Сега е точно : Aприл 24th, 2024, 6:13 am

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]




Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ] 
Автор Порака
 Наслов на мислењето: Потребен ми е
ТемаИспратено: Jaнуари 28th, 2011, 5:15 pm 
Отсутен

Регистриран: Jaнуари 28th, 2011, 4:49 pm
Мислења: 1
Локација: Скопје
Ако може некој да го качи текстот на СТР2 - Ова ќе остане? Би ми значело многу. Мир!



Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Потребен ми е
ТемаИспратено: Февруари 8th, 2011, 4:48 am 
Отсутен

Регистриран: Февруари 8th, 2011, 4:06 am
Мислења: 1
Страјк : И дали има назад кога сивило ме погледна овие стихови на вас да ви ги посветам на најискрената трака напишана досега посегнав посвета последна ... Боли како кога осамнав и како последен миг и последен здив од овој живот кој видел сиво па гледаш тажно и зашто одиме боси по стакло а крив е патот и нејќеш веќе да го гледаш тажен твојот татко и неќеш веќе собата да потсеќа на затвор и сакаш надвор но тамо нема утеха е празно чуство ладно во мракот .. Јааа.. Ова е за оние што можат да ме сватат на секоја трака нема тајна ова е за секоја девојка сама па и сите што не знаат а и сте што не мразат ова е за секој наш настап за публика за кружен тек за секој MC Hard i next само Hard Respect а сега немаш почит а со нас си пораснал и нека јадат гомна твојте усни чим не прозборат ... Заборави со рапот сме на смртна постела и сите битови убиени се до сега ова е за освета за љубов за луѓето во кругот за гане и за жуто друштво за круто па тврд е лупот ова е на коцка дупло кога висите во клубот или станот како дувло кога потрошен е трудо во време тмурно нема друго кога гледаш мутно во светот суров ова е 6-то чуло уметност изразно средство пратиго контекстот на текстов од расипано детсво па до сега дур не почнав да гледам ваква беда социјала како некад доловив ова е до сите луѓе понови запомени си имал сонови сме соновник од спомени и души допрени од зборовии СТР 2 ОД НАС НИКОГАШ ПОДОБРИ реф х2 : За сите лица на улицата за сите кои висат на ивицата ова е за вас ... ова е за секој пат за секој оставен траг позади нас ова ќе остане до крај ....
Блажеј : Каков живот какви сни земи здив склопи очи слушај уши затни спи глодаме ко гладни пци секој сака гриз сака дел од плејот како грабливци а законот е само наднивци затоа незаконски активности ни се во скил флоу од течен експлозив крева се во вис секој лист плукам сикс срање зимај гриз не размислувај за дис барам смисол а не корист сакам само да сум чист само вистински мисли дистрибуирани свеста братска брат до лик прам со секој стих нас не држат за збор зошто зборот наш држи сме цврсти MC - иња што ко да дишат на шкрки место кеш нам силни е фрешта улица тешка без стратешка грешка од порта Влае до Желевска .. до сите семејства што без средства без среќни детсва со прст прв престап полициски склетсва без престан пиеме сестран секс на свеста па ве трезнам со текст од песна вие брзате брзо стигате никаде вие мрзите на неуспех се ситите примате доза на стрест и нервоза позади внатрешна борва возиме ли филм или филмови не возат што знам за ваков тандем смислете план Б СТР 2 СМЕ БЕЗ ПРЕСТАН А ПАК Е КРАНБЕК .. реф х2 : За сите лица на улицата за сите кои висат на ивицата ова е за вас ... ова е за секој пат за секој оставен траг позади нас ова ќе остане до крај


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ] 

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 9 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2023 Македонски Рап