Сега е точно : Jуни 22nd, 2021, 12:53 am

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ 1на тема ] 
Автор Порака
 Наслов на мислењето: girlll (S1m0nS) - Ying Yang
ТемаИспратено: Септември 24th, 2011, 5:05 pm 
Отсутен

Регистриран: Септември 24th, 2011, 4:43 pm
Мислења: 1
Не дозволувај никој да е целиот твој живот,
зошто кога ќе го нема, ќе немаш ништо.
Ако ти е добро, нека биде - само напред,
но не заборавај сонцето некогаш ќе зајде.
Во секое добро се крие нешто темно,
запомни и љубовта не трае вечно.
Сакај го животот повеќе од луѓето во него,
нормално е за себе пред се да гледа секој.
Боли секое збогум како и секој солза,
секоја лажна насмевка и прикриена болка.
Не го давај срцето ако не сакаш да плачеш,
со тебе управува тој на кој ќе му го дадеш.
Запомни сам си роден, сам и ќе умреш,
сакаш да си среќен? Живеј ко да нема утре.
Не барај насмевка таа не значи ништо,
и онаа најболната навидум личи исто.
Сврти го листот, пред тебе има уште,
во овој свет и најмалиот чекор е успех.

Секоја вечер на улица до мугри,
така животот не учи да бидеме мудри.
Незнаеш каде те води патот, уживај денес,
сепак нема за се доволно време..

Се е добро, одкако ќе го осетиш злото,
тоа незначи дека повеќе не постои лошо.
Никогаш ништо не ни е доволно,
и да имаме се бараме подобро.
Секогаш можеш и пониско да паднеш,
како и да е - секогаш гледај напред.
Не е се така сурово само треба да сме спремни,
има парче светлина и срека и на улиците темни.
И кога ќе помислам за се за што некогаш се борев,
сепак на крај ќе кажам само - ГЛАВАТА ГОРЕ!!!


Ај нешо ново од мене.. Го заборавив пассот на прошлиот јузер така да.. Тоа е тоа. PeaceeeКон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ 1на тема ] 

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Google [Bot] and 2 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2009 Македонски Рап