Сега е точно : Декември 7th, 2023, 12:53 pm

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2
Автор Порака
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jaнуари 5th, 2009, 3:31 pm 
Отсутен

Регистриран: Aприл 6th, 2008, 1:18 pm
Мислења: 900
demo Напиша:
Crtam edno 2 ipol godini.Istite skici,istite sprejovi sve e isto i nemam nisto postignato :):) imam crew so uste edno drugarce VHC(vlae hrom crew) i toa... !!


Епа шо сереш по теми дека си болји коа немаш постигнато ништо ,влае е убава населба ,не вреди да е со чкртаници :) го пишав ова зошто неам видено ни еден графит од тебе брат ,дај покажи или све е ова бел хумор :)
позз
иначе цртам скици ,али не планирам да цртам по зидови зш неам пари и така :)Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jaнуари 6th, 2009, 12:08 am 
Отсутен

Регистриран: Септември 6th, 2008, 5:49 pm
Мислења: 62
Пази како се однесуваш.

_________________
DEMO e zver


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jaнуари 6th, 2009, 2:18 am 
Отсутен
Модератор

Регистриран: Авдуст 13th, 2005, 12:32 pm
Мислења: 3275
Локација: Битола
Не прајте кавги.
Таков впечаток оставаш , зато така изреагира.Али ок , нема веза.

_________________
Поет ..


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Графити Приказна
ТемаИспратено: Jaнуари 6th, 2009, 10:19 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Октомври 26th, 2008, 7:00 pm
Мислења: 7
Па како почнав ...Пред 4 години одев кај мене у градинката седев и гледав нешто чкртаници по ѕидовите и си мислев зошто и јас да не земам нешо да цртам ... ојдов до железара земав 3 бои и почнав да пишувам Dante од играта Devil May Cry и постепено шарајки по градот почнав да добивам идеи за покомплицирани графити а исто така и ме инспирираше играта Marc Ecko's Getting Up ...Ногу добра игра со цртање графити.И до ден денеска си цртам скици и графити по улиците.Иначе сега скицирам еден голем графит па ако го нацртам ке го постирам ...


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jaнуари 8th, 2009, 6:47 pm 
Отсутен

Регистриран: Jaнуари 8th, 2009, 6:29 pm
Мислења: 2
Локација: aerodrom
Код:
ПИШИ НА КИРИЛИЦА

_________________
HEMA jbg....


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Aприл 21st, 2009, 4:50 pm 
Отсутен

Регистриран: Aприл 21st, 2009, 4:33 pm
Мислења: 3
Локација: BT
Код:
Пиши на кирилица, да не ти го бришам постотpa...gledav niz gradot mn ubaj graffiti i so Strong P se dogovorivme da naprajme crew i da pocnime da crtame..go oformivme crew-to i se vikashe TNT CREW :))) posle se pridruzi uste edno drugarche ( Grounge , Bood , itn itn imashe mnogu tagovi :)))) ) i crtavme mozi edna godina .. posle toa ne crtavme pokje oti grounge se plashese od dzandari... otkako se raspadna crew-to jas i strong p prodolzivme da crtame zaedno no ne imavme crew...reshivme da crtame na voz i ne fatija plavite kuchinja : )))) i sega malce prestanavme...mora malce da se smiri situacijata : )))) toa e toa : )) sega beram pari ke nacrtam golem graffit ... pa ako imam moznost ke go stavam na forumot : )) pozdrav :)

_________________
hek1rizla .!.


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jуни 28th, 2009, 6:50 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jуни 17th, 2009, 4:11 pm
Мислења: 35
Локација: Бутел 2 *
епа вака..глеав низ градов некои графити и си помислив зошто и јас да не цртам графити.Почнав еднаш со едни другарчиња ама ништо.Сеуште сум TOY :( ама се надевам дека со тек на време ке се усовршам и ке правам подобри графити.Еве сега се спремам уште некој ден да правам графит па ке видам ако можам ке го уплоадирам на форумов.
Толку од мене ај позз :D

_________________
peace !:)


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: како сте започнале ? а? ))
ТемаИспратено: Jуни 28th, 2012, 7:01 pm 
Отсутен

Регистриран: Jуни 28th, 2012, 6:51 pm
Мислења: 4
Па вака бев 4то и си идев дома и видов еден постар од мене накај 2ра 3та одеше и почна да тагира со брнер "GE" коа дојдов дома ми падна на памет и ја да зеам да шкртам :D правев брик фонтови со 3Д и после почнав да развивам стил. Направив екипа со еден шупак кој беше TOY па викнавме уше 2 ца шо учев со нив. коа некој не кросна на кеј овој чмаров ги најде и отиде со нив ..... 2 месеца после се распаднаа на едниот другар братучед му го земавме ама го кикнавме пошо не се слагаше со нас и нејкеше да дава пари па кој го ебе си останавме ние 3ца :D
Outlaw
Box
Wot<------не тагира само карактери ни прави


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 2 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2023 Македонски Рап