Сега е точно : Jуни 22nd, 2021, 1:23 am

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ 1на тема ] 
Автор Порака
 Наслов на мислењето: Mislenje za tekstov?
ТемаИспратено: Октомври 23rd, 2012, 11:52 pm 
Отсутен

Регистриран: Јули 31st, 2010, 9:19 am
Мислења: 15
Локација: Скопје
Denot proagja popoleka, sonceto zad planinite
Mozham i JAS ko vas, no poenta e da se ima poraka vo rimite
Se prashuvam i prashuvam, istoto prashanje sekoj den
Zoshto lugjeto se nastroeni da bidat prichiniteli na problem?!

Osamen i ostaven, no dosta e, te molam progovori
Od ovoj svet dobiv se, samo ne dobiv odgovori
Me pravi besen kako tigar, no i tazhen kako starec
Pak istiot pravec, no i doma sum ko dalechen stranec

Ti nishto ne razbirash, ne znam dali kapirash?!
No koga ima laga, tamu ljubovta neumorno zapira
A omrazata e kako bolest, isto kako chuma
Pravichnite molchat, namesto da vivnat, da se bunat!


_________________
Откако ќе умрам, подобро да прашуваат зошто немам споменик, отколку да прашуваат зошто имам. - Маркус Поркиј Катон


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ 1на тема ] 

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 4 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2009 Македонски Рап