Сега е точно : Декември 7th, 2023, 12:02 pm

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2, 3, 4
Автор Порака
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 3rd, 2008, 6:27 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Авдуст 30th, 2007, 5:49 am
Мислења: 1196
Графитите Кинат!!! Чаир Екипа!!!


_________________
I’m tired of people judging what’s real Hip Hop.


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Февруари 18th, 2009, 10:19 pm 
Отсутен

Регистриран: Aприл 6th, 2008, 1:18 pm
Мислења: 900
Слика
Слика

локација скопје север на трансформатор ,едно другарче го црташе
пс . малце е темно зошто е цртано во 1 ипол после полноќ а неможев денски да го сликам зошто го исчкртаа копиљаната мамата им ја ебам
иначе у реалити големко е :)
позз


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Февруари 18th, 2009, 11:20 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Maрт 26th, 2005, 4:17 pm
Мислења: 2628
Локација: ваму таму
Тоа е тоа што многу ми е криво... Пример, некој се трудел да среди свое уметничко дело и после некој ден или е избришено или некој хејтер цртал врз неговото дело.

Затоа мора одма од кога ќе го завршиш графитот, да го сликаш...

Еве ти нешто олд скул...

Слика

Слика

Слика

Слика

_________________
http://www.myspace.com/SpeciaListMK

„Или ќе чекориме заедно, или ќе умреме како робови“ АГО


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: grafiti
ТемаИспратено: Февруари 18th, 2009, 11:22 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Maрт 26th, 2005, 4:17 pm
Мислења: 2628
Локација: ваму таму
dzole Напиша:
TUKA KE SE POSTAVAAT GRAFITI KOI SE OD BUTEL,4AIR,SEVER I BLISKOTO SOSEDSTVO :D


Еј извини ако ти ја зезнав темата со последните слики... Сега го видов овој пост.

Поздрав.

_________________
http://www.myspace.com/SpeciaListMK

„Или ќе чекориме заедно, или ќе умреме како робови“ АГО


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Февруари 19th, 2009, 2:19 pm 
Отсутен

Регистриран: Aприл 6th, 2008, 1:18 pm
Мислења: 900
уживај
иначе за графитот....тоа е брат,ќе им викнеш да не седат на хауба и одма нареден ден ти чкртаат по графити
копиљана , само за уши брат само тоа помага :)


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maрт 14th, 2009, 2:05 pm 
Отсутен

Регистриран: Aприл 6th, 2008, 1:18 pm
Мислења: 900
Слика
Слика
Слика
Слика

стари се али сепак , дела од мое маало
локација : на трансформатори кај општината во бутел :P
повише наскоро :)


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maрт 14th, 2009, 3:05 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Септември 10th, 2008, 4:19 pm
Мислења: 523
Локација: Скопје
Јаки графити ми се свиѓаат.Респект!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: grafiti
ТемаИспратено: Јули 31st, 2009, 1:47 pm 
Отсутен

Регистриран: Aприл 6th, 2008, 1:18 pm
Мислења: 900
[img]http://img74.imageshack.us/i/dsc01431.jpg/][IMG]http://img74.imageshack.us/img74/7515/dsc01431.th.jpg[/img]

26 Crew - Nak2


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: grafiti
ТемаИспратено: Јули 31st, 2009, 1:49 pm 
Отсутен

Регистриран: Aприл 6th, 2008, 1:18 pm
Мислења: 900
Слика
26 Crew-by Nak2
пс.за малце не го фатив цело


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2, 3, 4

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 2 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2023 Македонски Рап