Сега е точно : Jуни 22nd, 2021, 12:56 am

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ 1на тема ] 
Автор Порака
 Наслов на мислењето: Xa0c, Machor - Ромео и Јулија (текст + мп3-ка)
ТемаИспратено: Јули 25th, 2012, 5:08 pm 
Отсутен
Модератор

Регистриран: Авдуст 13th, 2005, 12:32 pm
Мислења: 3275
Локација: Битола
Нема луѓе на форум, ама ако ги има - провери го ова . Успат, ај пошто и лично знат, ова е дис за Б-клан, ако слушнал некој за нив.

Артисти: Ха0с, Мачор
Матрица: Никола Петровски (Црна БТ Хроника)
Продукција: Гимел Студио (Мими Марковски)

1.Ха0с
Ѕвезди квази, високо - ги дрмам ко сеизмика,
дочек на гробишта - "рапери" треба да пристигнат.
Auto-tune пејачи, запејте тажаленка,
љубовна, безнадежна - просто да те наежат.
Фан клуб - деца, трауми на уши - пасивно,
социјални грижи, тужба - звукот насилство.
Рап љубовен и дис - монотони, станав уморен,
ќе фати ритам cubase: забрзан и успорен.
Римата ви избега, звучност фали изгледа,
од целата изведба - рефрен добар дека испеан !
Место "Вицотека" пуштам youtube - ваши песни
смеа до главоболка, ама долу до тестис.
Кланот во рапот e Петар Пан во Недојдија,
после Фреди Кругер - страдате од инсомнија.
Тангира јазик ректум - во потрага по слава,
дисот за нив е двата - за да се курчат и фалат

Рефрен:
Ха0с, Мачор
Да, ова е крај, на квази хоп - бродолом,
на бродот ваш потоп и да е арка - е готово.
Потомци на Шекспир - "Јулија и Ромео",
љубовен рап - во пламен, гори ко меко "Родео".

Да, ова е крај, на квази хоп - бродолом,
на бродот ваш потоп и да е арка - е готово.
Сни, а во нив - дис, значи кошмар, еве јаве
венски зарез вертикален за кланот да е ладен.

2.Мачор
Високо само под канабис без ушен канал -- чист,
оставам распаднати Елитни Одреди wannabeez.
Трајно осакатив, по напади си ладен ко Осама Бин,
размисли два пати дали сакаш биф!?
Распален е мајкот ко свеќи на закоп,
измоли лајк - во избор каде хардкор музика е -- хип хоп
Во запис истоимен - обид залуден за пејач,
антоними сте на прејак, самите правите да ви се смеат!
Разгорени лисја бели, така наводно поет си,
компензација на пенис, рап љубовни песни.
Пулсари сте ѕвезди, светни -- угасни емси
би додал сестри -- префикс, кога би биле чесни.
Вожња даваме ко psycho, ти ко пајтон, пред - глуво стадо,
радо би носел iPod да се најдев сред плоштадот.
MC приглуп - актер си - плус, фали во градот циркуз
ако кланот бил крвав, со месеци му касни циклус.

Линк: http://www.youtube.com/watch?v=yu45j2ghPIY
download: soundcloud.com/xa0c

Со помин. :)


_________________
Поет ..


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ 1на тема ] 

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 3 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2009 Македонски Рап