Сега е точно : Jуни 22nd, 2021, 12:04 am

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ] 
Автор Порака
 Наслов на мислењето: Се ќе биде во ред
ТемаИспратено: Maрт 25th, 2013, 1:31 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Авдуст 27th, 2012, 4:12 pm
Мислења: 11
Постојано сум нервозна, изгубена во конфузија
Ноќта ме држи силно во нејзината илузија
Премногу е долга
Месечината е единствената која ја знае целата моја болка
На темно небо ја остава секоја нејзина солза
Трепка и светка со скриена мистична полза
Тука си горе! Се осеќам сигурно кога секоја вечер
Кон небото фрлам поглед, се ќе биде во ред!
Сега се осеќам тажно
Пореметено и мрачно, се наоѓам на работ од плачот
Но утре е нов ден
Нова шанса за нов обид да го решам секој мој проблем, и мал и голем
Обожавам утро, ми дава ветувачко чувство
Дека ќе стекнам подобро животно искуство
Затоа сакам да седам мирно низ прозор да гледам
Изгрејсонце, единственото нешто што не сакам да го сменам
На оваа планета
Единственото нешто што постои, а целосно не ми смета
Прекрасна глетка
Е кога градот спие во 5 ипол наутро
Го посматрам јас будно и сфаќам би било сосема залудно
Да дозволам да поминуваат прекрасни глетки
Без мене, моменти среќни иако се премногу ретки
Некои непрашани прерано умираат
Тие ја немаат таа среќа да можат да бираат
Одведени против нивна воља, сликата е боља
Кога е црно бела а ти и додаваш боја
Затоа седам и чекам да дојде новата зора
Да ми даде сила да можам да продолжам да се борам
Мојата терапија е листот на кој творам
Не познавам поинаков начин на живот, така морам
Така само можам низ конфузија и нервоза
Да поминам низ ноќта и потребна ми е барем мала доза
На стихови и ко да паѓам под хипноза
Го чувствувам погледот на месечината на моја кожа
Тука си горе! Се осеќам сигурно кога секоја вечер
Кон небото фрлам поглед, се ќе биде во ред!


_________________
So let me simply add that it's my very good honor to meet you and you may call me "V".


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Се ќе биде во ред
ТемаИспратено: Aприл 11th, 2013, 10:38 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 3rd, 2005, 4:48 pm
Мислења: 1567
Локација: "...I appear everywhere and nowhere at once..." - Veles
Кратко...

_________________
"...to speak the truth it takes bravery,
and no man could stop my flow
because i know what i speak, and i speak what i know..."The RZA


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Се ќе биде во ред
ТемаИспратено: Aприл 27th, 2013, 7:01 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Авдуст 27th, 2012, 4:12 pm
Мислења: 11
Ќе следи втора.

Мислење за некој од другите текстови?

_________________
So let me simply add that it's my very good honor to meet you and you may call me "V".


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ] 

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 5 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2009 Македонски Рап