Сега е точно : Декември 1st, 2023, 8:13 am

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ] 
Автор Порака
 Наслов на мислењето: Предатор или плен
ТемаИспратено: Октомври 19th, 2012, 1:05 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Авдуст 27th, 2012, 4:12 pm
Мислења: 11
Како Феникс, се кренав од сопствениот пепел
Наместо покор избрав живот полн со борба и ребел
Но кога се бориш за себе, на општеството си терет
Само гласен бунтовник го прави проблеми и неред
Живеам како што сакам, продожи да сереш
Ме чека ебен кревет со повеќе од еден скелет
Па пардон, извини што се трудам упорно во се
Работите понекогаш губат контрола, кој кур после
Продолжуваш напред зошто само тоа се може
Со глава крената горе, иако животот лош е
Претставува меч во ринг, борба за подобро место
Не добиваш често шанса за да поминеш лесно
Имаш само еден живот без шанса за пробен тест
Имаш избор дали ќе се кренеш со почит и чест
Или ќе те снема како воздишка на стакло
Нема време да се биде пичка, животот е краток
Имаш црна чизма, камуфлажа униформа
Вистински воин истрениран да преживее во војна
Убивај или биди убиен, предатор или плен
Постојам денес, можеби нема уште еден ден

Мислење за текстот?


_________________
So let me simply add that it's my very good honor to meet you and you may call me "V".


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Предатор или плен
ТемаИспратено: Ноември 4th, 2012, 7:16 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Авдуст 27th, 2012, 4:12 pm
Мислења: 11
Втора строфа:

Го гледам градот во црно бело низ моите очи
Полни со соништа, но сонот денес е рамен на злочин
Ме гледаат со поглед блед, животот е горчлив
Кога во тебе никој не верува и не добиваш почит
Некогаш не знам дали вреди овој живот да се трпи
Борбата за подобро неописливо ме исцрпи
Во темнината на дно, поминувам низ цело зло
Ми треба одговор, ќе тргне ли на подобро?
Секогаш следи сонце после дождот, мојата гордост
Не ми дава да се откажам, ми нуди само можност
Да се борам против сите што сакале да ме видат
На дното, чисто од инат, сум успешна за да зинат
Љубомората носи вина, не ме интересира
Кој си, од каде си, животот секого го тренира
Денес си моќен на врвот, со пари и среќа, а утре
Си John Doe меѓу 7 милијарда луѓе
Сеуште ниту едно мислење...

_________________
So let me simply add that it's my very good honor to meet you and you may call me "V".


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Предатор или плен
ТемаИспратено: Ноември 3rd, 2014, 11:58 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Авдуст 27th, 2012, 4:12 pm
Мислења: 11
Промена во текст.

Како Феникс, се кренав од сопствениот пепел
Наместо покор избрав живот полн со борба и ребел
Но кога се бориш за себе, на општеството си терет
Само гласен бунтовник го прави проблеми и неред
Живеам како што сакам, продожи да сереш
Ме чека ебен кревет со повеќе од еден скелет
Пардон, извини што се трудам упорно во се
Работите понекогаш губат контрола, па што после
Продолжуваш напред зошто само тоа се може
Со глава крената горе и кога животот лош е
Претставува меч во ринг, борба за подобро место
Јас целам кон опстанок, други само кон бегство
Не ме плаши стравот, стравот е добар, ме бутка напред
Имам цел, до неа ништо не може да ме запре
Не е се во победата туку во самиот процес
Имаш само еден живот без шанса за пробен тест
Имаш црна чизма, камуфлажа униформа
Вистински воин истрениран да преживее во војна
Убивај или биди убиен, предатор или плен
Постојам денес, може нема уште еден ден

_________________
So let me simply add that it's my very good honor to meet you and you may call me "V".


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ] 

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 3 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2023 Македонски Рап