватор

Регистриран: Maј 25th, 2004, 9:50 pm
Мислења: 738
Локација: Jurassic Park
pa mr.wicked dokolku sakas mozes da se nafatis da napravis nesto bolje vo isti dimenzii kako logoto gore i da go pratis na mitko pa nie da odlucime dali e bolje ili ne :D

_________________
RAPTOR


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Февруари 4th, 2007, 5:28 am 
Отсутен
Администратор
Членски аватор

Регистриран: Февруари 5th, 1987, 7:54 pm
Мислења: 1467
Локација: Скопје
Веќе не е ново.. ај ќе ја затворам темава. :) Иначе mr.wicket ќе видиш ти на fax :D

_________________
You get fucked up by the world you live in,
You get fucked up by the people you believe in.


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Оваа тема е заклучека не може повеќе да давате мислења или да ја менувате  [ � теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2, 3, 4

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 4 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2023 Македонски Рап