Сега е точно : Jуни 22nd, 2021, 1:36 am

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ 1на тема ] 
Автор Порака
 Наслов на мислењето: sEvergreen ( deb L & ToshkaZ ) - Trchaj km
ТемаИспратено: Авдуст 3rd, 2011, 8:41 pm 
Отсутен

Регистриран: Aприл 6th, 2008, 1:18 pm
Мислења: 900


ToshkaZ:

Ова е време на невреме хипхоп наказа,
пак парталам по бит, треба ли нешто да запазам ?
Е не пазам кога вака вербално ве напаѓам,
сте мета непоместена пред дејствие се распаѓа,
распалувам само оган кој е започнат,
sEvergreen тим и рап = врвца папочна,
рап слушни, рап наш во твоите уши,
тврдо звучи, прави да слушаш и да ќутиш,
со добар метод правам нешто што е реткост,
си искасапен вешто и си нешто како ресто,
место престол, твое место подот место родно,
ко квазимодо си уништен појше од скромно,
па дообро северен терен премногу остро,
ти се руши мостот меѓу реалноста и сонот,
и нема ни бонтон, нема ни спорно само болно,
да осетиш бе како сјебан ти е родот!

Dzole ref:

Прљав рап од нас од прљав град,
по ова штета која прави и најтврдите да плачат,
ајде пробај (ајде пробај), ајде земи (ајде земи),
штом на небо видиш sEvergreen трчај километри (х2)


Deb L:

sEvergreen тим сум deb L на трака нешто како кингпин,
ладен пингвин, рап црвст ко иглу викај ме еским,
имам стар стил не ми треба бастум за флоуто да се движи,
вокали длабоки ко кофа пуна со разни киселини,
пљукам толку рими дури и ламата ми се чуди,
по ова нормална појава ќе ти е да гледаш beasteality,
концептот на рапот згаснува со сите твои рими напишани,
и вашите приказни колку сте само невидено вистински,
ова е класика како dogie styleot на Џереми,
да не изоставиш од рап е ко цензурирани порничи,
срањево ми гризе што значи серам пирани,
сте мафијаши ако јас сум надвор дремете зад решетки,
уште строфи, уште строфи околу глава ми се врти,
страни изгорени чим пенкалото и листот ги споив,
позитивна личност а си имам и емотивни моменти,
секогаш сум тажен кога делот ќе ми заврши...

Dzole ref:

Прљав рап од нас од прљав град,
по ова штета која прави и најтврдите да плачат,
ајде пробај (ајде пробај), ајде земи (ајде земи),
штом на небо видиш sEvergreen трчај километри (х2)Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ 1на тема ] 

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 4 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2009 Македонски Рап