Сега е точно : Jуни 21st, 2021, 11:53 pm

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Следна
Автор Порака
 Наслов на мислењето: За новите лирики кој ке се пишуваат и коментарите околу нив.
ТемаИспратено: Февруари 17th, 2006, 4:10 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maј 29th, 2004, 12:41 am
Мислења: 237
Ке се потрудам да бидам што можам пократок.
Имам ОГРОМНА забалешка околу коментарите за лириките на прилично нови изведувачи. Она што навистина ми смета е кога ке се испрати некој нов текст секогаш следуваат коментари од типот , текстот ти е шит , не те бива , глуп ти е итн инт..
Зарем не мислите дека ке биде подобро ако се каже -Еј текстот не ти е она шо очекував , али сепак прва трака ти е , се трудиш . то барем правиш нешто , ПОГОЛЕМА среќа и ПОГОЛЕМ труд понаката за ПОДОБРА трака-
Мислам дека баш коментари од следниот тип би ги стимулирале оние кој што добрва навлегуваат во рапот. Наместо да се плука на нечиј труд многу ми било подобро да се потикне.

Доколку темата не е соодвето напишана или не е на соодветно место слободно може да се избирише/премести.

Џаст мај ту сентс.


_________________
!! Bombing 4 Peace IS Like Fucking 4 Virginity !!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Февруари 17th, 2006, 1:00 pm 
Отсутен
Администратор
Членски аватор

Регистриран: Февруари 5th, 1987, 7:54 pm
Мислења: 1467
Локација: Скопје
Напротив, ја маркирав како "Важна тема".

Поздрав :)

_________________
You get fucked up by the world you live in,
You get fucked up by the people you believe in.


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Февруари 17th, 2006, 8:14 pm 
Отсутен

Регистриран: Февруари 27th, 2005, 2:48 am
Мислења: 506
Potpolno se slozuvam. Toa e i edna od pricinite sto nemam staveno moj tekstovi. No mozebi posle ovoa ako ima efekt ke stavam. :P

_________________
When the devil wants to dance with you, you better say never
because the dance with the devil might last you forever - Immortal Technique


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Февруари 18th, 2006, 12:26 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jaнуари 16th, 2005, 1:31 pm
Мислења: 1356
ne znam a i nemozam da razberam zosto nema nikakov komentar za testot na DEF CKON 5-BOOM DIGI ZEKO,dali lugeto ne ja svakaat smislata ili ne znam so e .....

_________________
Ova e Funky ( Dj Pozitiv Remix ) 2008 Video

http://www.youtube.com/watch?v=dRBEh73jNjE


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Февруари 19th, 2006, 11:19 pm 
Отсутен

Регистриран: Октомври 21st, 2005, 4:19 pm
Мислења: 117
Локација: SKOPJE
У ПРАВО СТЕ.МОЖДА НА НЕКОЈ ДЕЧКИ ИМ Е ПРВА ТРАКА. И СИ ВИКААТ АБЕ ДАЈ ЈА КЕ ГО СТАВАМ ТЕКСТОВ НА ФОРУМОВ ДА ВИДАМ СО КЕ КАЖАТ. И ПОСЛЕ СИТЕ ЈАДАТ ГОМНА...НЕ ЧИНИ ОВА ОНА... И ОНДАК ОВОЈ СИ ВИКА АБЕ ГЛЕАМ НЕ МЕ БИВА ДАЈ КЕ ПРЕКИНАМ. А МОЖДА СТВАРНО КЕ ГО БИВАЛО....А МОЖДА И НЕ

АЈТ ПОЗДРАВ
ЦЕКАМ МИСЛЕЊЕ


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Февруари 26th, 2006, 5:23 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Октомври 13th, 2005, 6:13 am
Мислења: 218
Локација: prilep
e pa vaka.. mene prva mi e za "za verata spas" gi vidof mislenjata..i ne mi bese bitno to so imase napisano mislenje deka sum bila dobra ova ona,a i site so me znaat i so ja slusnale pesnata taka mi velat, ama jas najiskreno ne mislam taka. pisuvam textovi .. ama ne gi objavuvam tuka..poradi edna pricina nema da gi snimam ova bese moe kratko izlaganje..
a za ideata CyberBaZe totalno te poddrzuvam posto i jas go imam istoto mislenje..treba da mu dajme pogolema poddrska na pocetnicite :)

_________________
..::wE aRe aLL bLaCk wHeN tHe LiGhtS cOmE OuT::..
..::HIP-HOP Is nOtHiNg bUt yOuR HeArT BeAt ::..
killah_babe-Andrijana-Nana


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Февруари 26th, 2006, 6:45 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maј 10th, 2005, 10:02 pm
Мислења: 346
Локација: Rostushe City
i ja sum so vas. PEACE

_________________
ZzZzZzZzZzZzZz СлИпИн`


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maрт 2nd, 2006, 11:31 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Авдуст 29th, 2005, 9:25 pm
Мислења: 39
Локација: Vamu Tamu
more taa ti e be cyber.

_________________
you better lay low


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maрт 4th, 2006, 9:32 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maрт 30th, 2005, 8:20 pm
Мислења: 596
Локација: Bitola metropola(Arnautmala)
se slozvam so baze odlicna tema :shock:


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maрт 23rd, 2006, 11:57 pm 
Отсутен

Регистриран: Февруари 10th, 2005, 7:56 pm
Мислења: 1959
Nekoj stava txt i bara mislenje... I sea Qr me boli dali mu e prv ili posleden :) ja ednostavno, kje si daam MOE mislenje za txtot... Zna4i, ne se slozuvam so NIKOJ :)


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Следна

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Google [Bot] and 5 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2009 Македонски Рап